Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Masz dzieci? Jesteś bezpieczniejszy! Tańsze OC dla Ciebie!

Wrzesień 29, 2017 7:31 PM

Po zeszłorocznych podwyżkach cen obowiązkowej polisy komunikacyjnej średnia wysokość składki oscyluje w granicach 1000 zł. To nadal spory wydatek, jednak nie dla wszystkich… Okazuje się, że w dobrej sytuacji są kierowcy mający dzieci. Dlaczego właśnie oni mogą liczyć na tańsze OC?

Tanie OC wg porównywarki Rankomat jest dostępne dla wielu grup kierowców. Jedną z nich są osoby, które posiadają dzieci. Zgodnie z szacunkami, mają oni szansę na niższą wysokość składki nawet o 25%.

Im więcej dzieci, tym bezpieczniejsza jazda

Zgodnie informacjami zawartymi w serwisie Rankomat.pl, kierowcy posiadający choćby jedno dziecko mogą liczyć na składkę OC niższą nawet o 224 zł. W jeszcze lepszej sytuacji są osoby, które mają dwójkę i więcej dzieci – w ich przypadku cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego spada nawet o 268 zł.

Okazuje się, że takie dodatkowe zniżki wynikają z mniejszego ryzyka ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciele wychodzą bowiem z założenia, że kierowcy mający na utrzymaniu rodzinę jeżdżą znacznie rozważniej i są bardziej odpowiedzialni. To z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko stłuczki, a co za tym idzie – mniejsze prawdopodobieństwo wypłaty odszkodowania.

Tańsze nie tylko OC…

Posiadanie dzieci pozwala sporo zaoszczędzić nie tylko na obowiązkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym. Kierowcy mogą liczyć również na zniżki, gdy zdecydują się wykupić dobrowolną polisę autocasco.

Jak pokazują analizy, osoby posiadające jedno dziecko za ubezpieczenie AC płacą średnio 300 zł mniej. Znacznie wyższych zniżek mogą spodziewać się kierowcy posiadający dwójkę dzieci – płacą oni mniej o około 20 procent niż osoby bezdzietne.

Wiek dzieci ma znaczenie

Ubezpieczyciele przyznający zniżki związane z posiadaniem dzieci, biorą pod uwagę przede wszystkim wiek pociech.

Niższe ubezpieczenie OC i AC obowiązuje jedynie tych kierowców, których dzieci nie ukończyły 15 roku życia. Warto przy tym podkreślić, że po skończeniu przez dziecko 18 lat, osoby ubezpieczające pojazd muszą liczyć się z nieco wyższymi składkami. Firmy ubezpieczeniowe mogą bowiem domniemywać, że z samochodu rodziców będą korzystały dorosłe pociechy – takie, które są niedoświadczonymi kierowcami i mogą stanowić spore zagrożenie na drodze. To z kolei przekłada się na wyższe ryzyko ubezpieczeniowego, a co za tym idzie – większe prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego.

materiał partnera