Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Coraz więcej komarów w mieście. Sprawdź, kiedy będzie odkomarzane Twoje osiedle

Maj 30, 2017 3:08 PM

Wraz ze słoneczną pogodą, w Tarnobrzegu narasta problem z komarami. Duże ilości tych owadów, skutecznie uprzykrzają już życie choćby mieszkańcom osiedla Przywiśle, którzy chcą skorzystać z chwili wytchnienia na łonie przyrody.

Odkomarzanie w naszym mieście zostanie przeprowadzone w najbliższą środę i czwartek  przez firmę Pestokil z Brzegu, która wygrała przetarg pt. „Zwalczanie larw komarów i dorosłych osobników na terenie miasta Tarnobrzega” na kwotę brutto 52 tysiące 152 zł. Zabieg odkomarzania zostanie przeprowadzony przy użyciu:

1) preparatów bójczych przeciwko larwom komarów,

2) preparatów bójczych przeciwko komarom.

Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

W razie nie sprzyjających warunków pogodowych (opady) odkomarzanie zostanie przeprowadzone w późniejszym terminie.

HARMONOGRAM ODKOMARZANIA

31.05.2017 r. – godziny poranne

Nagnajów
Jezioro Tarnobrzeskie
Miechocin + ogrody działkowe Miechocin

+ ogrody działkowe Siarkopol

+ ogrody działkowe Związkowiec

+ ogrody działkowe Kamionka

Skarpa Wiślna + Lasek Buloński

+ ogrody działkowe Nadole

Park Dzikowski

31.05. – 01.06.2017 r. godziny popołudniowo – wieczorne

1.

Mokrzyszów + ogrody działkowe Mokrzyszów

+ stawy rybne

2.

Ocice

3.

Podłęże + ogrody działkowe Wymysłów

+ ogrody działkowe Zwierzyniec

4.

Zakrzów

5.

Sielec

6.

Wielowieś (Koćmierzów)

7.

Sobów

18 Responses to Tarnobrzeg: Coraz więcej komarów w mieście. Sprawdź, kiedy będzie odkomarzane Twoje osiedle

  1. Ania Odpowiedz

    30 maja 2017 at 17:06

    A co z przywiślem i centrum miasta tu mieszkam mam tak pogryzione dziecko że aż jest popuchniete dlaczego tak zwlekajcie znowu się tego na roi i znowu się nie gdzie nie wyjdzie a lubię spacerować po nim i dacie. Dlaczego na e mi zna tego zacząć robić wcześniej nie nauczyliście się z poprzednich lat błędów znów ktoś jakiś termin przegapił ludzie ogarnięcie się w tym urzędzie to jest o 2-3 tygodnie za późno

  2. wertyu Odpowiedz

    30 maja 2017 at 18:49

    GRYZĄ NA OSIEDLACH MIEJSKICH JAK SZLAK, KTO COS Z TYM ZROBI – NIE DA SIĘ WYTRZYMAĆ GRYZA WSZĘDZIE – NIE DA SIĘ NORMALNIE ŻYĆ

  3. tbg Odpowiedz

    30 maja 2017 at 20:14

    Mieszkańcy bloków widocznie mają mają własnoręcznie wybic komary, gdyż z planu wynika, że akcja obejmuje wieś.

  4. GK Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:09

    Proszę Państwa, najwięcej komarów jest na osiedlach podmiejskich, tam też będzie prowadzona akcja. Przeprowadzenie takiej akcji w centrum wiązałoby się z ogromnymi kosztami, to nierealne by pryskać każdy krzak. Na osiedlach podmiejskich mieszkańcy mają dużo gorzej z tą plagą. Zawsze możecie się Państwo zaopatrzyć w środki komarobójcze we własnym zakresie. Miasto i tak robi duży ukłon w stronę mieszkańców, że przeprowadza taką akcję. W wielu miastach w Polsce nie ma czegoś takiego, weźmy to pod uwagę.

    • Juhas Odpowiedz

      30 maja 2017 at 22:57

      No tak, teraz po wyborach to prezydent kolejny raz ma nas mieszkańców w d****

  5. tbg Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:18

    1. Proszę Państwa, najwięcej komarów jest na osiedlach podmiejskich, tam też będzie prowadzona akcja.

    Z tym się zgadzam.

    2. Przeprowadzenie takiej akcji w centrum wiązałoby się z ogromnymi kosztami, to nierealne by pryskać każdy krzak.

    Wydaje mi się jednak, że powierzchnia wsi jest jednak większa od powierzchni miasta stąd mam wątpliwości co do tego stwierdzenia. Poza tym jak rozumiem na wsi nie będa pryskać krzaków ze względu na koszty.

    3. Zawsze możecie się Państwo zaopatrzyć w środki komarobójcze we własnym zakresie.
    No tak, blokersi mają sobie sami kupić. Tylko, że w blokach mieszka 85 proc. mieszkańców. Czyli robi się akcję dla 15 proc.

    4. Miasto i tak robi duży ukłon w stronę mieszkańców, że przeprowadza taką akcję.
    Miasto robi dobrze, czyli wspomniany ukłon mieszkańcom domków jednorodzinnych za 800 000 zł a zostawia mieszkańców mieszkań za 80 000 zł własnemu zaopatrzeniu.

  6. dramat Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:23

    Kolejny raz nie popisali się urzędnicy i dali d. Skoro w informacji urząd miasta podaje, że firma ma zajmować się również zwalczaniem larw komarów to ja się pytam skąd dziś ta plaga komarów? Dlaczego dopiero teraz miasto zaczyna akcję a nie miesiąc wcześniej? Dużo wcześniej powinno się zacząć walczyć z larwami wtedy komary sie nie wyklują i nie będzie sytuacji jaką mamy obecnie. Q. dramat :( Teraz urzędnicy będą udawać, że coś robią. 52 tysiaczki przytuli prywatna firma a mieszkańców qrwica strzeli przez tych krwiopijców.

