Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zapraszamy na transmisję z XLV sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

Lipiec 25, 2017 5:27 PM

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na bezpośrednią transmisję video z XLV sesji Rady Miasta Tarnobrzega, która odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. w czwartek 27 lipca br, w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.13.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
6. Informacja miejskich jednostek organizacyjnych działających w obszarze kultury i sportu na temat realizacji zadań statutowych.
7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) zmian w budżecie na 2017 rok,
2) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,
3) zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym oraz określenia warunków dopuszczalności pomocy publicznej,
4) określenia trybu prac nad projektem uchwały budżetowej miasta Tarnobrzega,
5) rozpatrzenia skarg na Prezydenta Miasta,
6) rozpatrzenia skarg na Prezydenta Miasta,
7) rozpatrzenia skarg na Prezydenta Miasta,
8 ) rozpatrzenia skarg na Prezydenta Miasta,
9) rozpatrzenia skarg na Prezydenta Miasta,
10) sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Gen. Józefa Bema, obręb Sobów,
11) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Gen. Józefa Bema, obręb Sobów,
12) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Zakładowej, obręb Nagnajów, 10) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Ocickiej, obręb Ocice,
13) zmieniająca uchwałę Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy,
14) zmiany statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu,
15) zmiany statutu Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Tarnobrzegu,
16) zmiany w „Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Tarnobrzeg”,
17) połączenia jednostek budżetowych w związku z reformą ustroju szkolnego,
18) nadania Tarnobrzeskiemu Parkowi Przemysłowo Technologicznemu imienia dr Grażyny Gęsickiej.

8. Sprawy bieżące.
9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
11. Oświadczenia radnych.
12. Zamknięcie sesji.

Przepraszamy za ewentualne problemy techniczne.

foto&video: Piotr Morawski

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

18 Responses to Zapraszamy na transmisję z XLV sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

 1. obserwator Odpowiedz

  27 lipca 2017 at 17:13

  Radny Nowak może krzyczeć sobie na puszczy bo prezydenta jak zwykle nie ma na sesji, regularnie co miesiąc zapomina że funkcja publiczna wiąże się z nienormowanym czasem pracy. Radny Partyka natomiast widać zmienił front i zapomniał że wywodzi się z PO. No ale teraz PO stało się niewygodne, wybory tuż tuż, a z jakiś list trzeba startować…

 2. Mieszkaniec Odpowiedz

  27 lipca 2017 at 22:52

  Tak jak zawsze. Słaba sesja, słaby prezydent. Może po wyborach coś się zmieni w tym mieście…

 3. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  28 lipca 2017 at 00:49

  Panie Przewodniczący,
  Dlaczego wszystkim radnym daje Pan powiedzieć wszystko do końca, a w przypadku radnego Mastalerza i Zycha pozwala Pan sobie na docinki i złośliwości? To zwykła dyskryminacja, na nagraniu też widać przewracanie oczami i ironiczne uśmieszki przy wystąpieniach tych dwóch radnych. Dla mnie ich wystąpienia były najciekawsze na całej sesji, wiele się dowiedziałem o funkcjonowaniu miasta – obecnym i wcześniejszym, jak też o perspektywach na przyszłość. Ja rozumiem, że każdy może sobie zastopować czy przewinąć takie nagranie, a Wy musicie siedzieć, ale taka Wasza praca, za darmo tego nie robicie. Jak ma Pan robić miny, jakby Pana coś bolało, gdy taki Zych czy Mastalerz długo gadają, to niech Pan lepiej zrezygnuje z funkcji. Nikt Pana tam za karę nie trzyma. Każdy ma swój styl, ale nawet jak Pan nie szanuje radnych, to proszę szanować mieszkańców, którzy chcą się czegoś dowiedzieć z danej sesji. Dostaje Pan ode mnie żółtą kartę jako radny i przewodniczący, idzie Pan w ślady Kalinki, może z większą kulturą i delikatnością, ale nie umie Pan udawać swoich sympatii, wszystko widać po twarzy i zachowaniu. Szkoda, bo myślałem, że będzie Pan bezstronny.

 4. quatros Odpowiedz

  28 lipca 2017 at 06:49

  Aaaa nie chce mi się pisać!

 5. Mieszkaniec Odpowiedz

  28 lipca 2017 at 09:22

  Sesja, wzorem innych miast, powinna trwać 2-3 godziny. Wszystko powinno ustalać się na komisjach. A tak wiadomo wychodzi jeden jego jegomość, później następny i słowotok. Sesja dzięki tym dwóm Panom przynosi kiepski wizerunek miastu. Chodzi mi o byłego prezydenta i byłego przewodniczącego.

