Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rezerwy Siarki ukarane walkowerem i karą regulaminową. Za grę nieuprawnionego zawodnika

Wrzesień 12, 2017 6:30 PM

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg ukarane zostały walkowerem i karą regulaminową, za grę nieuprawnionego zawodnika podczas spotkania 4. kolejki A klasy z LZS-em z Kępia Zaleszańskiego. Komunikat ukazał się na stronie podokręgu Stalowa Wola.

W meczu przeciwko drużynie z Kępia Zaleszańskiego, w rezerwach Siarki 90 minut grał Damian Toczydłowski, który dzień wcześniej przez 10 minut wystąpił w meczu pierwszej drużyny przeciwko Legionovii. Spotkania te rozegrane zostały w dniach 26 i 27 sierpnia, a więc tydzień przed 19 urodzinami zawodnika.

Jak stanowi regulamin rozgrywek: „Zawodnik do lat 19 (dotyczy również zawodników, którzy ukończyli 19 rok życia, ale nadal grają w rozgrywkach A1 jednak nie dłużej niż do 30.06.2018r.), może w tym samym terminie uczestniczyć w 2 zawodach swego klubu w łącznym wymiarze czasu gry odpowiadającemu jednym zawodom w klasie rozgrywkowej, do której został zgłoszony (przepis nie dotyczy bramkarzy)

I choć na boisku był wynik 6:0, to Komisja Gier i Dyscyplin podokręgu Stalowa Wola ukarała Siarkę walkowerem i karą regulaminową, która wyniesie do 500 zł.

Powtarza się więc sytuacja z poprzedniego sezonu, kiedy to rezerwy Siarki karane były walkowerami za grę nieuprawnionych zawodników. I choć większość z tych walkowerów została anulowana, to niesmak pozostał.

W ubiegłą niedzielę, po meczu 6. kolejki z OKS Wielowieś, zapytaliśmy trenera rezerw Macieja Wojnara, czy kibice mogą liczyć na to, że w obecnym sezonie podobnych niespodzianek już nie będzie.

- Przepisy mamy teoretycznie opanowane, czasami niektóre sytuacje nas zaskakują ale myślę, że już tyle przeżyliśmy w poprzednim sezonie, że już chyba nie powtórzą się te błędy. Oczywiście błędy zawsze się zdarzają i zawsze się coś może powtórzyć, ale wydaje mi się, że chyba jesteśmy już przygotowani na wszystko, tak mi się wydaje – odpowiedział trener Wojnar.

Niestety, sytuacja znów zaskoczyła osoby odpowiedzialne za desygnowanie zawodników do gry. Po uwzględnieniu walkowera rezerwy stracą pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Transdźwigu Stale.

foto: archiwum

12 Responses to Rezerwy Siarki ukarane walkowerem i karą regulaminową. Za grę nieuprawnionego zawodnika

 1. abc Odpowiedz

  12 września 2017 at 18:42

  WOJNAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ehh Odpowiedz

   13 września 2017 at 07:05

   Nie wiem czego czepiasz się w tym przypadku do Wojnara. W takim klubie jak Siarka Tarnobrzeg trener jest od trenowania a w takich przypadkach jest druga osoba która zajmuje się wprowadzeniem składu do protokołu meczowego i to ona powinna wiedzieć ze taki zawodnik nie mógł wystąpić w takim meczu. Jednym słowem po tych walkowerach i tych samych błędach (wszystkich) „żenada”.

   • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    13 września 2017 at 15:54

    To ja bym się właśnie chciał dowiedzieć, kim jest ta osoba (z imienia i nazwiska), która odpowiada za walkowery (wszystkie – zarówno uchylone jak i utrzymane) poprzednim i obecnym sezonie!

    Tamten sezon był skandalem w wykonaniu rezerw, limit tego typu błędów został wyczerpany na dziesięciolecia. A tu proszę, początek nowego sezonu i znowu to samo! Dla mnie to jest swoisty sabotaż na własnej drużynie i poczucie totalnej bezkarności swoich działań. Dlatego też nazwisko osoby odpowiedzialnej powinno być podane do publicznej wiadomości, a wszystkie straty finansowe klubu powinna ta osoba pokrywać z własnej kieszeni (co nie wyłącza odpowiedzialności za straty na gruncie stricte sportowym).

    To co dzieje się w zarządzaniu drużyną rezerw to plucie kibicom w twarz. To kompromituje markę klubu Siarka Tarnobrzeg, która była i jest budowana od czasów występów w IV lidze (jeszcze przecież nie tak całkiem dawno). Brak poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności za rażące zaniedbania w wykonywaniu swoich obowiązków i narażanie klubu na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe musi znaleźć w końcu kres!

