Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Chińska delegacja z wizytą w parku, w Siarkopolu i magistracie (zdjęcia)

Sierpień 24, 2017 6:53 PM

Tarnobrzeg odwiedziła delegacja reprezentująca chińskie miasto Zibo. W skład delegacji weszli przedstawiciele miasta z prowincji Szantung w Chińskiej Republice Ludowej oraz dyrektorzy lokalnych zakładów przemysłowych.

Wizyta azjatyckich gości miała charakter biznesowy, a traktować je należy, jako chęć nawiązania stosunków partnerskich pomiędzy naszymi miastami. Główne spotkanie odbyło się 22 sierpnia w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, gdzie rozmowy przebiegały w gronie przedstawicieli tarnobrzeskiego przemysłu. Gości przywitała Kierownik Centrum Obsługi Inwestora Anita Zachariasz. Tematem spotkania było nawiązanie współpracy gospodarczej. Szczególnym zainteresowaniem delegacji z Chin cieszyły się polskie produkty: owoce i soki oraz transport międzynarodowy. – Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje dynamiczną współpracą i przyniesie liczne korzyści zarówno dla mieszkańców jak i dla miasta – komentuje wizytę Anita Zachariasz.

Wizyta delegacji to rezultat poszukiwania przez nasz magistrat partnerskiego miasta w kraju, którego gospodarka przeżywa rozkwit, z którym współpraca dawałaby szansę odniesienia obopólnych korzyści. Na ścisłą współpracę międzynarodową przygotowane są już Zakłady Chemiczne „Siarkopol” w Tarnobrzegu. Strona Chińska jest mocno zainteresowana inwestycjami w Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce, ze względu na koszty pracy i sytuację podatkową. Jest zatem duża szansa, aby partnerstwo zostało sformalizowane, a współpraca nabrała realnego wymiaru.

Podczas pobytu chińscy partnerzy zwiedzili nasze miasto. Oprócz wizyty w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym i Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odwiedzili także Zamek Tarnowskich oraz Jezioro tarnobrzeskie. Szczegóły współpracy, w tym dziedziny w których miałby ona nastąpić omówione zostaną podczas rewizyty strony polskiej w Chinach.

info: COI, UM Tarnobrzeg
foto: COI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>