 6. Waldi Odpowiedz

  28 lipca 2017 at 10:26

  Kiepski wizerunek miastu wystawia niestety prez Kiełb – gdyby został chociaż raz do końca i odpowiedział na pytania, które nurtują wyborców dawno nie byłoby powtórek pytań.
  A tak – nie chce się odpowiadać i wytłumaczyć z tego co się robi – to pytania są powtarzane w kółko – i tu jestem z Mastalerzem.

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   28 lipca 2017 at 14:02

   Znaczy, że co? Że Kiełb ma się spowiadać Mastalerzowi, gdzie był? Póki co to prezydent miastem rządzi słusznie. A Norbert jak taki mądry, to niech w końcu sobie znajdzie prace. I tyle w temacie.

   • zbulwersowany mieszkaniec Tbg Odpowiedz

    28 lipca 2017 at 15:10

    Słusznie to Mastalerz punktuje Kiełba. Czasem przesadza ale gdyby Mastalerz zmyślał to Kiełb mógł by go pozwać. Nie robi tego, nawet nie ma odwagi stanąć na mównicy i odpowiedzieć na pytania rannego. Bo czy słusznym było zniszczenie przez Kiełba własnej spółki miejskiej MTVT, wyprzedaż po śmiesznych cenach jej majątku aby teraz płacić TVLowi 10 tysięcy miesięcznie? Dobrze Mastalerz to ujął. Po wyborach Kiełb jeb…ał Mastalerza prawie za wszystko, robił konferencje prasowe co chwilę. Teraz sam robi to samo choćby przykład dotyczący spółek miejskich. Obrońców prezydent też ma super, Uziel i lekarz-radna Mudrecka – totalna kompromitacja. Chwali Kiełba i gani Mastalerza bo ten pierwsze co zrobił po wyborach to obniżył im opłaty, które Mastalerz odważył się im podnieść do prawie rynkowych cen. Obniżenie opłat lekarzom to chyba coś koło 150tys złotych rocznie mniej w budżecie miasta. Obecnie po obniżce biedni lekarze płacą 9zł a warto dodać, że koszty utrzymania lokali przez miasto to 8zł. PREZYDENT-BIZNESMEN rozdaje lekka ręką miejski majątek. Brawo. Gdyby nie radny Mastalerz nikt by o tym nie wiedział.

    • Mieszkaniec Odpowiedz

     28 lipca 2017 at 16:54

     Idź zapytaj Norberta ile zarabiała Sobieniewska, ile pani prokurent. Ile zarabiali za Mastalerza członkowie Rad Nadzorczych, a ile teraz. Zobaczymy, co Ci on odpowie. To, że nie ma TV miejskiej to ja po tym nie płaczę…a co do opłat, że idą w dół to chyba dobrze, prawda?

     • Waldi

      28 lipca 2017 at 20:31

      Trzeba było pytać jak był prezydentem, a teraz nie wylewać łez. Strony się zmieniły i to Kiełb ma odpowiadać jako urzędujący i jak to lubisz mówić tyle w temacie!

   • Waldi Odpowiedz

    28 lipca 2017 at 20:29

    Niestety tak to kiedyś ustawił, że to prezydent spowiadać ma się przed radnymi a nie odwrotnie i czy się mu podoba czy nie powinien odpowiadać na zapytania radnych :)
    A z tego co wróble ćwierkają to od paru miesięcy były ma pracę, a że się tym nie chwali to się nie dziwię – już wcześniej umyślni ganiali jak coś się zanosiło na pracę i mówili, że będzie to źle widziane z pozycji „obozu władzy”.
    Ale malkontentów pewnie nigdy nic nie zadowoli!

 7. Bratek Odpowiedz

  28 lipca 2017 at 12:46

  Widocznie Kiełb czuje się tak, jak by to mieszkańcy byli dla niego , a nie on dla mieszkańców ! Tylko czy zdaje sobie sprawę z tego, że taki prezydent nie jest nikomu potrzebny!

