Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nie 19 mln lecz 2,3 mln zł na remont Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Prace ruszą w tym roku

Lipiec 6, 2017 2:01 AM

Nie 19 mln zł lecz 2,3 mln złotych magistrat pozyskał na remont zabytkowej części Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Jak zapowiada urząd, prace mają ruszyć  jeszcze w tym roku.

W sierpniu ubiegłego roku prezydent Grzegorz Kiełb informował o projekcie przebudowy TDK wartym ok 19 mln zł, zaakceptowanym przez marszałka województwa podkarpackiego Władysław Ortyla. Projekt nie uzyskał jednak ministerialnego dofinansowania – szczegóły w materiale video – tutaj

Udało się za to pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które obejmuje remont tylko zabytkowej części TDK. Wartość zadania oszacowano na kwotę 2 744 956,78 zł, dofinansowanie wynosi zaś 2 297 742,86 zł, co stanowi 85 proc. całości kosztów. Prace ruszą jeszcze w tym roku, po rozstrzygnięciu przetargów, a potrwają do września 2018 r.

ZABYTKOWA CZĘŚĆ TDK

Zabytkowa część TDK, to, jak czytamy w „Tarnobrzeskim przewodniku” Tadeusza Zycha, jeden z najładniejszych budynków w mieście. Tam też znajdziemy krótki rys historyczny tego obiektu: „Kiedyś znajdowało się tu Towarzystwo Kasynowe Urzędnicze, dziś zaś Tarnobrzeski Dom Kultury. Towarzystwo powstało w 1902 roku, a jego głównym celem była integracja lokalnej inteligencji. Niespełna dziesięć lat później, kosztem 30 000 koron, wybudowało ono wspomniany gmach, którego projektantem był inż. Nikodemowicz. Pomimo rozbudowy w latach 60 i 70 XX wieku budynek zachował, również wewnątrz, swój piękny, historyczny charakter.”

Także i teraz prace remontowe nie zaburzą zabytkowego charakteru budynku. Czekające zabytkową część TDK roboty budowlane dotyczyć będą architektury pomieszczeń, tj: sala kameralna, foyer, sala ćwiczeń i pomieszczenia administracyjne. Wymieniona zostanie instalacja sanitarna, elektroenergetyczna, wykonana instalacja audio, wideo oraz oświetlenie sceniczne sali kameralnej. Zamontowany zostanie również system wystawienniczy wraz z oświetleniem oraz monitoring.

Zakres zadania obejmuje również zagospodarowanie otoczenia (mała architektura, iluminacja i oświetlenie zewnętrzne) , a także wykonanie prac drogowych przy budynku TDK, w tym parkingu.

Tytuł projektu: „Rozwój instytucji kultury i zasobów dziedzictwa kulturowego miasta Tarnobrzega”

Oś priorytetowa IV. Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego

Działanie 4.4 Kultura Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

info: UM Tarnobrzeg

foto: archiwum

15 Responses to Nie 19 mln lecz 2,3 mln zł na remont Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Prace ruszą w tym roku

 1. Wielka klapa Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 08:44

  Czyli jest jak zawsze. Najpierw prezydent odtrąbia wielki sukces, a poźniej okazuje się, że w istocie nie ma sukcesu, a jest porażka. Nie 19 mln, a 2 mln!

 2. UK Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 09:03

  Szkoda bo powiększenie liczby miejsc przydało by się mieszkańcom. Niektórzy radni mieli racje krytykując prezydenta za brak lobbowania naszych spraw w ministerstwie. Inni prezydenci wiedzieli co zrobić aby zwiększyć szanse swoich projektów. Po prostu szkoda :(

 3. Dominik Tbg Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 10:10

  Dobre i tyle. Musiały być „lepsze” projekty, które miały lepsze „plecy”

 4. reporter Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 13:57

  Durnie! Czy Wy dalej nie widzicie, jak Kalinkowie szkodzą miastu?! Kamil Kalinka macza w tym palce. Jego kumpel Ortyl na którego łasce jest sługas Kalinka specjalnie pozbawił Nasze miasto możlwiości skorzystania z dofinansowania dlaczego? Bo Prezydent nie daje sobie wejść na łeb tej hołocie!

