Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na zajęcia w sezonie artystycznym 2017/18.

Wrzesień 3, 2017 4:14 PM

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia w sezonie artystycznym 2017/18.

Całoroczne spotkania w Tarnobrzeskim Domu Kultury są okazją do odkrywania talentów, rozwoju własnych pasji i zainteresowań. Wzbogacają osobowość i przygotowują do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Przyjazna atmosfera i indywidualne podejście wykwalifikowanej kadry pozwalają na efektywne i miłe spędzenie czasu wolnego.

DZIECIĘCA PRACOWNIA PLASTYCZNA

Poznajemy świat sztuki , warsztat artysty, eksperymentujemy z technikami, realizujemy spontaniczny proces tworzenia. Efekty całorocznej pracy znajda się na uroczyście otwartej wystawie w Galerii TDK.

Instruktor: Elżbieta Miśkiewicz – Zamojska
Spotkanie organizacyjne 18 września 2017r., godz. 16.30

CHÓREK „ŁAPU-CAPU” dzieci 7 – 13 lat

Uczestnicy poznają świat muzyki i piosenki. Podczas zajęć dzieci kształtują wyobraźnię muzyczną, uczą się podstaw śpiewu i interpretacji piosenek. Muszą się nauczyć także pracy w grupie. Pracują z mikrofonem i z wykorzystaniem profesjonalnych podkładów muzycznych. Program jest dostosowany do wieku i możliwości uczestników. Udział w zajęciach rozwija wrażliwość muzyczną, wyobraźnię, umiejętności wyrażania siebie. Istotnym elementem zajęć jest przygotowanie chórku do prezentacji na scenie.

Instruktor: Anna Pintal
Spotkanie organizacyjne 15 września 2017r., godz. 16.00

STUDIO PIOSENKI młodzież od 14 lat

Uczestnicy rozwiną swoje umiejętności wokalne. W czasie zajęć będzie można nauczyć się jak interpretować piosenkę poprzez prace nad tekstem, intonacją i frazowaniem, doskonalić swój warsztat poprzez ćwiczenia emisyjne, artykulacyjne, oddechowe, dykcyjne. Zajęcia warsztatowe stanowią punkt wyjścia dla opanowania repertuaru obejmującego różnorodne stylistyki i formy. Stopniowo młodzi wokaliści będą przygotowywać się do występów na scenie.

Instruktor: Anna Pintal
Spotkanie organizacyjne 15 września 2017r., godz. 17.00

info: TDK

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH

To podróż w nieznane, w świat dźwięków i wyobraźni. Wszechstronny rozwój, nauka skupienia, wytrwałości i dążenia do celu. Program zajęć jest dopasowany do możliwości i poziomu zaawansowania uczestnika: materiały, metody pracy i ćwiczenia dobierane są zawsze indywidualnie.
Zajęcia wg indywidualnego harmonogramu.

Ilość miejsc ograniczona
Instruktor: Anna Pintal
Spotkanie organizacyjne 19 września 2017r., godz. 16.00

TEATRZYK PRZEDSZKOLAKA dzieci 5 – 6 lat

Całoroczne warsztaty teatralne z elementami logopedii artystycznej. Dzieci poprzez zabawy teatralne rozwijają wyobraźnię, doskonalą mowę, pracują nad prawidłowym oddechem, nabierają pewności siebie. Zabawy w teatr odgrywają dużą rolę w rozwijaniu zdolności myślenia i mowy, a także twórczej wyobraźni i fantazji.

Instruktor: Agnieszka Mroczka
Spotkanie organizacyjne 13 września 2017 r., godz.16.00

TEATRZYK MAGIK dzieci 7 -13 lat

Uczestnicy zajęć teatralnych poznają warsztat aktorski oraz techniki prawidłowej recytacji. rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim dobrze się bawią. Dzieci ćwicząc, uczą się wyrażać emocje w formie gestów, ruchów i mimiki.

Instruktor: Agnieszka Mroczka
Spotkanie organizacyjne 13 września 2017 r., godz.17.00

MŁODZIEŻOWY TEATR AMATORSKI młodzież od 14 lat

Młodzież podczas zajęć ćwiczy emisję głosu, kulturę żywego słowa, gest i ruch sceniczny, improwizację teatralną, rozwija wyobraźnię twórczą, pracuje nad komunikacją werbalną i pozawerbalną. Efektem całorocznej pracy jest przygotowanie przedstawienia teatralnego oraz jego prezentacja sceniczna dla szerszej publiczności w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Instruktor: dr Sylwester Łysiak.
Spotkanie Organizacyjne września 2017 r., godz.

NAUKA GRY NA GITARZE I KONTRABASIE

Muzyczne zajęcia dla instrumentalistów:

- gitara akustyczna i elektryczna – poziom podstawowy
- gitara basowa – poziom podstawowy i zaawansowany
- kontrabas – poziom podstawowy

Zajęcia mają za cel opanowanie gry na wyżej wymienionych instrumentach w obrębie stylistyki rozrywkowej, rockowej i jazzowej. Umiejętności praktyczne uzupełnione będą o wiedzę z teorii muzyki: skale, harmonia itp.

Wiek uczestników – powyżej 13 lat.
Instruktor: Marian Zych

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA

Uczestnicy – dzieci, młodzież i dorośli – zarówno ci, którzy potrafią grać na instrumentach i zamierzają rozwijać swoje muzyczne pasje (lub zmienić instrument) oraz ci, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z muzyką i podjąć naukę pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora.

Instruktor: Zenon Piekarz

TAMBURETKI

Uczestnicy – dziewczęta w wieku 12 – 18 lat, zajęcia o charakterze marszowo – tanecznym, kształcące w uczestniczkach poczucie rytmu, koordynację ruchową, umiejętność pracy w grupie, odpowiedzialność.

Instruktor: Bożena Pandura
Zapisy: od 4 września 2017r., w każdy piątek w Hali MOSiR w Tarnobrzegu, sala 123, godz. 15.30

ZESPÓL TANECZNY „FRAM” dzieci i młodzież w wieku od 4 do 19 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>