Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Przedszkole Niezapominajka jako EkoOdkrywcy

Czerwiec 14, 2017 5:20 PM

Konkurs Eko Odkrywcy to inicjatywa adresowana do dzieci i młodzieży z całej Polski. Już od czterech lat wydarzenie promuje praktyczne zdobywanie wiedzy ekologicznej.

Planując projekty młodzi ekolodzy przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia. Przedszkole 4 Niezapominajka w Tarnobrzegu rywalizowało z blisko 170 zespołami z całej Polski. Projekt „W Eko Niezapominajce jak w bajce” został doceniony przez komisję konkursową i trafił do finałowej dwudziestki. Dzięki głosom internautów dzieci, pracownicy i rodzice zdobyli grant w wysokości 3000zł na założone przedsięwzięcia.

„NIEZAPOMINAJKOWY” OGRÓD MARZEŃ

Projekt realizowany był od marca do czerwca na terenie przedszkola i w terenie. W ramach projektu powstał niezapominajkowy ogród marzeń, nowy skalniak przed budynkiem oraz dwa profesjonalne terraria dla żółwi lądowych Karola i Karoliny, które od lat mieszkają w przedszkolu. Dzieci uczestniczyły w spotkaniach z ciekawymi osobami zajmującymi się przyrodą i ekologią m.in. ogrodnikiem, leśnikiem, lekarzem weterynarii, przedstawicielem Regionalnego Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.

WYCIECZKI I KONKURSY

Wychowankowie uczestniczyli w wycieczkach terenowych m.in. nad Tarnobrzeskie Jezioro, do Kurozwęk, do Muzeum Przyrodniczego Regionalnego Centrum Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły, sklepu zoologicznego, lekarza weterynarii.

Dzieci brały udział w Festiwalu Piosenki Ekologiczniej Przedszkolaków, Konkursie Ekologicznym „Olimpiada w Ekolandii”, konkursie plastycznym „Ogród naszych marzeń”. Został zorganizowany happening na terenie miasta z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki oraz Piknik Rodzinny podsumowujący projekt.

Organizatorami konkursu są Henkel ( właściciel marki Persil), drogerie Rossman oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>