  7. tbg2 Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:31

    Proszę Państwa, najwięcej komarów jest na osiedlach podmiejskich, tam też będzie prowadzona akcja.

    Z tym się zgadzam.

    Przeprowadzenie takiej akcji w centrum wiązałoby się z ogromnymi kosztami, to nierealne by pryskać każdy krzak.

    Wydaje mi się jednak, że powierzchnia wsi jest jednak większa od powierzchni miasta stąd mam wątpliwości co do tego stwierdzenia. Poza tym jak rozumiem na wsi nie będa pryskać krzaków ze względu na koszty.

    Zawsze możecie się Państwo zaopatrzyć w środki komarobójcze we własnym zakresie.
    No tak, blokersi mają sobie sami kupić. Tylko, że w blokach mieszka 85 proc. mieszkańców. Czyli robi się akcję dla 15 proc.

    Miasto i tak robi duży ukłon w stronę mieszkańców, że przeprowadza taką akcję.
    Miasto robi dobrze, czyli wspomniany ukłon mieszkańcom domków jednorodzinnych za 800 000 zł a zostawia mieszkańców mieszkań za 80 000 zł własnemu zaopatrzeniu.

  8. tbg2 Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:32

    Przeprowadzenie takiej akcji w centrum wiązałoby się z ogromnymi kosztami, to nierealne by pryskać każdy krzak.

    Wydaje mi się jednak, że powierzchnia wsi jest jednak większa od powierzchni miasta stąd mam wątpliwości co do tego stwierdzenia. Poza tym jak rozumiem na wsi nie będa pryskać krzaków ze względu na koszty.

    Zawsze możecie się Państwo zaopatrzyć w środki komarobójcze we własnym zakresie.
    No tak, blokersi mają sobie sami kupić. Tylko, że w blokach mieszka 85 proc. mieszkańców. Czyli robi się akcję dla 15 proc.

    Miasto i tak robi duży ukłon w stronę mieszkańców, że przeprowadza taką akcję.
    Miasto robi dobrze, czyli wspomniany ukłon mieszkańcom domków jednorodzinnych za 800 000 zł a zostawia mieszkańców mieszkań za 80 000 zł własnemu zaopatrzeniu.

  9. tbg2 Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:55

    To niech cię Grzesiek na kolejną kadencję wieś wybierze

  10. tbg2 Odpowiedz

    30 maja 2017 at 21:57

    Zawsze możecie się Państwo zaopatrzyć w środki komarobójcze we własnym zakresie.
    No tak, blokersi mają sobie sami kupić. Tylko, że w blokach mieszka 85 proc. mieszkańców. Czyli robi się akcję dla 15 proc. W środki komarobójcze mogą zaopatrzyć się również mieszkańcy domów jednorodzinnych. Niektórzy mają kamienice na wsi na dwa piętra więc na pewno ich stać na zestaw aerozoli.

  11. bochun Odpowiedz

    30 maja 2017 at 23:55

    Do dupy z taką robotą, komary były i będą. Jednego roku więcej, drugiego mniej – deszczem dowali kilka razy to całe to pryskanie pójdzie do diabła. Co by nie robić i tak będzie marudzenie hahah !

  12. mieszkaniec Odpowiedz

    31 maja 2017 at 06:53

    A co zrobić z właścicielem sierściucha, który wyprowadzając o piątej rano czworonoga otwiera drzwi na klatkę na oścież i w efekcie chmary komarów wiszą na ścianach wpadając do mieszkań przy otwieraniu drzwi?

  13. tomek Odpowiedz

    31 maja 2017 at 09:03

    “Miasto i tak robi duży ukłon w stronę mieszkańców, że przeprowadza taką akcję.” – A skąd biorą się pieniądze na to? Pracownicy magistratu to sponsorują, czy to mieszkańcy płacą podatki? Komuś tu się lejce pomyliły. Urzędnicy są utrzymywani z naszych podatków i nikt tu łaski nie robi.

  14. meg Odpowiedz

    31 maja 2017 at 11:04

    w artykule jest napisane, że we środę i w czwartek, a ten plan dotyczy tylko środy, więc miasto będzie odkomarzane we czwartek.

  15. Endriu Odpowiedz

    31 maja 2017 at 11:24

    A CO Z OGRODAMI DZIAŁKOWYMI NADOLE NAD WISŁĄ !!! CO TO K…WA ZA POLITYKA.

  16. ewa Odpowiedz

    31 maja 2017 at 12:06

    W TARNOBRZEGU WSZYSTKO JEST ROBIONE OD DOPY STRONY!!!!!! ULICE W MIESCIE SA POLATANE I DZIURAWE A ASFALTEM WYLEWA SIE POLNE DROGI ZEBY MIESZKANCY MOGLI DOJECHAC DO SWOICH DOMOW JAK SIE KTOS W POLACH (BO TAM TANIO) BUDUJE TO NIECH SOBIE HELIKOPTER KUPI!!!!!!!!!!!!! MIESZKANCY TARNOBRZEGA CZEKAJA NA REMONT ULICY 20 LAT A NA POLNYCH SCIEZKACH SIE ROBI DOJAZDY ASFALTOWE JUZ PO ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!

  17. bochun Odpowiedz

    31 maja 2017 at 21:03

    Szkoda klawiatury męczyć ;)