Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Blisko 350 młodych artystów wzięło udział w XXIV edycji festiwalu „Dziecko w Folklorze” (fotoreportaż)

Czerwiec 12, 2017 10:14 PM

XIV Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej Twórczości Folklorystycznej „DZIECKO W FOLKLORZE” za nami! Przyjechało do ok. 350 osób z 7 województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Przez prawie 6 godzin uczestnicy festiwalu prezentowali się na scenie w MGOK-u przed jurorami i zebraną publicznością. Wystąpiło: 4 solistów śpiewaków, 12 grup śpiewaczych,, 6 grup obrzędowych, 7 kapel oraz 4 instrumentalistów.

Po przesłuchaniach które obyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, finaliści zaprezentowali swoje umiejętności w plenerze, na rynku w Baranowie Sandomierskim. Tam też odbyły się warsztaty dawnych rzemiosł, rywalizowano w ramach turnieju zabaw plebejskich oraz zaproszono gości i publiczność do udziału w grach, zabawach i konkursach. Oprócz finalistów na scenie zagrała również Kapela Wujka Idziego, zaś widowisko artystyczne zaprezentował Zespół Obrzędowy Lasowiaczki.

Wyniki XXIV edycji festiwalu „Dziecko w Folklorze” dostępne są tutaj

foto: Tomasz Młyniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>