Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: W piątek “Łańcuch Światła” w obronie Sądu Najwyższego

Lipiec 20, 2017 8:45 AM

W najbliższy piątek tj. 21 lipca 2017 roku, koło .Nowoczesnej oraz Platformy Obywatelskiej organizuje “Łańcuch światła” w obronie niezależności sądów przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu.

- Serdecznie zapraszam wszystkich przed budynek Sądu na godzinę 21:00 – Łukasz Mędrykowski, Przewodniczący koła Nowoczesna Tarnobrzeg.

Manifestacje w obronie wolnych sądów i Sądu Najwyższego organizowane są w całej Polsce. Protestujący wzywają prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania ustaw forsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

36 Responses to Tarnobrzeg: W piątek “Łańcuch Światła” w obronie Sądu Najwyższego

  1. gfadsgfd Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 11:34

    Przyjdzie pewnie z 5 osób :D

    • marcin Odpowiedz

      21 lipca 2017 at 21:54

      było 500. rozczarowany ?

      • Polak Odpowiedz

        21 lipca 2017 at 22:19

        Max. 50 i to z gapiami.

  2. brzoza Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 11:44

    Myślę, że przyjdzie dużo osób. Nie ma już znaczenia kto to organizuje. Sprawa jest bardziej poważna niż się nam wydaje. I nie można pozostać obojętnym, po tym, co zobaczyliśmy w ostatnich dniach a raczej nocach. Może dzisiejsi 20-latkowie tego nie kumają, ale ludzie trochę starsi wiedzą czym to grozi.I nie chodzi o politykę czy tylko o SN, tylko o nasze wolności jakkolwiek górnolotnie to nie zabrzmi.

  3. Rob Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 12:15

    Nie kumaja?Chyba bardziej kumaja niz myslisz.Przeciez takie przepisy obowiazuja w wiekszosci krajach unii ale tu nie chodzi o nic innego jak bronic przywilejow by sadzic samych siebie i tych co moga sie odwdzieczyc.Chyba nie wierzysz ze takie fortuny zdobyli odkladajac jak zwykly czlowiek z wyplatye

  4. Polak Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 12:15

    A zgoda na organizację zgromadzenia jest? Jak nie ma to zgromadzenie będzie nielegalne, mam nadzieję, że pan Kamil Kalinka został powiadomiony o tej próbie i temu zapobiegnie! Bo to będzie wstyd na skalę województwa jak marszałek Ortyl się o tym dowie :/ Całe Podkarpacie jest za PiS, tylko Tarnobrzeg zawsze się musi wyłamać :/ No, ale liczę, że nie będzie żadnej “manifestacji”, a jak będzie to mniej niż 10 osób – kto będzie ryzykował zatrzymanie przez Policję z powodu nielegalnego zgromadzenia? :D

    A do tych, co się wahają, czy być w naszym patriotycznym obozie, czy z tymi, których historia oceni powiem tyle. Wymiar sprawiedliwości w Polsce to patologia, kto nie wie, niech nie zabiera głosu. Reformy są konieczne, PiS nie chce likwidować SN (co za propaganda!), a zreformować go by był bardziej dla ludzi. Może trzeba zrobić kontrmanifestację, żeby Wam uświadomić, że jesteście mniejszością w tym kraju, a Polacy popierają PiS? Tak wybrał Naród – suweren, i obecna patria rządząca dba o Jego interesy. To Wam się nie podoba? Ma być tak jak było? Nigdy! Jedyna partia prawdziwych Polaków, popieram ich wszystkich, to patrioci i katolicy, wierzący i praktykujący. A od naczelnika się odczepcie, prezes przeszedł wiele dramatów w swoim życiu, stracił brata w zamachu i nadal szczekają na niego! Szacun dla Kaczyńskiego, to jest nasz prawdziwy wódz i chwała mu za to co robi. PiS się weźmie za wszystko i wszystkich, co szkodzi Polsce, krok po kroku!

