Mistrzynie Francji bez szans. Tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg rozgromiły Lille Metropole 3:0! (fotoreportaż oraz video HD)

Bez żadnych problemów tenisistki Siarki ZOT Tarnobrzeg uporały się z rywalkami z francuskiego Lille Metropole w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Z kompletem czterech zwycięstw na koncie, podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zameldowały się w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.

Tarnobrzeżanki są w tym sezonie bezlitosne dla rywalek. Najpierw przekonał się o tym Bad Driburg, który w Tarnobrzegu nie wygrał ani seta, a teraz także francuski klub podzielił los Niemek. Najbliżej wygrania seta była Agnes Lelannic, która z Wiktorią Pawłowicz trzykrotnie była blisko celu, miała nawet piłki setowe, ale temperament nie pozwolił jej przełamać tarnobrzeskiej zawodniczki.

Lyssois Lille wystąpił jednak bez swojej liderki Bernadette Szocs, które wyjechala do Azji na finał komercyjnych rozgrywek T2. – Spodziewaliśmy się, że przegramy i to 3:0, ale mieliśmy nadzieję na wygranie seta. We Francji nie mamy defensorek i taka drużyna, w ktorej są trzy i to kazda inna jest bardzo trudna. Co prawda nasze zawodniczki są młode i zrobiły postępy w grze na obronę, więc za jakieś dziesięć lat możemy was pokonać – mówiła w imieniu zespołu Agnes Lelannic.

Trener Zbigniew Nęcek przyznał, że tegoroczne eliminacje Ligi Mistrzyń rozwinęły się bardzo szczęśliwie dla jego klubu. – Jak zobaczyłem losowanie, to nie byłem zadowolony. Lille ma w składzie Yang Xiaoxin doskonale grającą na defensywę oraz właśnie Szocs. Yang jednak urodziła dziecko, co spowodowało, że otworzyła się szansa na pierwsze miejsce. Yang Xiaoxin będzie gotowa na ćwierćfinał pod koniec stycznia, bowiem słyszałem, że już trenuje w Chniach – tłumaczy szkoleniowiec Siarki-ZOT.

W piątkowy wieczór wielkie brawa należały się także Hetmanowi. Przez rok współpracy z KTS-em młodzi ludzie pięknie rozwinęli się pod okiem swoich nauczycieli i po raz kolejny udowodnili, że prowadzenie i oprawa meczów Ligi Mistrzyń, to dla nich nie są za wysokie progi.

Siarka-ZOT Tarnobrzeg – CP Lyssois Lille Metropole 3:0

Ying Han – Maria Xiao 3:0 (11:5, 11:9, 11:4)

Wiktoria Pawłowicz – Agnes Le Lannic 3:0 (13:11, 11:8, 11:9)

Li Qian – Tamolwan Khetkhuan 3:0 (11:6, 11:1, 11:4)

info: KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg
foto&video: Agnieszka Nycz