Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg liderem w profilaktyce grypy

Wrzesień 20, 2017 1:23 PM

Miasto Tarnobrzeg zostało wyróżnione w kampanii profilaktycznej „Lider w innowacjach w zakresie profilaktyki grypy”, jako jedno z dziesięciu miast w Polsce, które wprowadziły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie szczepionką najnowszej generacji. Statuetkę lidera w imieniu Prezydenta Miasta odebrała Barbara Zych kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Podsumowanie kampanii miało miejsce podczas debaty Flu Forum 2017, która odbyła się 14 września w Warszawie. Spotkali się na niej eksperci związani z programem zwalczania grypy. Grypa ze względu na zmienność antygenową wirusów oraz ich potencjał epidemiczny i pandemiczny nazwana jest „ostatnią niekontrolowaną plagą ludzkości”. Dlatego też szczepionki przeciw grypie powinny być stosowane co roku, nawet jeśli skład antygenowy szczepionki nie ulega w danym sezonie zmianie.

Z inicjatywy prezydenta miasta Grzegorza Kiełba w Tarnobrzegu rozpoczęła się akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie udoskonaloną czteroskładnikową szczepionką o nazwie Vaxigrip Tetra. Osoby mające 60 lat życia i powyżej będą mogły skorzystać z programu profilaktycznego finansowanego z budżetu miasta Tarnobrzega.

Aby w ramach miejskiej akcji zaszczepić się przeciw grypie, należy skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Lekarze rodzinni z tarnobrzeskich publicznych POZ poinstruują zainteresowanych o dalszych krokach. Akcja bezpłatnych szczepień będzie trwać do 30 listopada 2017 roku.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>