    A braci i siostry – polskich patriotów, serdecznie pozdrawiam i apeluję do naszego PiSu, aby zorganizować kontrmanifestację, również pod Sądem Okręgowym. Zagłuszmy ich krzyki i pokażmy kto stanowi większość!

    • sd Odpowiedz

      20 lipca 2017 at 19:00

      zamach? – ale masz mózg sprany

  5. leonidas Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 12:38

    kłamstwem jest,że szykowane zmiany są analogiczne do przypadków innych krajów UE.
    takie bzdury powtarza smoleńska sekta i symetryści usłużni idioci reżimu kaczki.

    jeśli nie chcecie by oskarżał Was prokurator ziobry i nie sądził Was sędzia ziobry to nie możecie bezczynnie patrzeć na to co się dzieje.
    to być może ostatnia taka demonstracja.
    następne będą już tylko cykliczne miesięcznice smoleńszczaków.tylko i wyłącznie.

    • Tomek Odpowiedz

      21 lipca 2017 at 08:39

      Błaźnisz się i wierzysz kłamcom. Zanim powtórzysz coś co słyszysz od tych Twoich mędrców, mącicieli sprawdź jak jest naprawdę
      Czy wikipedia też kłamie? Np. Francja – ostoja demokracji.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j_polityczny_Francji
      “Władza sądownicza opiera się na prawie stanowionym. Sądy dzielą się na powszechne, wojskowe, administracyjne i rozrachunkowe. Wszystkie cztery piony sądowe są trójinstancyjne. Na szczycie sądów powszechnych i wojskowych znajdują się odpowiednie sądy kasacyjne. Na czele systemu sądów administracyjnych znajduje się wydział kasacyjny Rady Stanu Francji. Naczelny Sąd Rozrachunkowy jest ostatnią instancją sądów rozrachunkowych. Sędziowie wszystkich pionów sądownictwa Francji są państwowymi urzędnikami powoływanymi przez ministra sprawiedliwości.”
      Jeżeli ktoś ma wyprany mózg to Ty i wszyscy najgłośniej krzyczący w tym proteście. Opozycji chodzi tylko o swoje tyłki i kłamią w żywe oczy żeby podburzyć naród. Za takie coś powinni siedzieć. Nie wiem na co jeszcze czeka PiS.

      • oburzony Odpowiedz

        21 lipca 2017 at 08:48

        Jak prezydent klepnie tą ustawę to będą siedzieć, PiS będzie wsadzał każdego niepokornego. Bo w dobre jego intencje nie wierzę. Swoje już pokazał. Co piS zrobił z telewizja publiczną? Dziennik telewizyjny za PRL to był pikuś przy dzisiejszej jawnej partyjnej manipulacji w TVP1, TVP2 czy TVP Info. Za te ogromne przekłamania i manipulacje mamy jeszcze przymusowo płacić?

      • leonidas Odpowiedz

        21 lipca 2017 at 09:06

        a ty to już ewidentnie manipulujesz.
        przecież z tej samej wiki można wyczytać : Sędziów nie można przenosić ani awansować bez ich zgody. Na straży niezależności sędziów i prokuratury stoi Najwyższa rada korpusu urzędników sądowych (fr. Conseil supérieur de la magistrature). Członkami rady są prezydent, minister sprawiedliwości, przewodniczący sądów administracyjnych i kasacyjnych oraz sędziowie i prokuratorzy reprezentujący samorząd zawodowy. Rada decyduje o nominacjach sędziowskich i prokuratorskich, ma prawo do prowadzenia postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom.

        więc usłużny pisowski idioto nie bredź i nie manipuluj chyba,że na partyjnym wiecu tam ci się uda.

        • Tom Odpowiedz

          21 lipca 2017 at 09:21

          Dalej bredzisz. Najlepsze jest to, że możesz tylko ubliżać i pokrzyczeć, ale nic nie zmienisz. Wasz poziom kultury jest mniejszy niż zero.

          • leonidas

            21 lipca 2017 at 09:34

            przyganiał kocioł garnkowi.

            kłamcie ile w lezie a prawdy nie zakłamiecie.

