Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Retransmisja z absolutoryjnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

Czerwiec 28, 2017 4:53 PM

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z absolutoryjnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega, która odbyła się w miniony czwartek, tj. 29. czerwca w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.

5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

6. Rozpatrzenie rocznego sprawozdania Prezydenta z wykonania budżetu, przyjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Prezydenta Miasta:

6.1 opinia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Tarnobrzega o wykonaniu budżetu za 2016 rok wraz z wnioskiem Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta,

6.2 uchwała Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie w sprawie opinii o przedłożonym przez Prezydenta Miasta Tarnobrzeg sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2016 rok,

6.3 uchwała Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie w sprawie opinii o przedłożonym wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Tarnobrzega o udzielenie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok,

6.4 informacja o stanie mienia Miasta Tarnobrzega,

6.5 dyskusja,

6.6 podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Tarnobrzega za 2016 rok,

6.7 podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Tarnobrzega absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał:

7.1 w sprawie zmian w budżecie na 2017 rok,

7.2 w sprawie zmian w budżecie na 2017 rok,

7.3 w sprawie zmian w budżecie na 2017 rok,

7.4 w sprawie zmian w budżecie na 2017 rok,

7.5 w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,

7.6 w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym oraz określenia warunków dopuszczalności pomocy publicznej,

7.7 w sprawie nabycia przez Gminę Tarnobrzeg nieruchomości położonej w Tarnobrzegu, obręb Miechocin,

7.8 w sprawie nabycia nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Kwiatowej, obręb Dzików,

7.9 w sprawie nadania nazw dla dróg wewnętrznych położonych w Tarnobrzegu, obręb Ocice,

7.10 w sprawie przyjęcia Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020,

7.11 w sprawie zatwierdzenia realizacji oraz wniesienia wkładu własnego przez Gminę Tarnobrzeg do projektu konkursowego o nazwie „Tarnobrzeg dla Seniorów” w ramach konkursu nr RPPK.08.03.00-IP.01-18-010/16 – Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych,

7.12 zmieniająca Uchwałę w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu samorządom powiatowym w roku 2017 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej,

7.13 w sprawie wyrażenia zgody na budowę pomnika upamiętniającego Ks. Michała Józefczyka,

7.14 zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Tarnobrzeg,

7.15 zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właściciela nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11. Oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

Przepraszamy za ewentualne problemy techniczne.

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

Foto: Piotr Morawski

 

33 Responses to Retransmisja z absolutoryjnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

 1. Mieszkaniec Odpowiedz

  28 czerwca 2017 at 19:23

  Zapraszam na mariaż – marsz PiS, który będzie atakował budżet, którym sam…uchwalał :) Głąby podobnież na komisji wstrzymali się od głosu mimo pozytywnej opinii RIO – pani Wojewoda znów będzie się śmiała, ale cóż. Zapraszam również na pokaz zjednoczenia Norberta z Kamilem, a pamiętam jak młody Kalinka publicznie szydził z Mastalerza na sesji, kiedy nie był radnym a tamten był prezydentem. Żenada i wstyd dla miasta…sesja rady miasta. Mam nadzieje, że Janowi gorzała jednak do jutra z głowy wyparuje.

  • POmiatacz Odpowiedz

   28 czerwca 2017 at 22:38

   Podobno dziś Kiełbu wezwał Partykę. Głosy są policzone. Prezydent bezpieczny. Przed nami kolejny rok niszczenia Tarnobrzega

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    29 czerwca 2017 at 00:02

    Ja widzę progres a nie regres. Ciekawe czym przyjedzie do pałacyku? Rowerem z flagą AA :-) ?

 2. lal Odpowiedz

  28 czerwca 2017 at 20:53

  Tak prezydencie oczywiście, tylko dziwnym trafem to Pan Prezydent promuje wymysł Mastalerza na straszony. Rozumiem, że na imprezie poprzednik będzie gościem honorowym.

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   28 czerwca 2017 at 21:33

   Kalinkowe – uspokójcie się.

   • Bratek Odpowiedz

    7 lipca 2017 at 14:50

    To tobie wolno Kiełba bronić , a im nie wolno nic napisać ? To może Ty się też uspokój!!!

 3. leming Odpowiedz

  28 czerwca 2017 at 23:46

  Podobno Partyka nie przeszedł, bo miał ważniejsze sprawy.

