Jedna świetnia kwarta to za mało. Siarka Tarnobrzeg rozbita przez Polonię z Leszna (fotoreportaż oraz video HD)

Tylko w pierwszej kwarcie koszykarze Siarki kontrolowali grę w starciu z wiceliderem z Leszna. W kolejnych trzech, popełniając mnóstwo błędów w obronie pozwolili rozpędzić się rywalom, którzy rzucają w drugiej połowie 57 punktów, ostatecznie wygrali w Tarnobrzegu 94:74.

Siarka Tarnobrzeg – Jamalex Polonia 1912 Leszno 74:94 (21:16, 16:21, 23:29, 14:28)

SIARKA: Długosz 20, Niedźwiedzki 19 (1×3), Sewioł 11, Stanios 9 (1×3), Nowicki 7 (1×3), Pabianek 4 (1×3), Czyżnielewski 2, Rypiński 2, Pawełek 0

POLONIA: Kaczmarzyk 24 (5×3), Milczyński 23, Chanas 15 (3×3), Sanny 8, Kobel 7, Turbacz 6 (2×3), Wrona 5, Sirijatowicz 4, Kurkowiak 2

STATYSTYKI Z MECZU

W ramach 20. kolejki I ligi Siarka zmierzy się na wyjeździe z Elektrobud – Investment ZB Pruszków. W pierwszym spotkaniu górą była drużyna z Tarnobrzega, wygrywając 85:78. Obecnie zespół z Pruszkowa zajmuje ósme miejsce, mając o jedno zwycięstwo mniej na koncie od Siarki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 20. stycznia.

foto&video: Agnieszka Nycz