Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Są pieniądze na budowę drogi obwodowej

Maj 31, 2017 5:08 PM

Tarnobrzeg otrzymał dofinansowanie na budowę drogi obwodowej. Całkowity koszt projektu zamyka się w kwocie 49 949 660,27 zł z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 42 441 528,69 zł.

Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. – To jest maksymalna kwota dofinansowania o jaką wnioskowaliśmy – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Grzegorz Kiełb, prezydent Tarnobrzega. – Siedem i pół miliona wynosi wkład miasta – dodaje.

Wkrótce podpisana zostanie umowa, po której miasto ogłosi przetargi na projekt drogi oraz jej wykonanie.

Przypomnijmy, do dalszych prac projektowych zatwierdzony został piąty wariant przebiegu obwodnicy. Wariant ten przewiduje lokalizację początkowego odcinka obwodnicy oraz miejsce jej włączenia w ul. Sikorskiego zgodnie z wariantem W3. Dalej droga biegnie częściowo przez tereny zabudowy jednorodzinnej i ogrodów działkowych, krzyżuje się z ul. Gruntową oraz ul. Orła i kieruje na południe poprzez tereny rolne, omijając duży kompleks ogrodów działkowych. Dalszy przebieg drogi nawiązuje do trasy zaproponowanej w wariancie W4 tj. poprzez tereny wzdłuż ul. 12 Października na zachód, następnie przez ogrody działkowe zlokalizowane w okolicy garaży na Kamionce i dalej kieruje się na północ wzdłuż torów kolejowych.

Włączenie końcowego odcinka obwodnicy przewiduje się na rondzie zlokalizowanym w ul. Warszawskiej w okolicy Parku Przemysłowo-Technologicznego. – szczegóły w galerii

6 Responses to Tarnobrzeg: Są pieniądze na budowę drogi obwodowej

 1. działkowicz Odpowiedz

  31 maja 2017 at 21:39

  W tym roku była masa działek do kupienia na Kamionce. Jak ruszą prace przy tej „obwodnicy” pojawi się jeszcze więcej ofert sprzedaży. Tylko kto kupi działkę rekraacyjną obok takiej drogi?

 2. Siara Odpowiedz

  1 czerwca 2017 at 06:18

  To nie jest żadna droga obwodowa !!! Ta droga rozetnie miasto na pół!! I „umili” życie setkom mieszkańców. Może kiedyś to były peryferie miasta, a teraz to sam środek!!Najlepiej brać kredyty i zadłużać miasto coraz bardziej! Niech Kiełb ruszy d*pę i pojedzie np do Mielca, aby zobaczyć jak droga obwodowa powinna wyglądać, a nie wprowadzać w życie chore pomysły! Jedyną alternatywą jest budowa prawdziwej obwodnicy, czyli z krajowej „9″ przebicie do drogi „871″ a potem do krajowej „77″. Bierze niemałe pieniądze z miasta za sprawowanie urzędu, to niech kombinuje, jak tu sie dogadać z gminami, przez które ta obwodnica przebiegałaby, oraz skąd wziąć pieniądze!Ale coż, jaki prezydent, taka obwodnica!!Mam nadzieję, ze to jego pierwsza i ostatnia kadencja, i że ten chory projekt nie zostanie zrealizowany!!

  • Olo Odpowiedz

   1 czerwca 2017 at 08:38

   Sam środek miasta, dzielenie na pół, dezintegracja i jeszcze parę innych mądrych słów. Szkoda, że jakoś pominięte jest to, iż droga będzie iść przy samych torach. Czyli miasto jest już podzielone od dawien dawna bo tory to zrobiły.
   To nie żaden chory projekt tylko realna inwestycja i oby jak najszybciej powstała.
   Coś wyczuwam, że ktoś kupił sobie działkę, postawił dom a teraz nagle się okazuje, iż drogę budują niedaleko…

 3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  1 czerwca 2017 at 10:40

  A mam takie pytanie: czy ta droga będzie dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu (jak Wisłostrada)? I gdzie można znaleźć informacje na ten temat?

  • Andrzej W. Odpowiedz

   1 czerwca 2017 at 18:24

   Droga na pewno będzie jedno jezdniowa. Nie tak jak Wisłostrada. Przez budowę tej zwykłej drogi przez miasto zostaniemy pozbawieni możliwości ubiegania się o pieniądze na budowę prawdziwej obwodnicy na długie lata. Wybory się zbliżają więc „sukces” dla głupiego ludu jest potrzebny. Z drugiej strony cieszę się z każdej nowej drogi w mieście bo powoli robi się tłoczno.

 4. ala Odpowiedz

  1 czerwca 2017 at 10:54

  A KIEDY BEDA PIENIADZE NA REMONTY DROG W CENTRUM MIASTA?? NIECH SIE WLADZA PRZEJEDZIE ROWEREM PO GLOWNYCH ULICACH MIASTA PO TYCH DZIURACH ŁATACH PEKNIECIACH W ASFALCIE I KOLEINACH Z OSTRYMI KANTAMI!!! WYLEWA SIE ASFALTNA WSIACH I NA POLNYCH DROGACH BO KTOS DAJE POZWOLENIE NA BUDOWANIE SIE W POLACH! NIECH SOBIE HELIKOPTERY KUPIA!!!!!!!!! JAK TACY BOGACI SA I DOMY BUDUJA! WSTYD JAKI JEST STAN DROG W CENTRUM MIASTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>