Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Na ul. Piłsudskiego będą szalety miejskie (wizualizacje)

Czerwiec 21, 2017 12:31 PM

Miasto otrzymało pozwolenie na budowę szaletów miejskich na ul. Piłsudskiego. Problem braku publicznych toalet w centrum, przewija się od lat.

Budowę miejskich toalet planowały poprzednie władze Tarnobrzega. Tuż przy Placu Bartosza Głowackiego, miała powstać piętrowa kamienica z użytkowym poddaszem, której parter miały zajmować szalety. Obiekt nie powstał, gdyż wiązałoby się to z wycięciem pomnika przyrody czyli ponad stuletniego drzewa – perułkowca japońskiego rosnącego w miejscu planowanej budowy obiektu.

W ubiegłym roku władze miasta zarezerwowały 400 tysięcy zł w budżecie miasta, na budowę szaletów oraz parkingu. Szalety mają powstać na ulicy Piłsudskiego, w miejscu gdzie dziś stoją przenośne toalety.

foto: Grzegorz Kiełb/prezydent Tarnobrzega/facebook

22 Responses to Tarnobrzeg: Na ul. Piłsudskiego będą szalety miejskie (wizualizacje)

  1. obywatel Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 12:56

    Cos niesamowiego. Serce sie kraja z radosci ile sie dzieje w tym miejsce za obecnego prezydenta ! Sukces goni Sukces!

  2. Ania Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 16:32

    400 tys. zł na toalety … jakaś masakra! Wysadzane kryształkami będą? Nie lepiej na hali za Dzikowiakiem wygospodarować miejsce na toalety albo w nowo wybudowanym budynku obok sądu. Brak pomysłów i brak racjonalnego podejścia …

  3. Tomek Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 16:55

    Mi również wydaje się, że można by wykorzystać któryś z istniejących już budynków, nawet wynająć u prywaciarza odrobinę miejsca. Nawet parking będzie :)

  4. Beata Pierdzimąka Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 18:09

    Super.Kiedy uroczyste otwarcie ?

  5. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 19:20

    Pieniądze w błoto pójdą, przecież jak będzie galeria to tam się ludzie będą załatwiać! No nie tak, Janusze i Grażyny? :D Przecież dobrze wiemy jak to w Polsce wygląda ;)

    • kokoszka Odpowiedz

      21 czerwca 2017 at 20:31

      Ta bedzie dla turystow;)

      • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

        21 czerwca 2017 at 21:04

        Albo dla meneli, których wyproszą z galerii. Pięknie tam będzie ;)
        Dla mnie to totalna głupota, 400 000 zł można na tyle ważnych rzeczy wydać. Prezydent jest kompletnie nieprzedsiębiorczy w tym wypadku.
        Skoro powstanie Galeria (tak twierdzi prezydent) to i mieszkańcy i turyści, będą raczej tam załatwiali swoje potrzeby – przy okazji zakupów, zjedzenia posiłku lub…bez okazji (jak Janusz i Grażyna) ;)
        Jeśli to by było za mało, to można dogadać się z przedsiębiorcami i zaoferować jakieś ulgi w opłatach na rzecz miasta w przypadku możliwości korzystania przez osoby nie będące klientami, z toalet. Myślę, że większość lokalnych przedsiębiorców by na to przystała.
        Naprawdę, są poważniejsze rzeczy do zrobienia niż jakieś szalety. Tarnobrzeg nie jest wielkim miastem (mówię o obszarze zurbanizowanym). Jak ktoś ma potrzebę, to może skorzystać z dworca autobusowego (wiem, wiem – są z tym czasem problemy), z toalet MOSiR-u, z budynków administracji państwowej i samorządowej (znam takich, co przez problem z pęcherzami specjalnie odwiedzili tarnobrzeski sąd :D ), ewentualnie można wejść bo pierwszej lepszej knajpy czy kawiarni i kupić herbatę czy szklankę wody.
        Zamiast szukać problemu na siłę, lepiej te 400 tysięcy przeznaczyć na infrastrukturę nad Jeziorem – dalej nie ma normalnej drogi wyjazdowej, o miejscach parkingowych nie mówiąc. Nie wiem za co jest pobierana opłata przy wjeździe. A co do szalet, to jeśli prezydent jest pewien, że Galeria powstanie, to powinien w ogóle się tym tematem nie zajmować.

        • Mieszkaniec Odpowiedz

          21 czerwca 2017 at 21:59

          Kamil, Tobie to kiedyś dogodzi? I w ogóle mieszkańcom czymkolwiek?

          • Tarnobrzeżanin

            24 czerwca 2017 at 13:24

            Nie jestem żaden Kamil, proszę mnie nie porównywać z Kalinką i mnie nie obrażać! Równie dobrze mogę zapytać czy Mieszkaniec ma na imię Norbi, Grzesiu czy może Jola? Żałosne. Mam prawo wyrazić swoją opinię niezależnie od tych pseudofrakcji w Radzie Miasta. Jak się nie podoba mój komentarz to proszę o argumenty merytoryczne.

