Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Malarstwo Pawła Olchawy w Muzeum Historycznym

Lipiec 14, 2017 12:46 PM

Do 17. września br. w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega prezentowana będzie wystawa malarstwa Pawła Olchawy pt. „Współbrzmienie”. Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 16. lipca br. o godz. 17 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie, Tarnobrzeg, ul. Sandomierska 27.

Paweł Olchawa studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie. Zajmuje się malarstwem, grafiką wydawniczą i fotografią.

O. Eugeniusz Grzywacz tak opisał twórczość Pawła Olchawy:

Malarstwo Pawła Olchawy jest dla mnie jak świeży oddech, jak zachwyt dziecka poznającego świat z jego niezwykłymi formami i zaskakującą gamą barw. Paweł Olchawa ręką świadomego formy i logiki kompozycji dojrzałego artysty potrafi wyrwać nas z rutyny postrzegania naszego otoczenia i swymi obrazami – jeśli w nie się zagłębimy – przywrócić ten pierwszy zachwyt dziecka, który jeszcze czasem jest naszym udziałem, kiedy znudzeni i oswojeni powtarzalnością postrzegania „siatkówkowego”, zobaczymy po raz pierwszy w życiu jakieś niezwykłe zjawisko atmosferyczne czy w obserwatorium astronomicznym przyjrzymy się przybliżonemu fragmentowi kosmosu, albo przez szkiełko mikroskopu zachwycimy się powiększoną fakturą i subtelną barwą liścia lub skrzydła motyla„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>