Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

„Koalicja dla Niepodległej”

Luty 9, 2018 10:15 AM

Spływy Wisłą, zawody sportowe, imprezy motocyklowe i szereg innych wydarzeń szykują społecznicy z naszego regionu, którzy przystąpili do „Koalicji dla Niepodległej”. Koalicja skupia przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego, które planują wydarzenia i czekają na ciekawe, i oryginalne propozycje od mieszkańców.

W naszym regionie 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie świętować wiele środowisk. Z propozycją organizacji radosnych obchodów Święta Niepodległości wyszły także organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu tarnobrzeskiego, które zaprosiły do współpracy społeczników z powiatu sandomierskiego i stalowowolskiego. O planach, zamierzeniach i wstępnym programie całorocznych obchodów mówiono podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu. Cel, jaki postawiły przed sobą organizacje pozarządowe jest bardzo jasny i konkretny.

- Mamy 100 rocznicę obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego chcemy włączyć się w obchody i pokazać nasze inicjatywy poprzez radość i przedsięwzięcia, które realizujemy na co dzień. Zaprosiliśmy do udziału przedstawicieli wielu organizacji z powiatu tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego. Inaugurujemy „Koalicję dla Niepodległej”. Opracujemy wspólny kalendarz obchodów i wspólne inicjatywy na portalach, aby nasze logo opracowane na tę okoliczność było wpisywane w każdą imprezę – powiedział Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta, jeden z pomysłodawców powstania „Koalicji dla Niepodległej”.

Do współpracy zaproszono także osoby, mające doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Specjaliści podzielą się wiedzą w zakresie pozyskiwania pieniędzy, także na wydarzenia związane z organizacją obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Organizatorzy powołania „Koalicji dla Niepodległej” chcą pokazać, że świętowanie niepodległości, nie musi kojarzyć się wyłącznie z uroczystym apelem, złożeniem kwiatów przed pomnikami bohaterów czy szkolnymi akademiami. Przykładem organizatora inicjatywy, która odbiegała od tradycyjnych form świętowania jest Stanisław Baska, prezes Funduszu Lokalnego SMK współorganizator I Patriotycznego Rejsu po Wiśle z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego. Rejsu, który połączył dwa zabory. Są już kolejne pomysły i zaproszenia do udziału w konkursach.

- Fundacja ogłasza swój własny program „100 lat Niepodległej Historia – Ludzie – Przyszłość”, bo chcemy oprzeć przyszłość o wydarzenia dziejące się w tych trzech powiatach na ludziach, którzy kształtowali tę przeszłość w roku 1918 oraz w okresie międzywojennym – dodał Stanisław Baska.

Podobne spotkania inicjujące działalność „Koalicji dla Niepodległej” odbyły się w powiecie sandomierskim i stalowowolskim. Organizatorzy liczą na swobodę, pomysłowość i ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu z historią na pierwszym planie.

Powstała także specjalna strona internetowa „NGO dla Niepodległej” przybliżająca ideę inicjatywy i jednocześnie informująca o organizowanych wydarzeniach. Kalendarz imprez będzie systematycznie uzupełniany.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>