    • Tom Odpowiedz

      21 lipca 2017 at 08:40

      Błaźnisz się i wierzysz kłamcom. Zanim powtórzysz coś co słyszysz od tych Twoich mędrców, mącicieli sprawdź jak jest naprawdę
      Czy wikipedia też kłamie? Np. Francja – ostoja demokracji.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j_polityczny_Francji
      “Władza sądownicza opiera się na prawie stanowionym. Sądy dzielą się na powszechne, wojskowe, administracyjne i rozrachunkowe. Wszystkie cztery piony sądowe są trójinstancyjne. Na szczycie sądów powszechnych i wojskowych znajdują się odpowiednie sądy kasacyjne. Na czele systemu sądów administracyjnych znajduje się wydział kasacyjny Rady Stanu Francji. Naczelny Sąd Rozrachunkowy jest ostatnią instancją sądów rozrachunkowych. Sędziowie wszystkich pionów sądownictwa Francji są państwowymi urzędnikami powoływanymi przez ministra sprawiedliwości.”
      Jeżeli ktoś ma wyprany mózg to Ty i wszyscy najgłośniej krzyczący w tym proteście. Opozycji chodzi tylko o swoje tyłki i kłamią w żywe oczy żeby podburzyć naród. Za takie coś powinni siedzieć. Nie wiem na co jeszcze czeka PiS.

  6. leonidas Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 12:43

    a patrioci piszą o reformie,tę reformę przeprowadzi pan piotrowicz https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20108436_1876724289212065_2600518884361386069_n.jpg?oh=f67965e42272b4f877603183b7b49733&oe=5A05BC6A tu legitymacja partyjna :)
    na zlecenie ziobro u którego kariery robią tacy jak sędzia kryże,którego rodzina wydawała wyrok na rotmistrza Pileckiego ! a sam skazywał w czasie stanu wojennego.
    takich mamy reformatorów !

  7. Oburzony Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 12:54

    Ja to widzę tylko jedno rozwiązanie. Wywalić wszystkich sędziów, prokuratorów i całą tą kastę specjalnych ludzi co się uwłaszczyli na stanowiskach i zrobili sobie dziedziczenie.
    Zrobić następnie egzamin dla wszystkich chętnych. Kto zda dostaje stanowisko i według wyniku takie stanowisko.
    Co roku dla nowych osób (na skutek zwalniania stanowisk) egzamin powtarzać.

    Bo w sądach sprawiedliwości już dawno nie ma. Jest tylko kolesiostwo.

  8. leonidas Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 12:58

    https://www.youtube.com/watch?v=xeBQFy9DUUQ
    pisowi tylko ta idea przyświeca w tej reformie.

  9. mieszkaniec Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 16:56

    Przyjdę bo to co PiSdzielec wyprawia przechodzi ludzkie pojęcia. Mają władzę, robią co chcą, nikogo nie pytają o zdanie. Omijają procedury i praktycznie każdą ustawę rządzik puszcza jako “projekt poselski” nie wymagający konsultacji społecznych – TAK TO PIS SŁUCHA LUDZI. LUDZIE TO WIDZĄ I JUŻ NIE MOGĄ DOCZEKAĆ SIĘ WYBORÓW.

  10. Rafał Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 17:41

    Jakość stanowionego prawa jest dramatyczna. O dzisiejszym dniu nasze wnuki będą się uczyć, jako dramatyczne złamanie trój podziału władzy co jest podstawą państwa demokratycznego. PIS idzie drogą turecką – czy tego chcemy?

  11. Mieszkaniec Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 17:53

    Ja np w następnych wyborach samorządowych nie chce Zycha.

    • Polak Odpowiedz

      20 lipca 2017 at 18:23

      To nie koncert życzeń, a demokracja, czyli rządy większości. Możesz sobie na niego nie głosować, ale jak ma poparcie społeczeństwa, to nikogo nie będzie obchodziło, czego chcesz, a czego nie.

