Horror z happy-endem. Koszykarze Siarki lepsi od Pogoni Prudnik (fotoreportaż oraz video HD)

Słaba postawa w trzeciej kwarcie i świetna, skuteczna gra w czwartej. Kolejny raz koszykarze Siarki zafundowali kibicom sportowy dreszczowiec, z którego wyszli obronną ręką, ostatecznie wygrywając z Pogonią Prudnik 84:78. To ósme ligowe zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Papki.

Po pierwszej połowie nieznacznie, bo czterema punktami prowadziła Pogoń, w czym duża zasługa dobrze znanego w Tarnobrzegu Krzysztofa Krajniewskiego, który był w tym meczu najlepszym strzelcem w drużynie z Prudnika.

11 punktową przewagę goście zdobyli w trzeciej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 63:52 dla Pogoni.

Na początku czwartej kwarty, dzięki trafieniom Piotra Niedźwiedzkiego i Dawida Rypińskiego Siarka zbliżyła się do zespołu z Prudnika na trzy punkty, w kolejnych akcjach znów trafiali goście, wychodząc na dziewięciopunktowe prowadzenie (60:69).

Na dwie minuty przed końcem po punktach Wiktora Sewioła, Jakuba Staniosa i Pawła Nowickiego Siarka przegrywała już tylko trzema punktami (70:73), zaś niecałą minutę przed końcem po dwóch trafieniach za dwa punkty Mateusza Gazarkiewicza tarnobrzeska drużyna wyszła na prowadzenie (78:76), którego nie oddała już do końca, ostatecznie wygrywając 84:78.

SIARKA TARNOBRZEG – POGOŃ PRUDNIK 84:78 (18:18, 19:23, 15:22, 32:15)

SIARKA: Nowicki 13 (3×3), Długosz 12, Gazarkiewicz 12, Niedźwiedzki 12, Rypiński 12 (2×3), Stanios 10 (2×3), Czyżnielewski 9 (1×3), Sewioł 4, Pabianek 0

POGOŃ: Krajniewski 18 (1×3), Boganowicz 16 (2×3), Garwol 15 (5×3), Mordzak 10, Strzelcki 9, Wielchowski 8 (1×3), Czyżewski 2, Krawiec 0

STATYSTYKI Z MECZU

W ramach 15. kolejki Siarka zmierzy się na wyjeździe z Energą Kotwica Kołobrzeg. Po 14 kolejkach Kotwica legitymuje się bilansem 6 zwycięstw i 8 porażek.

foto&video: Piotr Morawski