Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyla decyzję o walkowerach dla rezerw Siarki

Maj 28, 2017 6:09 PM

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła zaskarżoną przez klub KS Siarka Tarnobrzeg decyzję Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN o ukaraniu rezerw tarnobrzeskiej drużyny siedmioma walkowerami, za naruszenie regulaminowego czasu gry przez dwóch zawodników, którzy nie ukończyli 19 lat. NKO przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

W komunikacie, który pojawił się na stronie Podokręgu Stalowa Wola czytamy:

Najwyższa Komisji Odwoławcza PZPN na posiedzeniu w dniu 24 maj 2017 r. po rozpoznaniu skargi Kasacyjnej KLUBU Siarka TARNOBRZEG SA z dnia 11 marca 2017 r. od orzeczenia Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie w sprawie weryfikacji siedmiu meczów Klasy „A” z udziałem klubu Siarka Tarnobrzeg jako walkower, postanowiła :

na podstawie paragrafu 33 pkt.3 oraz paragrafu 36 pkt. 6 Regulaminu NKO PZPN

1 .Uchylić zaskarżoną decyzję Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN z dnia 20 stycznia 2017 r. syg. L.dz.KO/35/2016 oraz decyzję Komisji Gier Podokręgu Piłki Nocnej Stalowa Wola z dnia 14.12.2016 r. sygn. KG/21/2016 i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia

O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj

Więcej szczegółów już wkrótce

9 Responses to Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyla decyzję o walkowerach dla rezerw Siarki

 1. Prawnik Odpowiedz

  28 maja 2017 at 19:36

  Wiedziałem, że tak będzie od samego początku i pisałem swoją opinię zarówno po decyzji organu I instancji (Podokręgu Stalowa Wola), jak i po utrzymaniu jej przez organ II instancji (Podkarpacki ZPN).

  Szkoda, panie trenerze Wojnar, że odpuściliście kilka meczy w tej rundzie, z takimi zawodnikami to z każdym mieliście prawo wygrać w takiej lidze. Przez porażki na boisku obawiam się, że nawet przywrócenie tych punktów wiele nie zmieni. Siarka by musiała zająć 2 miejsce, żeby mieć szansę na baraże. Nie mówię też o innych niepotrzebnych walkowerach (1. kolejka z Czarnymi Lipa, czy 19. kolejka z LZS Podwolina) – Pan jako trener rezerw bierze za to odpowiedzialność, chłopcy są od gry w piłkę, a nie znajomości regulaminów.

  Mimo to chciałbym zakończyć pozytywnym akcentem – zostało 5 kolejek, czyli możliwych jest do zdobycia 15 punktów. Oczywiście w tej sytuacji, już nie wszystko zależy od naszych wyników, ale trzeba skupić się na sobie (sportowo i organizacyjnie). Wierzę, że uda się osiągnąć chociaż to 2 miejsce, które może sprawić, że koniec końców będziemy mieli szansę na awans (po barażach) do klasy okręgowej, co było założeniem przed rozpoczęciem rozgrywek

  Pozdrawiam i życzę powodzenia

 2. Alex Odpowiedz

  28 maja 2017 at 20:30

  Sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia, nie wiadomo jak ją rozpatrzą. Kiepskie podejście trenera mających często w składzie 5-6 zawodników II ligowych i samych zawodników a tym samym straty punktów w kilku meczach może doprowadzić do braku awansu i ogrywaniu zawodników z I zespołu w wyższej lidze. Który to już raz? Zarówno I jak i II drużyna :(

 3. :) Odpowiedz

  28 maja 2017 at 21:04

  Prawda jest taka, gdyby to był inny klub w tej lidze takiej decyzji by nie było. Wstyd dla ludzi którzy zajmują się tym w Siarce Tarnobrzeg że potrafili dopuścić się takich błędów. Wystarczy zacytować: „Co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie”

  • Odpowiedz

   28 maja 2017 at 21:19

   Rzuć porównaniem inaczej możesz sobie gdybać.

   • :) Odpowiedz

    28 maja 2017 at 21:37

    Nic nikomu nie pisze na złość. Ale sam przeanalizuj inne drużyny w tej lidze. Żaden klub nie odwoływał by się wyżej i jeździł prezes do Warszawy bo innych klubów na to nie stać. Czekamy teraz tylko na oficjalną decyzje co się stanie po ponownym rozpatrzeniu sprawy. Ze sportowym pozdrowieniem.

    • Odpowiedz

     29 maja 2017 at 13:16

     Nie przekonałeś mnie. Na wioskach są przeróżni magnaci, którzy jakby się zaparli to by jeździli.

 4. Do Redakcji Odpowiedz

  28 maja 2017 at 21:28

  A jest jakieś uzasadnienie decyzji? Czy dysponujecie Państwo skanem dokumentu, bądź moglibyście go uzyskać od klubu i udostępnić?

  • NW24 Odpowiedz

   29 maja 2017 at 14:01

   Klub jeszcze nie ma pisemnego uzasadnienia decyzji. Gdy tylko ją otrzyma postaramy się o skan.

   • Do Redakcji Odpowiedz

    29 maja 2017 at 19:00

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Decyzja o uchyleniu to jedna sprawa, wiele osób jest jednak ciekawych, który argument klubu o tym przesądził, dlatego też udostępnienie skanu uzasadnienia byłoby bardzo miłe z Państwa strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>