  12. mieszkaniec Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 18:45

    Aby wprowadzić projekt na który czeka większość społeczństwa naleźy bezwzględnie zreformować sądy. Mówię tu o projekcie cela+ umoźliwiający rozliczenie mafijnej działalności LUDZI PO I PSL. Patrz Karapyta, Bury. Bezmózgowcy niech palą świece co ma być to będzie.

  13. Daw Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 20:30

    Komuchy tarnobrzeskie wychodzą w końcu się dotlenić bo już w tych blokach łby po kisły. Niech sobie połażą po nocy a to i tak przejdzie. Kocham patrzeć na ten wasz kwik oderwanych świń od koryta. Na zdrowie niech to wam wyjdzie kODomici, platformersi oraz nowe po.

  14. To nie likwidacja SN Odpowiedz

    20 lipca 2017 at 23:09

    Ile jadu i wyzwisk, a najwięcej z literek osób nazywających się wierzącymi. Ile nienawiści. Wyborcy partii PiS macie większość, robicie co chcecie, w jakim stylu nie ważne bo przecież Wy to suweren. Bądźcie więc łaskawi i pozwólcie innym, nawet Waszym zwolennikom wyrazić własne zdanie, które nie musi być przecież identyczne, ale mniej mściwe, bardziej poglądowe. Zgadza się, w sądownictwie nie jest dobrze, ale nie chcę nowych,ale takich samych zwierzątek przy korytku. Czy może to już ten moment, że cicho sza bo jak PiS mówi to reszta, nawet bezpartyjna, a i często popierająca zmiany ma milczeć? Ludzie dokąd ta zawziętość i nienawiść nas zaprowadzi? Nawet kościół wzywa do spokojnego wyrażania poglądów.

    Moja obecność w dniu jutrzejszym będzie milcząca.

  15. Rozum Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 00:13

    PiS zdobyło w wyborach tylko 19% głosów od osób uprawnionych do głosowania a myśli, że popiera ich ponad połowa Polaków(jaka większość sic!) i mogą robić co tylko chcą. I robią bo mają swoje 5 minut. Pomimo, że nie cierpię pisu to zgadzam się, że opozycja oderwana od koryta głośno kwiczy. Jednak w tym przypadku protestują w większości normalni zbulwersowani obywatele, którzy mają w d. partie polityczne i całe to gówno z nimi związane. Chcą żyć w normalnym kraju na normalnych warunkach i po prostu nie zgadzają aby ultra konserwatywni pis-katole wprowadzało im siłą średniowiecze.

  16. pan Misiewicz prawdziwy katolik Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 00:24

    Gdyby PiS nie miał chętnych sędziów-misiewiczów na te stołki to nie robił by tej zadymy. To są intrantne posady. Trzeba wymienić sędziowską kadrę na swoich. Z Trybunałem zrobił podobnie :( Spółek skarbu państwa brakuje dla Misiewiczów z PiS w kolejce to kupił im bank, elektrownię i już nowe miejsca pracy dla swoich w radach się znajdą.

  17. Enn31 Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 06:47

    Będę. Nie zgadzam się z tym co dzieje się w naszym kraju, pis niszczy wszystko co może, wycinka drzew, szkoły, wojsko, trybunał, prokuraturę a teraz sądy. Ludzie przez 500+ które im co miesiąc wpływa na konto są ślepi. Wspieram was, pokażmy że nas jest wiele.

