Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sekrety sztuki przygotowania prezentacji – dobór odpowiednich środków

Wrzesień 28, 2017 12:16 PM

W biznesie sztuka prezentacji jest czasami rzeczą fundamentalną dla zapoczątkowania, czy też rozwoju firmy. Biznesowe spotkania, konferencje organizowane są w celu przedstawienia określonych tematów, nieraz w trakcie wystąpień publicznych. Warto zapoznać się pokrótce na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby prezentacja wypadła co najmniej dobrze.

Zacznijmy od zaplanowania wystąpienia

Na początku warto zastanowić się jaki jest cel przeprowadzenia pokazu. Sprecyzowanie dokładnego tematu jest niezwykle ważne dla przejrzystości i zrozumienia przekazywanych pomysłów, czy idei. Gruntowne przemyślenie treści, właściwe doprecyzowanie sformułowań, wpływa znacząco na jakość prezentacji. Uzupełnienie braków w wiedzy, również dodatnio wpłynie na ostateczny kształt przemówienia. Pomoże także rozwiązać problemy zgłaszane przez odbiorców, rozwiać wątpliwości i wyczerpująco odpowiedzieć na pytania.

Poczynienie niezbędnych przygotowań sprzętowych

Przygotowanie sprzętu należy do podstawowych, elementarnych działań prelegenta, a dobór narzędzi do prezentacji jest szczególnie istotny.

Podczas dużych wystąpień, warto jest skorzystać ze wszystkich dostępnych materiałów (zdjęcia, materiały wideo), które zaciekawią słuchaczy, a jednocześnie urozmaicają pokaz. Do tego celu wykorzystać można przede wszystkim rollupy z odpowiednią grafiką, czy logo firmy. Są one niebywałym udogodnieniem, ułatwiającym każdy pokaz, do tego dostępnym dla każdego z uwagi na przystępność ceny. Cechami wyróżniającymi najlepsze produkty tego typu są uniwersalność, funkcjonalność, nowoczesny styl i łatwość użytkowania. Przy czym, warto używać rollupów tylko renomowanych, doświadczonych producentów, gdzie jakość przełoży się na wieloletnie wykorzystywanie tego narzędzia. Inwestycja w wysokiej jakości materiały marketingowe, rollupy, będzie oszczędnością czasu i pieniędzy. Renomowane produkty wykonane z aluminium z grafiką chronioną kasetą, zaoszczędzą stresu, zapewniając komfort i bezpieczeństwo użytkowania, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Wykorzystanie elementów psychologii społecznej

Kiedy dokonamy już odpowiedniego wyboru narzędzi, kolejnym krokiem będzie zadbanie o sposób mówienia, który musi być dopasowany do grona odbiorców. Inaczej będzie wyglądał pokaz przed szefem dużego koncernu, inaczej w grupie młodych, początkujących handlowców, a inaczej przed gronem wytrawnych znawców tematu. Dopracowana komunikacja niewerbalna również wspomoże działania prezentacyjne. Istotnym czynnikiem jest uważna obserwacja słuchaczy. Każda reakcja ze strony odbiorców jest sygnałem zwrotnym dla mówcy. Jeżeli słuchacze utrzymują kontakt wzrokowy, wiadomo, że prezentacja jest dla nich interesująca. Jeżeli jednak patrzą niecierpliwie na zegarek albo zerkają na telefon, warto w kolejnych pokazach coś zmodyfikować.

materiał partnera