  • Anton Odpowiedz

   6 lipca 2017 at 16:59

   Tak, a parę tygodni temu prezydent Kiełb chwalił się na konferencji, że bez PiS-u miasto tak samo wygrywa konkursy w urzędzie marszałkowskim (jest nagranie na nadwisla24.pl). Więc brawo ty!

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    6 lipca 2017 at 19:37

    Czy Ty czytasz ze zrozumieniem? Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem.

    • Mieszkaniec Tarnobrzega Odpowiedz

     6 lipca 2017 at 21:25

     Ludzie!!! Zamiast zajmować się miastem cały czas mówicie o Kalince. Kalinka to Kalinka tamto. Od dwoch lat wypisujecie wciaz bzdury na różnych forach, zajmijcie sie w końcu tworzeniem miejsc pracy. Tylko blagam nie w urzędzie. Przeszlo 60 osob dodatkowo zatrudnionych przez Kielłba już nam wystarczy!

 5. bezradny Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 14:58

  Teraz każda porażka i niepowodzenie urzędującego prezydenta będzie zwalana na Kalinkę, że ten bombarduje miastu i Kiełbowi projekty. Gdyby prezydentowi zależało na rozwoju miasta to nie zrywał by współpracy z PiSem tylko pracował by razem z nimi na rzecz miasta i mieszkańców a przez głupie polityczne gierki tracimy my wszyscy – zwykli mieszkańcy :(

 6. quatros Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 16:08

  Znowu internetowym trolom nic nie pasuje!!!

 7. Mieszkaniec Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 16:23

  A czy Wy wiecie, ze tę 19 mln miało być według innych strategi, kiedy Kalinka był przewodniczącym i tamtych dwóch wickami? I czyja wina? Kalinki, może Kielba? Nie. Brakło w tej strategii kasy bo potneli samorzadom jak leci. Dobrze że tyle dostaliśmy. I chwała Kielbowi za to. A tamtych dwóch jezdzilo…żeby się skarżyć na Paruzela i na innych żeby stołki wziąć. Idźcie do znajomych do sądu i zapytajcie o Brzoze to wam powiedzą.

  • Anton Odpowiedz

   6 lipca 2017 at 17:01

   Czyli parafrazując słowa pewnej piosenki: „Cieszmy się z małych rzeczy bo…” na większe Grześka Kiełba nie stać. Jak ktoś wyżej napisał jest WIELKA KLAPA.

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    6 lipca 2017 at 19:40

    Przepraszam, źle kliknąłem – proszę przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem.

 8. Kasia Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 17:23

  Anton Odpowiem ” Stać i na większe „.Przeciez przeciwnicy Prezydenta wieszczą „NIC DLA MIASTA NIE ZAŁATWIŁ ” a sami ukręcają pomysl i dotacje aby Kiełb nie miał sukcesu !. Czy wreszcie ktoś z tych furomowiczów to zrozumie ? NO chyba że to ci sami szkodnicy miejscy co niszczą Miasto z powodu negatywnych emocji do Prezydenta.

  • tbg Odpowiedz

   6 lipca 2017 at 17:46

   Jak „załatwia” to było widać jak kurator z Rzeszowa przyjechała i pocałowała klamkę gabinetu (p)rezydenta. Sądzę, że jak naczelnik edukacji będzie w Rzeszowie chciała coś załatwić to również pocałuje klamkę.
   Grzesiek pewnie był znowu zajęty w przedszkolu ;-)

 9. Wojtek Odpowiedz

  6 lipca 2017 at 18:39

  To może tak po prostu należy zrobić generalny remont sali kinowej, ubikacji, kawiarni, sal bocznych, holu – 2,3 miliony wystarczy na to, a nie porywać się na kompleksowa rozbudowę i remont budynku. Po co dalej brnąć w zadłużanie miasta. Myślenie nie boli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>