Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

29.11 (środa) Tarnobrzeg: Spotkanie „Do Niepodległości” w MBP. Dostępne również dla osób niesłyszących lub niedosłyszących

Listopad 22, 2017 3:01 PM

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie w ramach projektu „Niepodległa”. Spotkanie, które rozpocznie się w środę 29. listopada br., o godzinie 18 w sali odczytowej MBP, będzie tłumaczone na język migowy.

Spotkanie odbywające się w 100-lecie Niepodległości jest ważnym przypomnieniem wkładu środowisk lokalnych w dzieło odzyskania niepodległości. Prof. Janusz Cisek i Bogusław Szwedo przedstawią tło historyczne wydarzeń l. 1914-1918, zaprezentują sylwetki uczestników walk o niepodległość – żołnierzy Legionów Polskich z Tarnobrzega i okolic. W nadchodzącym spotkaniu, oprócz żołnierzy LP z Tarnobrzega pochodzących, przedstawione zostaną sylwetki kobiet, które w Legionach odegrały niemałą rolę.

W czasie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość uzupełnić wiedzę o Legionach Polskich o rodzinne przekazy i informacje o swoich przodkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>