Koszykarze Siarki rozbici w Lesznie

Różnicą 36 punktów koszykarze Siarki przegrali w Lesznie z miejscowym Jamalex Polonia 1912, w meczu 2. kolejki 1 ligi. Przed spotkaniem w Lesznie, do tarnobrzeskiej drużyny dołączyli Jakub Zalewski, który występował w naszym zespole w ubiegłym sezonie, oraz 20-letni skrzydłowy Artur Pabianek (200 cm), wcześniej grający m.in. w Rosie Radom i AZS Koszalin.

Pierwszą kwartę minimalnie wygrała Siarka, 21:20. W kolejnych dominowali już gospodarze, którzy grając efektywnie i efektownie, systematycznie budowali przewagę, do przerwy prowadząc już 42:30. Świetną skuteczność rzutów za 2 punkty (w całym meczu 73%) koszykarze z Leszna kontynuowali po przerwie, wygrywając ostatecznie z Siarką 97:61.

Dla Polonii była to druga z rzędu efektowna wygrana, w pierwszej bowiem kolejce pokonali na wyjeździe KSK Noteć Inowrocław aż 102:58. Dla tarnobrzeskiej ekipy była to zaś druga porażka z rzędu, po przegranej na inaugurację z GKS Tychy 72:81.

JAMLEX POLONIA 1912 LESZNO – SIARKA TARNOBRZEG 97:61 (20:21, 22:9, 23:16, 32:15)

POLONIA: Turbacz 22 (4×3), Chanas 20 (2×3), Kobel 13 (2×3), Kaczmarzyk 13 (1×3), Wrona 11, Sanny 4, Milczyński 4, Rostalski 4, Kurkowiak 3, Sirijatowicz 3 (1×3), Krajewski 0

SIARKA: Niedźwiedzki 18 (1×3), Zalewski 9 (1×3), Stanios 8 (1×3), Długosz 8, Nowicki 8 (1×3), Gazarkiewicz 4, Pawełek 3 (1×3), Rypiński 3, Sewioł 0, Pabianek 0

STATYSTYKI Z MECZU

W ramach 3. kolejki Siarka podejmie Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Najbliższy rywal tarnobrzeskiej drużyny przegrał na inaugurację ze Spójnią Stargard 65:85 oraz wygrał z KSK Noteć Inowrocław 89:52. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 7. października, początek godz.18.