 4. stif Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 07:54

  No okaże się dziś kto ma jaja, a kto…

 5. Kukiz15 Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 10:00

  Panowie i Panie ja proponuję dajcie sobie po razie albo już za niedługo za te bardzo ciekawe i interesujące wpisy być może będziecie przepraszać. Najwyższy czas skończyć z tym opluwaniem i publicznie ludziom pokazać kto to robi :-) .

  • Mieszkańcy Tarnobrzega Odpowiedz

   29 czerwca 2017 at 13:34

   Dokładnie bo już się żygać chce czytając w kółko te same komentarze. Ci od Kiełba są szczególnie uporczywi i żenujący. Czas ujawnić te personalia!!!

 6. Emil Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 13:50

  Transmisja przerwana akurat jak Mastalerz zaczął przemawiać.. dziwne.. niezalezne media tak?

  • obywatel Odpowiedz

   29 czerwca 2017 at 13:52

   Tez tak mysle… W tym przypadku mysle ze mial duzo ciekawego do powiedzenia ! Heh.. niezalezne…

  • NW24 Odpowiedz

   29 czerwca 2017 at 14:00

   Awaria routera. Najszybciej jak to było możliwe transmisja została wznowiona na zapasowym sprzęcie.

 7. eye Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 14:33

  KK oczywiście często jeździ do stolycy do władz, trzeba przecież było tacie fuche załatwić

 8. Mieszkaniec Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 15:18

  Nie dlatego…choć też. Chodziło o Paruzela :-) żeby się go pozbyć…

 9. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 20:06

  Panie Bożek, myślałem, że fajny z Pana gość a zaczyna Pan łapać nawyki od swoich poprzedników. To jak Pan się zachowywał podczas wystąpienia radnego Zycha w punkcie dotyczącym interpelacji było bardzo nieładne! Zwłaszcza, że radny Zych jak mało kto z Was ma świetne pomysły, strategię i załatwia dla miasta różne sprawy poza sesjami. A to co mówił mnie osobiście bardzo ciekawiło, osobę która siedzi na fotelu przed komputerem i odtwarza sobie sesje Rady Miasta. Rozumiem, że po tylu godzinach macie Państwo dość, ale sami sobie ustalacie częstotliwość sesji. Zamiast raz w miesiącu możecie się spotykać co tydzień i siedzieć 3-4 godziny. Jak spotykacie się raz na miesiąc to proszę nie kręcić oczami, że radny mówi kilkanaście minut o sprawach kluczowych, bo ma do tego prawo, a nawet ma taki obowiązek. A poza tym, radni pobierają diety za swoją działalność, więc przepraszam bardzo. Jak ktoś ma dość słuchania innych, to może zawsze zrezygnować.
  A Pan Zych – szacun, człowiek z powołania i na właściwym miejscu! Właściwie to na niewłaściwym, bo dwoi się i troi, żeby miasto zyskało na znaczeniu, a Prezydent i radni są zbyt krótkowzroczni by wykorzystać te szanse.

  • łola ola Odpowiedz

   29 czerwca 2017 at 20:21

   Witek, wyluzuj. Weź tabletki na uspokojenie. Żona Cię nie zostawi

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    29 czerwca 2017 at 20:36

    A Ty lepiej odstaw tabletki, bo Ci wyraźnie szkodzą. Jak pisałem ten komentarz to Witek siedział jeszcze na sesji. Poza tym widzę, że komuś ten człowiek przeszkadza, bo się nie wpisuje w ogólnie żenujący poziom Rady Miasta. I każdy pozytywny komentarz o Panu Radnym Zychu będzie ośmieszany. Jest to żałosne, ja mam swoje zdanie o tym radnym, on się marnuje w takiej radzie miasta jak w Tarnobrzegu.

    • łola ola Odpowiedz

     29 czerwca 2017 at 23:07

     Twój idol zawsze może startować na radnego Warszawy… skoro tutaj się marnuje… po prostu alfa i omega, wszystkie mądrości pozjadał. A ty razem z nim!

     • Tarnobrzeżanin

      30 czerwca 2017 at 00:46

      Mówiłem odstaw tabletki, a Ty bierzesz podwójną dawkę…ehh tłumacz takiemu. Jak już nie będziesz na haju to odpowiedz mi, co takiego Ci się nie podoba w Zychu. Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje wady, ale chodzi mi o konkretne zachowania bądź też ich brak. Dla mnie w porównaniu z innymi radnymi Zych sprawuje swoją funkcję z powołania, zależy mu na mieście, śledzi i przypatruje się innym samorządom. Właśnie takich radnych chciałbym widzieć w Tarnobrzegu. Takich jak p. dr Zych, wtedy jego pomysły nie byłyby ignorowane lub blokowane.
      A co do mojej osoby, to po prostu szczyt bezczelności, żałosny atak na internautę tylko z powodu jego opinii, która się komuś nie spodobała ;)

 10. wątpiący Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 20:18

  Czym to miasto zawiniło, że ciągle dostaje tak marnych gospodarzy? Jak nie Mastalerz, to Kiełb, jak nie Kiełb… Naprawdę, to mi wygląda na jakieś fatum!

 11. Trenbolon Odpowiedz

  29 czerwca 2017 at 20:27

  Mam nadzieję, że druga kadencja pana Grzegorza będzie równie owocna jak obecna.

 12. adam Odpowiedz

  30 czerwca 2017 at 22:22

  Witek, wszyscy wiedzą, że sam piszesz tutaj o sobie, jaki jesteś wspaniały. Problem w tym, że nie jesteś. Jesteś męczącym, monotematycznym narcyzem, którego nie da się słuchać. Pierdzielisz takie dyrdymały, że sam w nie chyba nie wierzysz. Ostatnio wymyśliłeś geniuszu, przyłączenie Chmielowa do Tbg, a może przyłączymy Paryż, będzie to tak samo realne.

  • Do Szanownego Pana Radnego dr. n. hum., mgr. inż. bud. Witolda Zycha Odpowiedz

   1 lipca 2017 at 01:41

   Szanowny Panie Radny,
   Z przykrością obserwuję ciągłe próby zdeprecjonowania Pańskiej osoby i pomysłów przez nieznanych internautów, jak np. w powyższym komentarzu oraz innych w wielu artykułach publikowanych na tym portalu. Na Pana miejscu postarałbym się dowiedzieć, kto za tym stoi i zidentyfikować sprawców, którzy myśląc, że są anonimowi, czują się bezkarnie.

   Treść powyższego komentarza w mojej ocenie wskazuje na wystąpienie przestępstwa zniesławienia, określonego w art. 212 § 2 Kodeksu karnego:

   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
   podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
   § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
   § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

   Panie Witoldzie, ci, którzy Pana znają, wiedzą jakim Pan jest człowiekiem. Proszę się nie przejmować wpisami ludzi zawistnych. Widać wyraźnie, że pewne grupy widzą w Panu zagrożenie dla pewnego układu swoistej ‘bylejakości’ w kierowaniu sprawami naszego miasta. Jest Pan po prostu merytorycznie na dużo wyższym poziomie i widać, że nie wszyscy swoimi rozumami ogarniają mądrość i sens Pana pomysłów i działań. Ja i wielu mieszkańców naszego miasta rozumiemy to, gdyż jest to myślenie w okresie długim, a nie krótkofalowo. Dlatego też moim zdaniem powinien Pan coś zrobić z tymi komentarzami, starającymi się Pana ośmieszyć i zniesławić, a kompromitującymi de facto ich autorów. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego, taki radny to skarb dla miasta!

   • adam Odpowiedz

    1 lipca 2017 at 09:27

    W żadnym miejscu nie zniesławiłem pana radnego, tylko w dosadnych (co nie znaczy obraźliowych) słowach napisałem, co myślę, o jego działalności w radzie miasta. A ta „działalność” to jęczenie, zawodzenie, ciągłe pitolenie o wodach siarczkowych, robienie szumu, składanie nierealnych – często durnych pomysłów.

    Vide: przyłączenie Chmielowa do miasta.

    Demagogia i populizm do entej potęgi.

    I chętnie powtórzę to przed każdy sądem. Taki radny to kompromitacja miasta!

    Potrzebujemy radnych, a nie gwiazdorów od siedmiu boleści.

    • Marek Odpowiedz

     1 lipca 2017 at 10:29

     Ty niegodny człowieku „Jaką miarą odmierzasz taką i tobie odmierzą” po drugie „nie sądźcie żebyście nie byli sądzeni” To co tu uprawiasz na tym forum to zwykłe rozsiewanie plotek o radnym ale to jest wasza metoda na zdobywanie poparcia politycznego nie program i propozycje dla miasta tylko zniesławianie ludzi uczciwych których działalność cieszy się uznaniem wśród mieszkańców. Róbcie tak dalej to nigdy do władzy nie wrócicie wy na czele z Kalinką i pozostanie wam tylko jajczenie za utraconymi stołkami co dzisiaj robicie albo nikt was powtórnie nie wybierze jeśli to wy od Kiełba.
     Na koniec ci powiem że chyba musisz być z Nowej Dęby a jak jesteś z Tarnobrzega to przenieś się tam bo myślisz w ich interesie.