    A jeśli już działacze mają w poważaniu swoich kibiców, to niech będą uczciwi chociaż w stosunku do tych młodych chłopaków którzy wygrywają mecz za meczem po 6 czy 7 do zera, a nagle okazuje się, że przez głupotę (w najlepszym wypadku – nie chcę tu przesądzać o umyślności czy nieumyślności działania) kierownictwa, są wszystkiego pozbawiani! Nie wstyd Wam Panowie?! Jak można nie mieć szacunku do pracy piłkarzy, którzy już dawno graliby w okręgówce (a potem może i wyżej), gdybyście im nie przeszkadzali?! Wstyd!

 2. krzys Odpowiedz

  12 września 2017 at 21:51

  K..rna !! Czy ktoś ogarnia to do szlaka, kolejna wtopa wstyd wstyd wstyd !!! Do wymiany działacze i wszyscy za to odpowiedzialni bo to żenada do potęgi !!!

 3. cxzwsda Odpowiedz

  13 września 2017 at 07:42

  Haha zaczyna się :D

 4. Kolargol Odpowiedz

  13 września 2017 at 08:59

  Znowu? Poprzedni sezon nic nie nauczył??

 5. wqrwiony kibic Odpowiedz

  13 września 2017 at 09:04

  To już nie jest śmieszne. Ilu „odpowiedzialni” udzie mają zawodników do ogarnięcia 100 -200? Nie, max 10 i tego nie są w stanie dopilnować. Tym bardziej boli fakt, że jakiś wiejski działacz to wyłapie i złoży skargę a nie sztab ludzi w „profesjonalnym” II ligowym klubie.

 6. palik Odpowiedz

  13 września 2017 at 12:12

  jaki pan taki kram

 7. xcdfvbn Odpowiedz

  13 września 2017 at 20:47

  ktoś kto nie zna zasad, nie powinien być trenerem – dlatego Wojnar odejdź, bo nie znasz się na piłce, ktoś cię wsadził na konika i jedziesz siedzą odwrotnie do głowy konia

 8. piters Odpowiedz

  14 września 2017 at 06:12

  Wszystkiemu winien ten spasieniec majacy sie za kierownika DRUŻYNY. Dokad ten nieudacznik bedzie w kija robil Kibiców i ZAWODNIKÓW którzy ciężko pracuja by ich w LZSach nie kopali po nogach, to juz jest katastrofa !!!!!!!

 9. Do Redakcji Odpowiedz

  14 września 2017 at 23:25

  Czy można prosić o wywiad z trenerem Wojnarem bądź prezesem Dziedzicem i zapytanie o całą sytuację wraz z podaniem nazwiska osoby odpowiedzialnej za ten skandal oraz tego, czy klub zamierza odwoływać się od decyzji? I oprócz tego co mają władze Siarki do powiedzenia kibicom w takiej sytuacji? Oprócz tego jestem ciekaw, kto zapłaci za konsekwencje finansowe tej bezmyślności oraz kto zapłacił za walkowery z ubiegłego sezonu (ile wyniosła ostateczna kara finansowa, bo tego nikt nie podał do wiadomości publicznej).

  Zdaję sobie sprawę, że może to są pytania retoryczne, bo winny (winni) nie dadzą grosza ze swojej kieszeni, ale myślę, że warto je zadawać.

  Po pierwsze, nie jest to pojedynczy wypadek przy pracy, lecz powtarzanie tych samych błędów. Amatorskie kluby potrafią czytać regulaminy a niby zawodowy klub występujący w II lidze nie ma kompetentnych osób?
  Po drugie, tyle się mówiło przed sezonem o niższych cenach biletów na mecze drugiej ligi (które zostały po staremu). Gdyby klub był odpowiednio zarządzany, to można było zarówno obniżyć ceny biletów na II ligę, bez konieczności strat finansowych dla klubu, jak i uniknąć niepotrzebnych opłat, które poniósł klub przez tragiczne błędy kierownictwa rezerw.
  Po trzecie, Siarka Tarnobrzeg S.A. otrzymuje co roku dotacje od Prezydenta Miasta ze środków należących do Gminy Tarnobrzeg, a więc środków publicznych, do których dokładają się także mieszkańcy płacąc różnego rodzaju podatki i opłaty lokalne. Jako mieszkaniec Tarnobrzega chciałbym wiedzieć, jakie wytłumaczenie znajduje klub na takie działania swoich pracowników i jakie zamierza wyciągnąć z tego konsekwencje.

 10. info Odpowiedz

  16 września 2017 at 20:58

  Nie ma odwołań od tej decyzji ponieważ w tym sezonie jest taki punkt ze walkower za wstawienie takiego zawodnika jest.
  Reg.Rozgrywek &10 pkt 16c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>