Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: 22-latek pędził audi z prędkością 108 km/h

Grudzień 8, 2017 12:17 PM

Wczoraj o godz. 21.30 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego osobowym audi. Jego kierowca jechał ulicą Warszawską w Tarnobrzegu z prędkością 108 km/h. W terenie tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi. 22-latek stracił również prawo jazdy.

Młody kierowca uprawnienia do kierowania pojazdem, będzie mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące.

info: Policja

15 Responses to Tarnobrzeg: 22-latek pędził audi z prędkością 108 km/h

  1. dyba Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 12:38

    Pędził audi z prędkością 108 km/h ? wow.

  2. Kamilrt Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 13:10

    Dobry żart :) w Dzień jadać ta droga 100 km/ h nie czuć predkosci a tu pirat drogowy, bo w nocy jechał 108 gdy ruch drogowy jest znikowy

  3. AWS Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 13:21

    Te kundle tylko sie czaja na tej Warszawskiej co 500 m stoją , schowani zawsze a nie mogą sie ukrywać.
    Świnie

  4. Prawnik Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 13:44

    A wiadomo jakim urządzeniem był dokonywany pomiar? Jeśli była to Iskra-1 bądź LTI 20-20 UltraLyte 100LR, to są to urządzenia nielegalne (choć w niektórych jednostkach Policji nadal używane).
    Mimo, że nie pochwalam zachowania takich piratów drogowych, to też z drugiej strony nie podoba mi się działanie Policji w stosunku do uczestników ruchu drogowego (nie tylko kierowców, ale także pieszych czy rowerzystów).

  5. owen Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 17:09

    Jeżeli ktoś jedzie tą drogą ponad stówą to nadaje się na organy. Chorzy ludzie, którzy nie stanowią dla nikogo zagrożenia czekają na przeszczepy.

  6. Piotr Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 17:37

    A prawo jazdy za co stracił ?

  7. Piotr Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 17:38

    ok – słusznie

  8. Trenbolon Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 18:08

    może miało być 180

  9. pobocze Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 19:36

    widzę, że są i tacy, którzy nie widzą w tym niczego złego, (nawet “prawnik” się znalazł co będzie szukał dziury w całym a nie zna tematu), co z tego że zapyerdalał?… dopóki jestem użytkownikiem tej drogi i w grę wchodzi moje bezpieczeństwo to nie chcę aby taki buc tamtędy jeździł tak jak mu się podoba, i dlatego policja wypełnia wolę ludzi dbających o bezpieczeństwo na drogach.. a tego typu uje niech jeżdżą po torach i tam sie rozpyerdalają, sami!
    brawo policja, eliminować bydło z ulicy!

    • Prawnik Odpowiedz

      8 grudnia 2017 at 22:28

      Gratuluję Panu “umiejętności” czytania ze zrozumieniem, poziom językowy Pana komentarza również budzi “uznanie”.
      Gdzie napisałem, że nie widzę w tym niczego złego? Potępiam zachowanie tego młodego człowieka, gdyż przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym to poważne wykroczenie, nawet jeśli była to noc, a po jezdni nie poruszały się żadne pojazdy.
      Jeśli nie znam tematu, a Pan zna to chętnie zapoznam się ze szczegółami i w bardziej obiektywny sposób ocenię stan faktyczny.
      Poza tym, nie szukam żadnej dziury w całym. Zwracam tylko uwagę, że Policja stosowała i nierzadko nadal stosuje do pomiaru prędkości urządzenia, które są niezgodne z wymogami rozporządzenia. Urządzenia typu Iskra-1 czy laserowy miernik prędkości UltraLyte były bohaterami kilku orzeczeń sądów, które uniewinniały kierujących (po odmowie przyjęcia mandatu) bądź uchylały im przyjęte już (i prawomocne) mandaty karne. Wszystko to z uwagi na to, iż niektóre mierniki prędkości drastycznie zawyżają prędkość (nawet o 40-50 km/h). Można w internecie znaleźć filmy pokazujące jak radar Iskra-1 mierzy prędkość 30 km/h pojazdowi zaparkowanemu na parkingu.
      A na zachowanie Policji zwróciłem uwagę nie in concreto w ramach tej interwencji, a in genere. Zajmuję się bowiem sprawami wykroczeniowymi i pomagam osobom, które miały nieprzyjemne spotkania z Policją, Strażą Miejską czy ITD. Często bowiem ludzie są wprowadzani w błąd i godzą się na przyjmowanie mandatów za czyny, które nie stanowią wykroczenia. Oczywiście, jeśli chodzi o kierowców, to ich zachowanie jest sprawdzane najbardziej restrykcyjnie, czemu nie ma się co dziwić, gdyż pojazdy samochodowe mogą spowodować największe szkody w ruchu drogowym (w porównaniu do np. rowerzystów, czy pieszych), niemniej jednak moja krytyka wobec działań funkcjonariuszy sprowadza się nie do kontestowania nakładania mandatów, a na sposoby “polowania” na uczestników ruchu drogowego. I rzeczywiście, może wyraziłem się nieprecyzyjnie – nie chodziło mi o tę konkretną sytuację, którą potępiam (jeśli rzeczywiście kierowca pędził z taką prędkością), a o inne, np. mandaty dla rowerzystów za jazdę po chodniku, pomimo złych warunków atmosferycznych, czy dla pieszych przechodzących przez jednię poza przejściem dla pieszych.

  10. Mieszkaniec Odpowiedz

    8 grudnia 2017 at 23:25

    Coraz więcej prochów w TBG. Mówi się już o tym głośno. Coraz więcej dilerki pod szkołami a Ci kierowców będą łapać. No tak, trzeba załatać dziurę budżetową za wszystko z plusem…108 na godzinę? Co to jest za prędkość? Dla mnie żadna. Dróg nie ma ekspresowych a ci tylko karać i karać…

    • art Odpowiedz

      10 grudnia 2017 at 11:47

      Jechał 108 km na godzinę, zatem dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość poruszania się pojazdem w terenie zabudowanym. Jak dla mnie 108 km/h w terenie zabudowanym to jest bardzo duża prędkość. Inna sprawa, że gdyby jechał miedzy 23-05 rano to już prawa jazdy by nie stracił.

  11. sd Odpowiedz

    9 grudnia 2017 at 15:53

    dziwię się tym co nie widzą problemu – chyba że kiedy przez takiego debila ktoś zginie na drodze z bliskich czy rodziny to wtedy zmienią zdanie.
    Ja zabierałbym prawo jazdy na co najmniej pół roku + 2000 zł mandat

    • Mieszkaniec Odpowiedz

      9 grudnia 2017 at 16:14

      I przez takich jak Ty w tym kraju nie będzie wolności przez najbliższych parę lat.

  12. a kuku Odpowiedz

    13 grudnia 2017 at 22:52

    Mieszkańcu: wolności??? Zdrowy ty jesteś na umyśle? Proponuje nie uzywac znaczenia słowa, którego nie rozumiesz? Za jazdę 100km/h w terenie ZABUDOWANYM powinno sie odbierać prawo jazdy dożywotnio! Mam nadzieję, ze i tobie odbiorą, czego ci serdecznie życzę a moje życzenia zawsze sie ludziom sprawdzają.