Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Wystawa malarska Jana Kantego Pawluśkiewicza, do końca listopada br.

Październik 30, 2017 12:36 PM

Do końca listopada br. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu prezentowana jest wystawa malarska Jana Kantego Pawluśkiewicza. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali dyrektor Muzeum dr Dominik Abłamowicz, współorganizator wystawy Jerzy Zegarliński (Agencja Zegart), oraz autor prac Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Artysta uzupełnił swoją wypowiedź krótkim, ale barwnym komentarzem na temat wykorzystywanej techniki żel-artu, źródeł inspiracji artystycznych, a także niezwykłych historii związanych z powstawaniem prac.

Podczas spotkania z artystą w tzw. sali rycerskiej goście mieli okazję obejrzeć film z wideo-wernisażu, który został wyświetlony na fasadzie Teatru Starego w Krakowie w 2012 roku. Po projekcji Jerzy Zegarliński przeprowadził rozmowę z Janem Pawluśkiewiczem, uczestnicy spotkania poznali wiele niezwykłych historii i refleksji na temat tego, co jest twórcy bliskie, a także wysłuchali krótkiego koncertu fortepianowego w wykonaniu artysty.

info: UM Sandomierz

foto: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>