Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Podróżująca wystawa edukacyjna „Muzeum na kółkach”

Październik 4, 2017 10:23 AM

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega zaprasza do obejrzenia podróżującej wystawy edukacyjnej.

Nowoczesna ekspozycja w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. W dniach 11-13.10 Muzeum będzie gościć w Tarnobrzegu -  jednym z najciekawszych żydowskich punktów na mapie przedwojennej Polski. Więcej o historii tarnobrzeskich Żydów można przeczytać na portalu Wirtualny Sztetl

Projekt ma na celu przypomnieć o współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat. Przez wieki Polska była najważniejszym ośrodkiem żydowskiego życia umysłowego, religijnego i kulturalnego. Żydzi stanowili 10 procent ludności Polski.

Centralnym punktem wystawy jest interaktywna mapa każdego miasta odwiedzanego przez wystawę, na której zostały opisane ważne miejsca związane z lokalną historią żydowską. Poprzez trójwymiarową makietę sztetla przybliżone zostały najważniejsze miejsca typowego miasteczka, w którym mieszkali wyznawcy różnych religii i narodowości. Wystawa opowiada również o współistniejących i przenikających się językach, którymi posługiwali się Żydzi  – jidysz, hebrajskim, polskim i białoruskim.

Projekt jest podziękowaniem dla lokalnych liderów i aktywistów, którzy poświęcają swój czas i środki na dbanie o pamięć o polskich Żydach. Wystawa zaprasza widzów do interakcji, dzielenia się własnymi wspomnieniami oraz odkrywania zapomnianego dziedzictwa.

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

Zapraszamy w godzinach:
11.10 -> 10.00-18.00
12.10 -> 12.00-18.00
13.10 -> 12.00-18.00

Projekt  Muzeum na kółkach realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji KORET.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>