Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Jarmark Dominikański po raz dziewiętnasty (fotoreportaż)

Sierpień 6, 2017 6:23 PM

Kończy się dziewiętnasta edycja tarnobrzeskiego Jarmarku Dominikańskiego. Jak co roku na placu Bartosza Głowackiego pojawiło się mnóstwo wystawców, oferujących towar w przeróżnym asortymencie.

Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu jest lokalną wersją imprezy kulturalno-handlowej w miastach związanych z Zakonem Kaznodziejskim – na cześć jego założyciela Dominika Guzmana, którego liturgiczne święto przypada 8 sierpnia. Najsłynniejszy i największy Jarmark Dominikański odbywa się od 1260 roku w Gdańsku.

Oficjalnego otwarcia tegorocznego jarmarku w Tarnobrzegu, dokonali wczoraj prezydent Grzegorz Kiełb oraz ojciec Piotr Czerwonka z tarnobrzeskiego klasztoru Ojców Dominikanów. Na scenie wystąpiła zaś Miejska Orkiestra Dęta, iluzjonista z „Domino Magic”, zespół Dwikozianie, kabaret Poważna Sprawa oraz indiański zespół z Peru „Los Companieros”. Z kolei niedzielne występy rozpoczęła kapela Zaleszaki, po której zaprezentowały się zespoły śpiewaczy „Ocicanki” i „Cyganianki”.

Tegoroczny jarmark zakończy występ „Kapeli Sołtysa z Wąchocka” który rozpocznie się około godziny 18.30.

foto: Agnieszka Nycz

9 Responses to Tarnobrzeg: Jarmark Dominikański po raz dziewiętnasty (fotoreportaż)

    • kokoszka Odpowiedz

      7 sierpnia 2017 at 12:57

      Umawiajcie Witka juz teraz zeby byl za rok!!

  1. tarnobrzeżanka Odpowiedz

    7 sierpnia 2017 at 11:30

    Tyle plastikowej chińszczyzny to w historii jarmarku chyba jeszcze na straganach nie było :/

  2. Julka Odpowiedz

    7 sierpnia 2017 at 12:55

    Oscypków też nie brakowało. Chyba z 6 stoisk było. Lepiej więcej niż mniej!

  3. kokoszka Odpowiedz

    7 sierpnia 2017 at 12:59

    I widac jak ludziom brakuje prswdziwego smaku chleba. Dla mnie to swieto ze raz do roku moge zjesc dobrego chleba. Dobrze ze co kolejna antypiekarnia pada

  4. Magdalena Odpowiedz

    7 sierpnia 2017 at 14:59

    to ma być jarmark rękodzielniczy???????????? kto jest odpowiedzialny za zrobienie z fajnej imprezy totalnego chłamu???????????? mało jest chińszczyzny na każdym rogu????? jak można było zarżnąć imprezę, promującą prawdziwe rękodzielnictwo? szmirowate balony i tanie, plastikowe badziewie. Nie dość , że w mieście jest mało ciekawych imprez, to z tej , zrobiono, poprzez zupełną niekompetencję, DNO DNA !!!

  5. Moturzysta Odpowiedz

    7 sierpnia 2017 at 19:59

    Odpust to bardziej był niż jarmark jak przed kilkoma latami. Jaki wydział promocji taki jarmark dominikanski. Mi jednak ta pkastikowa przasnosc nie przeszkadza. Ludziom się podoba. Pustęp w końcu nie było.

  6. mereżka Odpowiedz

    7 sierpnia 2017 at 22:36

    MAGDALENO, TOBIE TO NAWET DIABEŁ Z ROGAMI NIE DOGODZI, A CO DOPIERO JARMARK DOMINIKAŃSKI.
    Brrrrrrrrrrr……
    TRZEBA BYŁO WYSTAWIĆ SWOJE TIULE RĘCZNIE MEREŻKOWANE I ZWIEWNE HAFTY RICHELIE – A NIE TERAZ DRZESZ PASZCZĘ.

  7. Td Odpowiedz

    8 sierpnia 2017 at 22:02

    Badziewia rzeczywiście za dużo nawpuszczali. Trzeba trzymać poziom bo za rok tylko centrum chińskie kramy rozłoży