Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze rywalizowały w ramach 7. edycji turnieju piłkarskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Wrzesień 26, 2017 5:11 PM

Już po raz siódmy na murawie Stadionu Miejskiego w Tarnobrzegu spotkali się młodzi piłkarze – wychowankowie Domów Dziecka. W piątek 22 września rozegrany został turniej piłkarski Ośrodków Opiekuńczo – Wychowawczych.

Do udziału w zawodach zgłosiło się jedenaście drużyn reprezentujących ośrodki: w grupie A -Lublin, Sosnowiec, Małachów, Łoniów, Skopanie i w grupie B – Stąporków, Długie, Tarnobrzeg, Radocze, Stalowa Wola, Chełmno. Ponad 130 uczestników z czterech województw.

Zwyciężyła drużyna reprezentująca Domy Dziecka 1,2,3 w Lublinie, drugie miejsce zajęła drużyna z POW w Radoczy, a trzecie z Zespołu Opiekuńczo Wychowawczego nr 2 w Sosnowcu.

Zawodnicy z Domu Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół POW w Tarnobrzegu zajęli piąte miejsce, a piłkarze z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu wywalczyli miejsce ósme.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Dominik Karczewski. Wyróżnieni zostali również: najlepszy strzelec – Mariusz Urbańczyk oraz najlepszy bramkarz – Wiktoria Wałkiewicz. Najmłodsi uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe trofea ufundowane przez prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, które w jego imieniu wręczał Sylwester Szczepocki z Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega. Najmłodszą zawodniczką była Kamila Rzegocka, a najmłodszym uczestnikiem Karol Głuszek.

Meczom towarzyszyła atmosfera rywalizacji, choć czasami bardzo zacięta, to jednak toczona w zgodzie z zasadami fair play. Właśnie nagrodę fair play turnieju otrzymali zawodnicy drużyny z Domu Dziecka z Chełmna. Rozgrywki przyniosły młodym piłkarzom niezapomnianych wrażeń.

info: UM Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

iframe width=”630″ height=”300″ src=”https://www.youtube.com/embed/9L3fYuQJgyI” frameborder=”0″ allowfullscreen>
foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>