Maciej Grabski z tarnobrzeskiego klubu Oyama Karate z tytułem Mistrza Europy !

Maciej Grabski, Zawodnik tarnobrzeskiego klubu Oyama Karate wywalczył tytuł Mistrza Europy podczas zawodów które odbyły się w estońskim Kohtla Jarve. To kolejny sukces naszego młodego karateki.

W Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostały w konkurencjach kata, lekki kontakt, semi-knockdown i knockdown wystartowało około 230 zawodniczek i zawodników reprezentujących OYAMA IKF oraz liczne organizacje karate Kyokushin z 8 krajów (Rosja, Estonia, Łotwa, Gruzja, Niemcy, Węgry, Ukraina i Polska).

Udany występ zaliczyli reprezentanci Polski, którzy łącznie wywalczyli aż 23 medale – 8 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Nasz mistrz startował w dwóch konkurencjach, kata czyli układy techniczne i semi -knocdown czyli walki. Obok złotego medalu w kata, Maciej Grabski wywalczył brązowy medal w drugiej kategorii, po świetnych walkach pokonując zawodników m.in. z Rosji, Litwy oraz Gruzji.

źródło: Tarnobrzeski Klub Oyama Karate