Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Jak zostać pszczelim bohaterem i aktywistą ekologicznym. W niedzielę kolejna edycja Akademii Przyrodniczej

Listopad 30, 2017 4:36 PM

W najbliższą niedzielę 3. grudnia, w Centrum „Natura 2000″ (Zamek Tarnowskich w Dzikowie) odbędą się wykłady dla młodzieży i dorosłych, w ramach II edycji Akademii Przyrodniczej. Wykład dla młodzieży rozpocznie się o godzinie 16, dla dorosłych zaś o 18.

- Prelegenci przyjeżdżają z Podlasia. W środowisku zwani są „Ludźmi z bagien”. To pani Małgorzata Górska, laureatka ekologicznego Nobla, współzałożycielka fundacji Greenmind, całą karierę zawodową związana z ochroną przyrody i pan Robert Górski, aktywista Greenpeace, na co dzień zajmuje się rolnictwem przyjaznym przyrodzie, pasjonat budownictwa naturalnego. Nasi goście prowadzą też gospodarstwo ekoturysyczne w dolinie rzeki Biebrzy, a także Ekomuzeum Tkackie – wyjaśnia Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum.

- Z młodzieżą wrócimy do tematu zapylaczy. Na bazie wiadomości uzyskanych od pszczelarza w I Akademii Przyrodniczej, przeanalizujemy rolę zapylaczy w środowisku naturalnym. Własnoręcznie zbudujemy także domki dla zapylaczy. Jeden z takich domków stoi już od 2 lat w naszym Dzikowskim Arboretum. Dorośli poznają natomiast „od kuchni” kwestie aktywizmu ekologicznego. Temat trudny i budzący kontrowersje, ale po to stworzyliśmy Akademię, by prezentować różne stanowiska w podejściu do ochrony przyrody, zarówno te stoickie, jak i bardziej aktywne i emocjonalne. Na pewno będzie ciekawie – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>