 8. Kasia Odpowiedz

  28 lipca 2017 at 13:59

  Tarnobrzeżanin Zapamiętaj! Każdy nastepny radny jako przewodniczący rady będzie lepszy od poprzednika radnego Kalinki. NO może z wyłączeniem radnego Dziubińskiego który oświadczył że przewodniczący Kalinka był najlepszy z dotychczasowych i z tegoż to powodu prowadził obstrukcję przy wyborze radnego Bozka.
  A co do sesji to Bratek nie zauważył ,ze radny Kalinka zawsze ma rację . Nawet jak popełni błąd jak poprzez rozwiązywanie na forum rady sprawy żłobka w ten sposób ,że pogrąża bez dowodów opiekunkę to nie wykaże empatii tylko pokazuje jaki jest mocy i wielki.Bratek żali sie ,ze nie ma prezydenta i na sesji nie toczy się wojna przedwyborcza z udziałem dwóch tenorów. Czy o to chodzi mieszkańcom.

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   28 lipca 2017 at 17:30

   Mój komentarz dotyczył Przewodniczącego Bożka, nie powiedziałem też że jest gorszy od Kalinki tylko, że idzie w jego ślady. Ja z ciekawością słucham Mastalerza i Zycha, zawsze dowiem się czegoś nowego. Chciałbym po prostu, żeby Pan Bożek traktował wszystkich radnych równo i nie przerywał nikomu.

   • Kasia Odpowiedz

    28 lipca 2017 at 18:35

    A nie razi styl pana Mastalerza bo o Zychu nie mówię bo to kulturalny gość. Przecież sposób w jaki wyraża się pan Mastalerz z agresją i narcyzmem musi porażąć . A tu prosze z zaciekawieniem? . Każdy ma jednak swoich fanów.

    • Waldi Odpowiedz

     28 lipca 2017 at 20:36

     Droga Kasiu,
     jak Kiełb odpowiadałby na zadawane pytania, a nie chował głowę w piasek to już dawno pytania na które ktoś odpowiedział straciłyby sens, a tak na własne życzenie wystawia się na strzał i daje jeszcze do myślenia, że coś jest na rzeczy bo ucieka od odpowiedzi. Dodam, że wg mnie zasranym obowiązkiem prezydenta – kim by on nie był – jest odpowiadanie na pytania radnych – też nieważne kto by to nie zadawał.
     Zatem trochę pokory bo już za rok wybory – Norbertowi tak śpiewali i zaśpiewają Kiełbowi, który pewnie skończy jak jego poprzednik po jednej kadencji :)

    • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

     22 sierpnia 2017 at 23:29

     Nie mam żadnych fanów – jeszcze raz przypomnę, że pisałem o Panu Dariuszu Bożku, którego bardzo szanuję jako człowieka, jednak Jego negatywne nastawienie do radnego Zycha i Mastalerza jest dla mnie aż nadto widoczne. Pozostali radni mówią, tyle, ile chcą, a przewodniczący ani nie przerywa, ani nie robi głupich min (mimo, że wypowiedzi często nie są wcale bardzo mądre – vide: radni Kalinka czy Uziel).
     Co do Zycha się zgadzam – kulturalny facet na poziomie, ma swoje wizje, ale ma też wiedzę, którego radnym brakuje. Gada długo? O pewnych sprawach nie da się powiedzieć w dwóch zdaniach, poza tym zawsze są to sprawy ważne dla miasta, zwykle takie, o których reszta radnych nie pomyślała. Poza tym spójrzmy na to z innej strony – gdyby nie pracował między sesjami, to nie byłby tak dobrze przygotowany do każdej kolejnej i nie miałby o czym mówić. Jak dla mnie to świadczy tylko in plus.
     Mastalerz? Cóż – Jego fanem także nie jestem i na niego nie głosowałem. Czasy jajecznic na bekonie się skończyły, a były prezydent odczuł na własnej skórze swoje błędy. Niemniej jednak skutecznie punktuje obecnego prezydenta, który jakoś nie potrafi odpowiedzieć na celne strzały Norbiego. Styl? Zgadzam się, że jest czasem paskudny i bardzo ostry, ale z drugiej strony jaki był styl Kiełba w kampanii skierowanej przeciwko Mastalerzowi? Dla mnie ważniejsze od stylu jest to czego się dowiem o wewnętrznej organizacji miasta. Z wypowiedzi Mastalerza dowiaduję się bardzo dużo, dlatego ciekawie sobie oglądam przed monitorem Jego wypowiedzi. I wiem, że przed monitorem łatwiej – można zatrzymać, wyłączyć itp. Jednak radni biorą za to pieniądze, nikt nie broni organizować częściej sesji rady miasta, które będą trwały krócej. Jeśli nie chcą się tak często spotykać, to niech siedzą i 12 godzin – taka funkcja.

 9. owen Odpowiedz

  22 sierpnia 2017 at 22:44

  I o jedną kadencje za dużo:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>