  18. Tomek Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 08:24

    Ale bzdury. W większości krajów UE nawet we Francji i Niemczech rządzący mają wpływ na obsadzanie stanowisk w odpowiedniku Sądu Najwyższego. Czy obecny skład właściwie wypełniał swoje obowiązki?
    Nadzoruje działalność sądów – w jaki sposób, że na wyroki w prostych sprawach trzeba czekać kilka lat? W jaki sposób, że np. w Krakowie dochodziło do wyprowadzania kasy z sądu? Nadzór to teraz fikcja.
    Stwierdza ważność wyborów – ostatnie wybory samorządowe pokazały, jak rzetelnie stwierdza ważność wyborów. Każdy pamięta jaka to była porażka, ale wybory oczywiście były ważne.
    Nadzoruje samorządy prawnicze – skąd adwokaci, notariusze umoczeni w afery i poświadczający nieprawdę. skąd taki opór w samorządach prawniczych do otwarcia zawodu na młodych z poza rodzin?
    Opiniuje ustawy – czyli stoi ponad parlamentem i rządem. Sąd powinien tylko sądzić, a nie babrać się w politykę. Od ustanawiania prawa jest parlament wybierany w demokratycznych wyborach. Nikt ze środowiska prawniczego nie próbuje nawet ukryć sympatii do PO, czy taki organ jest w ogóle bezstronny? Dlaczego jak w sądzie są ludzie z namaszczenia PO to mamy demokrację, a jak będą inni to nie będzie już demokracji. Cała ta opozycja manipuluje ludźmi, niech sobie wychodzą na ulicę, ale są przegrani.

    • oburzony Odpowiedz

      21 lipca 2017 at 08:42

      Tomku, idealnie nie było, można wszystko reformować ale zgodnie z prawem i konstytucją. PiS oczywiście wszystko wie najlepiej, z nikim niczego nie musi uzgadniać i konsultować. I to najbardziej wkurza ludzi. PiS niszczy wszystko co stanie im na drodze nie patrząc w przyszłość. Pomijając od błahych spraw jakim były wyrzynane bez kontroli drzewa, niszczenie światowego dziedzictwa przyrodniczego Puszczy Białowieskiej wbrew opinii ekspertów Unesco, naszych oraz EU po zniszczenie Trybunału Konst, zniszczenie gimnazjów, teraz sądów a jeszcze wcześniej PiS chciał zmuszać kobiety do rodzenia dzieci z gwałtów lub totalnie upośledzonych nie pytając się ich o zdanie. K…a! ba nawet dzieci zagrażających życiu matki. Rozdaje nasza kasę na lewo i prawo, te programy +, nawet PiSowcy przyznali dożywotnio po 400zł miesięcznie tym co walczyli z komuną o to dzisiejsze koryto. Idąc dalej tym tropem za 2 lata wygrana partia przyzna kolejne 400zł miesięcznie i dożywotnio tym co dziś walczą z wprowadzonym PRL przez PiS. Ja pier…ę jaki chory kraj, Jak tu nie iść i protestować????????? A my mrówki mamy na to wszystko zapierd…ć i morda w kubeł bo suweren rządzi.

  19. brzoza Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 10:08

    Wyrzynane bez kontroli drzewa, to nie była błaha sprawa drogi Oburzony. To był tylko początek dewastowania wszystkiego.I już widać co jest dalej.Już pisałam, żarty się skończyły. To nie tylko obrona SN, to obrona wolności naszych i naszych dzieci.Mam nadzieję, że Tarnobrzeg stanie na wysokości zadania, a ujadający zaślepieni “mędrcy” się opamiętają. Nad rządzącym obozem można już tylko odprawić egzorcyzmy.

  20. brzoza Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 10:14

    Acha, i jeszcze najważniejsze:
    Biuro Legislacyjne Senatu negatywnie o ustawie o SN !

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-biuro-legislacyjne-senatu-negatywnie-o-ustawie-o-sn-wydaja-s,nId,2419644

    A oni dalej procedują.Czego jeszcze potrzeba, żeby ci co nie widza przejrzeli na oczy?

  21. PięknaKanalia Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 10:41

    Do wszytskich zwolenników działań rządzących: co jest takiego w tym projekcie ustawy, co zagwarantuje nam, obywatelom, że sądy będą lepsze a sędziowie bardziej etyczni??? To, że będa pochodzili z PiSu, a gwarantem ich nieskazitelności ma być prokurator narodowy??? Jeśli coś nie działa w prawie – to zmienia się prawo, a nie ludzi. Jeśli nie działają ludzie – to się ich wycina jak świerki z kornikiem?

