Tenisiści IKS Jeziora Tarnobrzeg zakończyli indywidualne starty w Mistrzostwach Europy. Czas na walkę w drużynie

W słoweńskim Lasko trwają Mistrzostwa Europy w tenisie stołowych osób niepełnosprawnych. W reprezentacji Polski nie mogło zabraknąć Krzysztofa Żyłki i Macieja Nalepki, zawodników tarnobrzeskiego klubu IKS Jezioro.

W swoich indywidualnych startach, zarówno Maciek Nalepka jak i Krzysztof Żyłka awansowali do ćwierćfinałów. I choć było blisko, to obaj zawodnicy przegrali swoje mecze, Nalepka uległ po zaciętym pojedynku Szwedowi Alexandrowi Ohgren 2:3, Żyłka zaś przegrał z Turkiem Abdullah Ozturk 1:3.

Od jutra rusza turniej drużynowy. W klasie 3, w grupie C, para Nalepka/Czerwiński zmierzą się ze Szwecją i Belgią, natomiast Krzysiek Żyłka i Rafał Lis, w klasie startowej 4, walczyć będą z Francją i Rumunią.