  6. Mieszkaniec Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 22:04

    Kamil, mało Ci? Tu ludziom nie dogodzi…a prawie wam latryne zrobić z dziurą i wapnem.

  7. Kłak Odpowiedz

    21 czerwca 2017 at 23:01

    No to Jolka się ucieszy. Mając problemy z nietrzymaniem moczu taką inwestycję się chwali. Grzesiek proszę ze 3 jeszcze postaw takie

  8. ADA Odpowiedz

    22 czerwca 2017 at 15:57

    Stodoła w srodku miasta, kto decydował o takiej stylistyce w środku miasta.
    Do tego 400 tys zł.Totalne bezguście..

  9. greg Odpowiedz

    22 czerwca 2017 at 16:14

    Skandal!!!
    - jak to “”na ulicy”" ?!!???
    - to samochody mają jakoś te kible objeżdżać,, czy jak???

  10. Tomek Odpowiedz

    22 czerwca 2017 at 18:37

    Cóż, prosty problem do rozwiązania, a jakoś przez tyle lat nikt z nim nic nie zrobił. Aż wstyd! No bo czy jest gdzieś w Polsce drugie takie miasto, które nie potrafiło mieszkańcom publicznego kibla przez tyle lat zbudować? I pomyśleć, że od czasu likwidacji w latach 90 ubiegłego wieku “stacji metra” – czyli podziemnych kibli przy Placu Bartosza Głowackiego, dwóch kolejnych prezydentów nie potrafiło rozwiązać problemu braku publicznych kibli w mieście. Ani Dziubiński ani Mastalerz nie byli w stanie rozwiązać tak banalnej sprawy! Dopiero trzeci prezydent się za to zabrał. Tamtych “Wielkich” Prezydentów sprawa jak widać przerosła. Pierwszy chyba w ogóle nie miał ochoty się tym zająć, a drugi kombinował z tymi kiblami (a to mu perełkowiec przeszkadzał, a to znowu coś tam), kombinował, kombinował, aż… mu się kadencja skończyła… Nie wiem – klątwa jakaś z tymi kiblami była, czy co? :-D

  11. mailkontent Odpowiedz

    22 czerwca 2017 at 20:43

    Najlepszy pomysł na toalety w mieście jaki pojawił się na forum to wykorzystanie toalet po byłej restauracji Kaprys.

    • ddd Odpowiedz

      23 czerwca 2017 at 06:21

      Restauracja Kaprys to świetny pomysł. Mogłyby tam być toalety z prysznicami:-)

  12. Jerzy Odpowiedz

    23 czerwca 2017 at 08:48

    Takie piękne toalety są w Kaprysie w piwnicach i nikt z tego nie korzysta (no może kilka osób z tego budynku) a lokalizacja idealna.Nie dziwne że w tym kraju nic nie wychodzi skoro władze nie myślą logicznie.Za 400.000 to rzeczywiście można coś innego wydać.

  13. yhy Odpowiedz

    23 czerwca 2017 at 10:43

    Ludzie czy wy się słyszycie? Kible w “nowo wybudowanym” PRYWATNYM budynku? ktoś wydał miliony żeby tam szalety zrobić? sklepy, knajpy miały by być szaletami za ulgi? jakie by to musiały być ulgi żeby się zgodzili?! to tak jakby jednemu czy drugiemu “mondremu” zaproponowali zniżkę 50 % na czynsz ale musicie udostępniać swoją muszlę potrzebującym :) można się i wylać na pekaesie, owszem, już widzę jak np. podczas jarmarku dominikańskiego ludzie idą szybko na pks siusiu albo cieciu otworzy w niedziele urząd :) Tylko ślepiec albo domator nie widzi potrzeby szaletów w centrum miasta. Nie ma szaletów – skandal, będą szalety – to niepotrzebne ehhh

  14. Zorro Odpowiedz

    23 czerwca 2017 at 12:07

    Prosty przykład “chęci” prywaciarza udostępniania toalety mieliśmy w nowo powstałym “dworcu” autobusowym.

  15. zgred-71 Odpowiedz

    23 czerwca 2017 at 12:22

    Ja widziałem chyba w Ożarowie na osiedlach zostawione zwykłe toy toy one nie są takie drogie w utrzymaniu a rozmieszczone po osiedlach a nie gmach w centrum , chyba że będą autobusy z napisem do WC

    • yhy Odpowiedz

      23 czerwca 2017 at 12:45

      sam se lej w tojtju, ja widziałem w Wólce Małej, drewniane wychodki, też nie są chyba drogie ale czy to powód….. ehhh 2

    • eye Odpowiedz

      24 czerwca 2017 at 10:55

      przykre, że Twoje podróżnictwo kończy się na miejscowościach typu Ożarów.