Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Wieloletni wolontariusz z Tarnobrzega rozkręca WOŚP w San Francisco!

Styczeń 10, 2018 4:44 PM

Od trzeciej klasy podstawówki był wolontariuszem w tarnobrzeskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po przeprowadzce zza ocean Mateusz Dul zorganizował historyczny, bo pierwszy sztab WOŚP w San Francisco. Jak dotąd to jedyne, stacjonarne miejsce zbiórki na całym, zachodnim wybrzeżu USA!

- Wszystko zaczęło się od jednego pomysłu naszego szefa sztabu czyli Pawła, który postanowił rozruszać trochę miejscową Polonię i napisał jeden niewinny post na Facebooku. Wywołał tym lawinę, której nie możemy zatrzymać do dziś – tłumaczy Aleksandra Gorka ze sztabu WOŚP San Francisco. – W kilka minut po poście Pawła była pierwsza odezwa, kilkanaście minut rozmowy telefonicznej i…zapadła decyzja – robimy Finał! – dodaje.

Dzięki staraniom tarnobrzeżanina oraz grupy jego przyjaciół, o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy słychać również w dalekim San Francisco. Po uruchomieniu fanpage, wszystko nabrało rozpędu.

- Kiedy tylko ruszył nasz fanpage, zaczęli się zgłaszać do nas chętni do pomocy, wolontariusze, darczyńcy, lokalni artyści i oczywiście, miłośnicy wypieków i pierogów – opowiada Mateusz Dul. – W ten sposób zebrała się nasza najcudowniejsza ekipa, kilkunastu wolontariuszy z całej Bay Area. Jesteśmy małą grupą totalnie zakręconych ludzi z jednym celem. Znamy swój zapał, energię i pomysły, dlatego mamy pewność, że stworzymy najpiękniejszy i najgorętszy Finał – dodaje.

Kalifornijski finał odbędzie się podobnie jak w Polsce, w najbliższą niedzielę. W Polish Club w San Francisco zaplanowane są na ten dzień licytacje, występy artystyczne, polskie jedzenie i atrakcje dla najmłodszych, czyli jak podkreślają organizatorzy, „dla każdego coś dobrego”.

- Mamy 25 oficjalnych wolontariuszy, drugie tyle “wiernych” pomocników, 35 darczyńców na GoFundMe, współpracujemy nie tylko ze sztabami w Polsce, ale na całym świecie. Wymieniliśmy się pocztówkami z Tokio, aktywnie wspiera nas prezydent Bronisław Komorowski z którym odbyliśmy rejs po Zatoce San Francisco. Były prezydent przekazał również przedmioty na licytację. W całej Bay Area rozlokowane są nasze skarbonki, nie mówiąc już o plakatach i pocztówkach, które spotkać można naprawdę na każdym kroku” – wylicza Aleksandra Gorka.

- Chciałabym podkreślić, że działalność sztabu nie byłaby możliwa bez wsparcia wolontariuszy, darczyńców, sponsorów i zwykłych dobrych dusz, które postanowiły przyłączyć się do zbierania pieniędzy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków – dodaje.

W imieniu sztabu, internautów przebywających w Kalifornii zapraszamy na Finał WOŚP w San Francisco oraz do śledzenia poczynań Sztabu w internecie.

strona Sztabu: http://wospsf.com/
Facebook: https://goo.gl/YhfczV
zdjęcia: https://goo.gl/NzQ7b7
mapa skarbonek: https://goo.gl/17Wf5C

video: Ola Soler

foto: Agata Lach i Daniel Kindra

One Response to Wieloletni wolontariusz z Tarnobrzega rozkręca WOŚP w San Francisco!

  1. Shazzza Odpowiedz

    12 stycznia 2018 at 10:21

    powinien połączyć siły z p. Dyrektorem Domu Kultury w Gorzycach , który idealnie potrafi wstrzelić się w oczekiwania mieszkańców za co jest nominowany do nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>