Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jezioro Tarnobrzeskie: Rozpoczęło się charytatywne bieganie dla Kacperka z Wrzaw (fotoreportaż)

Czerwiec 6, 2017 6:06 AM

Akcja charytatywnego biegania dla piętnastomiesięcznego Kacperka z Wrzaw zainicjowana została wczoraj. Biegać może każdy, im więcej uczestników tym lepiej, bowiem wybiegane kilometry oznaczają konkretną kwotę pieniężną pozyskaną od sponsorów, która zostanie przekazana na pomoc dla maluszka.

Charytatywne bieganie już po raz trzeci organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

- Każdego dnia w czasie trwania akcji w godzinach od 17.00 do 19.00, na wyznaczonej trasie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, każda chętna osoba, będzie mogła przebiec zadeklarowaną ilość kilometrów. Każdy kilometr to konkretna kwota pieniędzy przekazana na konto Kacperka – tłumaczy Robert Chmiel, dyrektor DDz.

- Jak w poprzednich edycjach akcji chcemy zachęcić do aktywności fizycznej: środowiska zawodowe, dorosłych, studentów, młodzież i dzieci z tarnobrzeskich szkół i uczelni, propagując w ten sposób zdrowy styl życia wśród mieszkańców Tarnobrzega i okolic – dodaje.

POMOC DLA KACPERKA

Kacperek urodził się z zespołem wad wrodzonych, to m. in. jamistość i zakotwiczenie rdzenia kręgowego, tłuszczak okolicy krzyżowej, niewykształtowana kość krzyżowa, zarośnięty odbyt, pęcherz neurogenny, ektopia lewej nerki, nóżki końsko-szpotawe neurogenne, częściowy niedorozwój ciała modzelowatego. – Chłopiec wymaga leczenia operacyjnego (jeszcze co najmniej trzy poważne operacje, pierwsze ma już za sobą), potrzebuje ciągłej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu medycznego
i ortopedycznego – mówi Robert Chmiel. – Refundacja tylko w nieznacznym stopniu pokrywa koszty leczenia, rehabilitacji i sprzętu. Rodzice z ogromną determinacją walczą o zdrowie syna – dodaje.

BIEGAMY I POMAGAMY

Akcja „Biegamy i Pomagamy” potrwa do piątku 10. czerwca br. włącznie.  – W akcję zaangażowane są dzieci z prowadzonego przez nas Domu Dziecka, przez co chcemy im pokazać, że też mogą pomagać i tym samym podnieść poczucie ich własnej wartości – tłumaczy dyrektor.

- Akcja finansowana jest przez pozyskanych przez nas sponsorów , jednak gdyby ktoś z osób prywatnych lub firma czy przedsiębiorstwo chciały włączyć się do akcji poprzez przekazanie środków finansowych istnieje również taka możliwość. Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia, lub bezpośrednio w kasie z dopiskiem „Biegamy i pomagamy” – Kacperek. – zachęca Robert Chmiel.

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>