Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Wystawa fotograficzna autorstwa Andrzeja Busza pt. „Tęsknota”

Luty 4, 2018 8:32 PM

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na wystawę fotograficzną autorstwa Andrzeja Busza pt. „Tęsknota”.

Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 11 lutego o godz. 17.00 w Bramie Opatowskiej w Sandomierzu.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie do końca lutego 2018 roku. Godziny otwarcia Bramy Opatowskiej i cennik znajdą Państwo pod tym linkiem: http://www.esceka.pl/brama-opatowska.

***

Andrzej Busz ur. 1961 r. w Tarnobrzegu.

Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych. Prace wykonane w technikach tzw. „szlachetnych” znajdują się w zbiorach Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, w Centralnym Muzeum Morskim „Sołdek” w Gdańsku, „Muzeum Kinematografii” Łódz, w zbiorach prywatnych. Wykonywał fotografie portretowe, sceny rodzajowe oraz batalistyczne na planach filmowych m.in. „Ogniem i Mieczem”, „Quo Vadis”, „Chopin. Pragnienie Miłości”. Prace wykonane na planach filmowych eksponowane były na autorskich wystawach w czasie Światowej Premiery filmu „Ogniem i Mieczem” w Teatrze Narodowym w Warszawie, w Szwecji, na Ukrainie.

Kolejne wystawy to „Muzeum Kinematografii” w Łodzi, „Sołdek” – Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku, „TOP ART” Gdynia. Jest autorem ilustracji oraz zdjęć do albumu „Elimelech z Leżajska”. Zajmował się fotografią reklamową, fotografią mody w Warszawie i Gdańsku. Wykonywał sesje fotograficzne dla „Szkoły Modelek” Małgorzaty Niemen, wielu czasopism w tym „Uroda”, „Twój Styl” oraz dla warszawskich projektantów mody.

Portret wykonany w technice gumy przedstawiający św. Piotra, którego rolę zagrał Franciszek Pieczka w filmie „Quo Vadis”, został podarowany przez producenta filmu papieżowi Janowi Pawłowi II w czasie prapremiery filmu w Watykanie. Jest autorem kilkunastu wystaw obejmujących tematykę: Martwa Natura, Portrety, Reportaże, Fotomontaże, Architektura. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Niewolnicy Wrażliwości” w podziemiach Kościoła Św. Krzyża – Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście. Wystawa obejmowała reportaż o życiu ludzi psychicznie chorych. Wykonywał także fotografie ilustrujące okładki książek m.in. „Quo Vadis”.

info: SCK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>