przesyłki kurierskie

Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowa elastyczna forma finansowania zakupu samochodu

Czerwiec 6, 2017 2:06 PM

Zarządzanie flotą pojazdów zawsze kojarzy się ze sporymi wydatkami. Nawet, jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, a masz w domu 2-3 samochody, wiesz jak wiele trzeba uwagi poświęcić pojazdom. Zresztą już na etapie zakupu samochodu musisz zastanowić się jak sfinansować to przedsięwzięcie, aby kupić auto i nie przepłacić. Na przeciw osobom z takimi trudnościami przychodzi firma Happy Miles, która wprowadza na rynek całkowicie nowy produkt, który nie dość, że pozwala na atrakcyjne finansowanie zakupu środka transportu, to pomaga w zarządzaniu flotą.

Jak zapewne wiesz auto czy to ciężarowe, czy osobowe możesz nabyć zasadniczo na trzy sposoby. Możesz oczywiście kupić pojazd za gotówkę. Jednak taka opcja rzadko kiedy jest wybierana. Wpływa na to fakt, iż często ze względów księgowych bardziej opłaca się sfinansowanie zakupu przez dłuższy czas. Również klienci indywidualnie nieczęsto decydują się na wybór gotówki, gdyż zazwyczaj ich na to nie stać. Przeciętny Polak zazwyczaj kupuje auto na kredyt.

Czy jednak kredyt jest dobrym rozwiązaniem dla firm? Otóż niekoniecznie. Zdecydowanie częściej wybieraną opcją na finansowanie samochodów jest wybór leasingu. Ta forma finansowania jest korzystna z kilku względów. Przede wszystkim korzyść odniesiesz rozliczając całość comiesięcznej raty. Takiej możliwości nie masz, gdy korzystasz z kredytu. Mało tego do Twojej dyspozycji, oprócz standardowych ofert jest dostępny elastyczny leasing od firmy Happy Miles, który pozwala płacić tylko za przejechane kilometry. Wprawdzie w skład comiesięcznej raty wchodzi stałą opłata, jednak jest ona o wiele niższa niż w przypadku standardowego leasingu. Reszta płatności to kwota, która będzie co miesiąc inna – dostosowana dokładnie do przebiegu jaki przejechał samochód w danym miesiącu. Oferta leasingu liczonego w kilometrach to całkowita nowość, która zmienia patrzenie na kwestię zakupu pojazdu. Firmy, które dotychczas musiały kalkulować czy warto nabyć kolejny samochód, które nie zawsze będzie w pełny wykorzystywany zyskały ciekawy produkt finansowy, który pozwala im na nabycie pojazdu, które przy niewielkiej eksploatacji będzie też niewiele kosztował.

W przypadku wybory oferty Happy Miles, musisz wiedzieć, iż w każdym samochodzie zamontowany będzie moduł GPS. Już na poziomie podpisywania umowy musisz wyrazić na to zgodę. Jednak jest to tylko formalność, gdyż obecność GPS-u wpływa na Twoją korzyść. Dlaczego? Otóż całe rozliczenie kilometrów w danym miesiącu odbywa się automatycznie. W przypadku posiadania wielu samochodów jest to bez wątpienia duży pozytyw i wygoda. Co daje jeszcze obecność owego modułu? Każdy leasingobiorca otrzymuje oprogramowanie, które możesz wykorzystać do zarządzani swoją flotą. Wśród funkcji, jakie daje aplikacja, która jest dostępna nawet na telefonie komórkowym są:

- podgląd każdego auta w czasie rzeczywistym, możesz sprawdzić, gdzie na terenie całej Europy znajduje się Twój kierowca,

- sprawdzisz z jaką prędkością porusza się aktualnie auto, czy też z jakimi prędkościami Twoje auto zazwyczaj jest prowadzone,

- dowiesz się ile spala dany samochód, czy jego kierowca stosuje się do zasad EcoDrivingu,

- możesz oceniać poszczególnych kierowców, co wpływa na stan techniczny samochodów,

- aplikacje przypomina także o datach przeglądu czy o końcu ubezpieczenia.

Połączenie rozliczenia za przejechane kilometry wraz z ciekawą aplikację jest bez wątpienia ciekawą opcją pozwalająca na zakup samochodu oraz na zarządzanie posiadaną flotą. Oferta jest wprawdzie skierowana głównie do dużych przedsiębiorstw, jednak nie wyklucza możliwości korzystania nawet przez klientów indywidualnych.

materiał partnera