Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Chcesz zobaczyć w jaki sposób ptaki otrzymują dowody osobiste? Przyjdź do Centrum na obrączkowanie

Luty 7, 2018 4:43 PM

Dlaczego obrączkujemy ptaki i w jaki sposób się to wykonuje – tego można się będzie dowiedzieć jutro, tj. w czwartek 8. lutego w Centrum „Natura 2000″ (Zamek Tarnowskich w Dzikowie). Zajęcia organizowane w ramach zimowych ferii odbędą się w siedzibie Centrum i w parku. Poprowadzi je doświadczony ornitolog z Nadleśnictwa Nowa Dęba. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.

Obrączkowanie ptaków stosowane jest w celu poznania tras oraz terminów wędrówek, miejsc zimowania, powracalności do miejsc lęgowych, długości życia i wielu innych szczegółów biologii życia ptaków. W ostatnich latach ma też coraz większe znaczenie ochroniarskie. Umożliwia poznanie miejsc koncentracji ptaków np. podczas jesiennych i wiosennych wędrówek i w konsekwencji ochronę tych miejsc.

Obrączkę której wielkość uzależniona jest od gatunku, zakłada się na nóżkę ptaka. Obrączka jest swoistym dowodem osobistym ptaka, bowiem posiada nazwę kraju z którego jest ptak, unikatowy numer, który nie posiada żadna inna obrączka na świecie oraz nazwę centrali, czyli stacji obrączkowania ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>