Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Burmistrz apeluje „Zostaw dla kotów otwarte okienko”

Styczeń 22, 2018 6:11 PM

O pomoc wolno żyjącym kotom poprosił za pośrednictwem miejskiej strony internetowej burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski. Włodarz apeluje o zapewnienie bezpiecznego, ciepłego i suchego schronienia w piwnicach naszych bloków i innych budynków znajdujących się na terenie miasta, dzięki pozostawieniu przynajmniej jednego otwartego okienka .

Jesień i zima to szczególnie trudny okres dla kotów wolno żyjących. Odrobina dobrej woli każdego z nas może odmienić los tych zwierząt, które stanowią nieodłączny element miejskiego ekosystemu i naturalną ochronę przed gryzoniami – apeluje burmistrz Sandomierza, Marek Bronkowski.

Dlatego apeluje do zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich sandomierzan o pomoc kotom wolno żyjącym. Stwórzmy dla nich bezpieczne, ciepłe i suche schronienia z dostępem do wody i jedzenia. Wystarczy jedno otwarte okienko piwniczne, aby przetrwały zimę. Kotom, które już zamieszkują piwnice, nie utrudniajmy przebywania w tych miejscach.

Miasto Sandomierz dbając o koty wolno żyjące rokrocznie dokonuje zakupu karmy oraz zapewnia opiekę weterynaryjną. Wspiera także opiekunów tych zwierząt w podejmowaniu przez nich działań.

Zgodnie z art. 1 Światowej Deklaracji Praw Zwierząt wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji. W polskim prawodawstwie ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt nakazuje humanitarnie traktować wszystkie zwierzęta.

Wszystkim sandomierzanom z góry serdecznie dziękuję za wypełnienie słów tego apelu, który mam nadzieje spotka się z szeroką aprobatą. – czytamy w dalszej części apelu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>