    Mogę pojąć, że ktoś, kto wygrał wybory, wygrywa głosowania. Rules must be obeyed. Nie mogę natomiast pojąć, że ktoś, kto wygrał wybory, rości sobie prawo do absolutnej mądrości i racji we wszstkim, nie próbując nawet skonsultować swoich – może dobrych? może zlych? – pomysłów np. z obywatelami. Gdzie sa konsultacje społęczne? Skąd wiadomo, ze taka ustawa coś poprawi obywatelom, jak się ich o to nie pyta? Czy posłowie PiS podpisani pod projektem wszytsko wiedzą lepiej, bo wybrał ich suweren? Czy posłów opozycji wybrał gorszy suweren? Zawsze sądziłam, że demokracja opiera się na dialogu – w dopiero potem woli większości. Analiza zapisów nagrań ostatnich posiedzień Sejmu i Senatu wskazuje, że nie ma nawet najmniejszej woli dialogu, bo ustawodawca wie, co mnie uszczęsliwi. Otóż nie wie. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, prawda?
    I jeszcze jedno – jeśli Polska zostanie zmarginalizowana miedzynarodowo – czy zwolennicy projektu o SN uderzą w ton, że to bardzo dobrze, bo jesteśmy tak niezwykli i szczególni, że nikogo do niczego nie potrzebujemy? Ze się na wszytskch można wypiąć? Wypnijmy się a potem konsekwentnie powiedzmy cześć firmom zagranicznym działającym w Polsce tworzoącym miejsca pracy (ile osób w regionie pracuje w dużych zagranicznych korporacjach???), strefie Schengen i innym dobrodziejstwom – stwórzymy alternatywną rzeczywistość. Wmówmy, że wszyscy przeciwko temu projektowi sa źli, niepatriotyczni, postkomunistyczni (ja też – akurat załapałam się na okres wyrzynania zębów zanim ten system padł, jestem więc “kastą” i “kanalią”).
    Nie chcę takiej Polski i takiej kultury politycznej. Polski, w której nie mając wiekszości potrzebnej do zmiany Konstytucji zmienia się ją poprzez beznadziejną ustawę. To po co nam w ogóle Konstytucja? Nie rozumiecie, że to otwiera drogę do innych zmian??? Skąd gwarancja, że nie dotkną one żadnego z Was, zwolenników tej ustawy???

  22. obywatel Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 14:20

    No to zróbmy demonstrację poparcia dla wszystkich projektów reformy sądownictwa, które przedstawiły PO i Nowoczesna w czasie obecnej kadencji parlamentu. Ile ich było ?

  23. Trenbolon Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 15:27

    Ja wyjdę na ulicę dopiero jak działania rządu doprowadzą do tego, że nie będę mieć co jeść, hahaha, na razie się na to nie zapowiada. A, że paru starych pryków odciągną od koryta, upuszczą trochę krwi, jestem za. Poza tym idę o zakład, że kto by nie doszedł do władzy po PiS nie zmieni tego co planują wprowadzić.

  24. Marek Odpowiedz

    21 lipca 2017 at 23:30

    Wyszło nawet nieźle jak na miasto w tzw. bastionie PiS. Pod 200 osób zebranych w okolicy sądu. Głos tarnobrzeżan sprzeciwiających się totalitaryzmowi, który wprowadza chomik (Polskie ZOO) wybrzmiał całkiem donośnie.

    Z zapowiadanej przez niektóre środowiska kontrmanifestacji nie wyszło nic. Jeden pijany otyły mały człowiek próbował dwukrotnie zakłócić zgromadzenie. Dwukrotnie był pacyfikowany przez służby niemundurowe. Jeśli to było wszystko na co stać zwolenników tych zmian i tak miał wyglądać kontrprotest to wypadł on żałośnie.

  25. eddie Odpowiedz

    26 lipca 2017 at 12:21

    Zbulwersowała mnie obecność jednego z kierowników miejskich instytucji. Nie odbieram nikomu prawa do poglądów, ale w czasie pełnienia funkcji publicznej należy zachować polityczną neutralność. Manifestacja zorganizowana przez partie polityczne z definicji neutralna nie jest.