Fantastyczna końcówa rundy. Siatkarze Siarki pokonują faworyzowany PZL Sędziszów Młp (fotoreportaż oraz video HD)

Czterema zwycięstwami z rzędu siatkarze Siarki zakończyli rozgrywki I rundy III ligi. Podopieczni trenera Szczepanika pokonali Czarnych z Oleszyc, Żagiel z Radymna, Sportur Gminę Łańcut oraz dzisiaj, drużynę z czuba tabeli PZL Sędziszów Małopolski.

Tylko w drugim secie Siarka straciła koncentrację, co szybko wykorzystali rywale, wygrywając tą partię do 13. Na szczęście w kolejnej podopieczni trenera Szczepanika powrócili do formy z pierwszego seta który wygrali do 20, i w trzeciej partii, nie tracą kontroli nad wydarzeniami na parkiecie, zwyciężyli do 17.

Prawdziwy dreszczowiec rozegrał się w czwartej partii, w której walka toczyła się niemal punkt za punkt. W jej końcówce, Siarka prowadziła już 24:21, przegrała jednak trzy kolejne piłki setowe i o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Przy stanie 25:24 dla tarnobrzeskiej drużyny, błąd popełnili goście, i to nasza ekipa mogła cieszyć się z cennego zwycięstwa.

SIARKA TARNOBRZEG – PZL SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI 3:1 (25:20, 13:25, 25:17, 26:24)

Do gry nasi siatkarze powrócą 6. stycznia, podejmując na własnym parkiecie zespół z Błażowej, z którym na inaugurację przegrali 0:3.

foto&video: Agnieszka Nycz