15 medali zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Indywidualnych Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Mocnym akcentem tegoroczne starty zakończyli tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg. Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski podopieczni trenera Jacka Lachora wywalczyli 15 medali – trzy złote, trzy srebrne i dziewięć brązowych).

Świetny występ zanotował Maciej Nalepka, który z mistrzostw powrócił z dwoma złotymi medalami. W singlu Maciek wygrał 3:1 (6,12,-0,9) z kolegą z reprezentacji Polski Mariuszem Czerwińskim (Start Radom), w deblu zaś w klasie 1-5 w parze z Mariuszem w finale pokonał po zaciętej walce 3:2 (8,8,-8,-6,11) parę Krzysztof Żyłka/Rafał Lis.

Z kolei Krzysztof Żyłka z Gdańska przywiózł dwa medale, złoty i srebrny. W starcie indywidualnym Krzysiek pokonał w finale po emocjonującej walce Rafała Lisa (Start Gdańsk) 3:2 (-12,-5,7,7,4). Z kolei w deblu z Rafałem Lisem, musieli uznać wyższość pary Maciek Nalepka/Mariusz Czerwiński.
Imponującym wynikiem Mistrzostwa zakończyli dwaj najbardziej sprawni zawodnicy IKS-u, czyli Paweł Włodyka i Jerzy Zajdel. Włodyka zdobył srebro w starcie indywidualnym i w mikście z Moniką Borewicz oraz brąz w deblu z Maksymem Chudzickim.

Po pokaźnej zdobyczy medalowej tarnobrzeskiego IKS-u dwa brązowe medale dorzucił jeszcze Janusz Chamot. Brązowe krążki zawodnik Jeziora wywalczył w grze pojedynczej oraz w deblu z Tomaszem Jakimczukiem.

Z brązowymi medalami w startach indywidualnych, z Mistrzostw Polski powrócili jeszcze Piotr Sokalski, który gra z przybandażowaną rakietą do ręki, Paweł Mazuryk oraz Mariusz Matejek.

– Nasz występ w Gdańsku to doskonała reklama i promocja Tarnobrzega, Województwa Podkarpackiego oraz klubu na arenie ogólnopolskiej. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję – komentuje Rajmund Zięba, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

– Dziękuje wszystkim zawodnikom IKS-u, trenerowi Jackowi Lachorowi za kolejny rok emocji, rok wspaniałych sukcesów i wielu zdobyczy medalowych. Jesteście wspaniali i proszę trzymajcie tak dalej. Dziękuje władzom Miasta Tarnobrzega za pomoc i wszystkim sponsorom za wsparcie Naszego klubu – dodaje.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg