Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: IV Dzikowski Festiwal Nalewek już w niedzielę

Czerwiec 5, 2017 5:24 PM

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i Urząd Miasta Tarnobrzega zapraszają na IV Dzikowski Festiwal Nalewek, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca b.r. o godzinie 12.00 w parku przy zamku hr. Tarnowskich w Dzikowie-Tarnobrzegu.

Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w tutejszej Wytwórni Wódek i Likierów produkowali do 1939 roku słynne i cenione w Polsce i Europie trunki.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Pana Władysława Ortyla.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najbardziej wykwintne nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza, przedwojennego dyrektora wspomnianej Wytwórni.
Do udziału zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Wszelkie szczegółowe informację znajdą Państwo w Regulaminie Festiwalu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem najlepszego polskiego „nalewkarza” Zbigniewa Sierszuły.

W programie Festiwalu znajdują się także wykłady związane z tematyką festiwalu. Pani prof. dr Svetlana Klymenko (Ukraińska Państwowa Akademia Nauk w Kijowie) wygłosi referat na temat pigwy i jej właściwości. Pan prof. Andrij Prokopiv (Dyrektor Ogrodu Botanicznego we Lwowie) przybliży historię i losy Ogrodu Botanicznego we Lwowie, zaś Pan Zbigniew Sierszuła opowie o tym „czym jest nalewka”.

Festiwalowi tradycyjnie już towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, ekologicznymi i tradycyjnymi, nalewkami i winami.

Zakończenie festiwalu odbędzie się o godzinie 18.00 ogłoszeniem listy zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych.

Informacje dla osób zainteresowanych uczestnictwem w konkursie lub w kiermaszu znajdują się tutaj

One Response to Tarnobrzeg: IV Dzikowski Festiwal Nalewek już w niedzielę

  1. ciekawy Odpowiedz

    11 czerwca 2017 at 21:18

    Ciekawe jak to się ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwosci ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>