Efektowne zwycięstwo w Niemczech i awans tenisistek Siarki ZOT Tarnobrzeg do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń!

KTS Siarka-ZOT sprostał roli faworyta i w rewanżowym spotkaniu fazy grupowej pokonał na wyjeździe TuS Bad Driburg 3:0. Spotkanie miało jednak dużo bardziej wyrównany przebieg niż w Tarnobrzegu.

Najwięcej emocji towarzyszyło pierwszemu pojedynków pomiędzy liderką gospodarzy Niną Mittelham a Elizabetą Samarą. Tarnobrzeżanka zaczęła w dobrym tempie i szybko objęła prowadzenie 5:1. Później jednak zwolniła grę i to Mittelham wywierała presję. Samara prowadziła 10:8, ale pozwoliła się dogonić, natomiast rywalka po serii widowiskowych akcji najpierw źle odebrała serwis, aby za kilka sekund zakończyć seta zepsutym podaniem.

Niemal identyczny przebieg miał drugi set, z tą różnicą, że Elizabeta Samara prowadziła 10:8 przy własnym serwisie, ale odsłonę wygrała tenisistka z Bad Driburga. Trzecia partia to znowu prowadzenie Samary oraz szalony pościg Mittelham prawie zakończony sukcesem, gdyby nie błąd serwisowy młodej Niemki przy stanie 10:9 dla tarnobrzeżanki. Czwarta odsłona przebiegała pod znakiem pewnej i ofensywnej gry podopiecznej Zbigniewa Nęcka, ale do stanu 7:5. Wówczas stało się to samo,co we wcześniejszych setach – agresywne kontry Mittelham i seria pięciu punktów z rzędu. Na szczęście Elizabeta opanowała nerwy, wróciła jej precyzja serwisu oraz pierwszego ataku i z udziałem Fortuny wygrała piątego seta.

TUS BAD DRIBURG – KTS SIARKA ZOT TARNOBRZEG 0:3

Nina Mittelham – Elizabeta Samara 2:3 (10:12, 12:10, 9:11, 11:8, 7:11)

Elena Weggermayer – Ying Han 0:3 (3:11, 3:11, 2:11)

Sarah de Nutte – Li Qian 0:3 (10:12, 8:11, 6:11)

źródło: KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg