Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Gimnazjaliści grali o dodatkowe punkty na świadectwie

Maj 29, 2017 4:43 PM

Już po raz siódmy na boiskach „Orlik 2012” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Gorzycach odbył się turniej w piłkę nożną chłopców i piłkę siatkową dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły.

Tegoroczny turniej był szczególny, gdyż patronat nad nim objął Podkarpacki Kurator Oświaty, umieszczając go na liście zawodów sportowych za które można dostać dodatkowe punkty na świadectwie gimnazjalnym.

Do rywalizacji zostało zgłoszonych 7 drużyn reprezentujących gimnazja w Gorzycach, Wrzawach, Zaleszanach, Zbydniowie, Turbi, Tarnobrzegu oraz pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W turnieju piłkarskim najlepsi okazali się uczniowie ze Zbydniowa pokonując w finale rówieśników z Turbi 1 : 0. Zwycięska drużyna grała w składzie: Jakub Kopeć, Hubert Madej, Łukasz Nowak, Oskar Pac, Mateusz Zmarzły, Michał Nawrocki, Dawid Idec, Kacper Buczkowski, Maciej Krajanowski. W meczu o trzecie miejsce pierwszoklasiści z Zespołu Szkół pokonali 1 : 0 gimnazjalistów z Wrzaw. Koronę króla strzelców zdobył Patryk Mączka (4 gole) z gorzyckiego gimnazjum, za najlepszego bramkarza uznano Bartosza Paterka z Turbi, a najlepszym zawodnikiem został Michał Nawrocki ze Zbydniowa. Na miano najlepszego trenera zasłużył Adam Surma, który zdobył wraz z gimnazjalistami ze Zbydniowa puchar już drugi raz z rzędu.

W piłce siatkowej dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się gimnazjalistki z tarnobrzeskiego gimnazjum nr 3, które w finale pokonały Turbię 2 : 0. W meczu o trzecie miejsce gorzyckie gimnazjum pokonało 2 : 0 Wrzawy. Za najlepszą siatkarkę turnieju uznano Martynę Kmuk – uczennicę gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. Najlepsze siatkarki turnieju swoje mecze rozgrywały w składzie: Julia Dul, Martyna Kmuk, Wiktoria Przybyło, Małgorzata Mierzwa, Julia Polek, Natalia Konefał, Katarzyna Barabasz, Wiktoria Szulc. Drużynę do turnieju przygotowywała Pani Małgorzata Szaraniec.

Zawody upłynęły w miłej, sportowej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. Było też coś dla ciała, gdyż uczniowie z Zespołu Szkół przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciepłe posiłki oraz napoje.

Gościem honorowym zawodów był Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Paweł Bartoszek, który przywitał uczestników zawodów życząc wszystkim sukcesów w duchu sportowej rywalizacji. Starosta wspomniał również o osiągnięciach uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach. Życzył uczniom gimnazjów aby ich decyzje przy wyborze szkoły w której będą kontynuowali dalszą naukę były przemyślane.

- Na pewno dobrą decyzją jest skorzystanie z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Gorzycach – mówił Starosta. – Ta szkoła bardzo dobrze przygotuje was do zdania egzaminów zewnętrznych oraz podjęcia pracy – dodał.

materiał partnera