   • Witold Zych Odpowiedz

    1 lipca 2017 at 10:04

    „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. Te słowa skierowałem na ostatniej sesji do tych, którzy bez żadnych zahamowań moralnych pomawiali mnie. Ja w przeciwieństwie do nich uważam, że tak jak w życiu także w polityce powinien obowiązywać Dekalog. To nie ja będę sądzić tych, którzy łamią 8 Przykazanie Boże. Żeby tylko ich działania ograniczały się do tych wpisów. Niestety w realnym życiu są oni jeszcze znacznie bardziej bezwzględni i źli niż się to Panu wydaje. Bardzo dziękuję za słowa wsparcia. Mają one duże znaczenie i bardzo pomagają osobie takiej jak ja, która zdecydowała się działać publicznie nie dla swoich osobistych korzyści, ale dla dobra mieszkańców Tarnobrzega. Dziękuję także za sugestie podjęcia kroków prawnych. Bardzo poważnie rozważę na przyszłość taką ewentualność. Mam nadzieję, że się one skończą. Jeśli nie, to niech te osoby mają świadomość, że sprawiedliwość może dosięgnąć ich już tu na ziemi.

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

     1 lipca 2017 at 13:35

     Panie Witoldzie, to zawiść ludzka, która w naszym kraju jest na szczególnie wysokim poziomie rozwoju. Ci ludzie po prostu czują w Panu zagrożenie, bo przewyższa ich Pan pod każdym względem – począwszy od wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego, poprzez pomysłowość, zaangażowanie i strategię w działaniu, a skończywszy na takich ludzkich cechach jak pracowitość dla dobra miasta, uczciwość, prawość i kultura osobista. Im tego wszystkiego brakuje, a Pan nie pasuje do schematu rujnowania miasta, dlatego próbują Pana zniszczyć. Jak rozmawiam ze znajomymi bliższymi lub dalszymi, którzy mieszkają w Tarnobrzegu bądź stąd pochodzą, o sprawach polityki lokalnej, to prawie każdy wypowiada się o Panu z szacunkiem i uznaniem. Ludzie podziwiają, że ciągle się Panu chce działać, niektórzy w Pana sytuacji nie wytrzymaliby psychicznie tej ciągłej nagonki. W mieście ma Pan duże poparcie, tylko może nie każdy pisze komentarze. Ja osobiście widziałbym w Panu przyszłego prezydenta miasta, ale to oczywiście musiałaby być Pana decyzja. Ma Pan duże doświadczenie, zna Pan realia tarnobrzeskie i wielu zwolenników – zarówno wśród starszych jak i młodszych, także tarnobrzeskiej emigracji, która pragnęłaby wrócić do miasta, tu żyć i pracować (póki co nie ma niestety do czego). Ma Pan w sumie rok czasu na przemyślenie tego, jeśliby się Pan zdecydował to może Pan liczyć na mój głos (a myślę, że i ogromnej części tarnobrzeżan). Pozdrawiam!

 13. Kuba Odpowiedz

  1 lipca 2017 at 08:46

  Prawda jest też i taka, że w Radzie Miasta są i inni radni, którzy działają na rzecz swoich lokalnych, osiedlowych społeczności i efekty ich pracy są dostrzegalne, tylko ze nie gloryfikują siebie publicznie jacy to są wspaniali i jakie to mają pomysły na rozwój miasta i Bóg wie czego nie dokonali. No cóż najważniejszy jest wydźwięk medialny a czy coś z tego wyjdzie to czas pokaże.

 14. Olo Odpowiedz

  1 lipca 2017 at 14:15

  Preżałośnie śmieszny facet. Opowiada dyrdymaly na sesjach, na forach wychowała sam siebie, pompuje się na dużego Bolka i jest tak czuły na swoim punkcie, że krytyków swojej pseudo działalności straszy sądami.Smieszny facecik. Współczuję jego żonie, bo życie z takim niedopieszczonym narcyzikiem, to nie może być bułka z masłem.

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   1 lipca 2017 at 14:22

   Ale że kto? Norbi?

 15. Mieszkaniec Odpowiedz

  1 lipca 2017 at 14:27

  Marian Zioło po głosowaniu płakał :-) Kotlet pięknie to uchwycić…:-)

 16. ewa Odpowiedz

  2 lipca 2017 at 13:03

  A kogo to wszystko obchodzi Miasto emerytow i rencistow Emerytura wystarczy na mleko i chleb i zakupy w licznych w miescie szmateksach Niech sie zra a nam to……….,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>