Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Dofinansowanie z „Malucha Plus” na drugi żłobek

Luty 9, 2018 11:02 AM

Drugi żłobek miejski powstanie w Tarnobrzegu. Realizację tego zadania umożliwią pieniądze, jakie magistrat otrzymał w ramach programu „Maluch plus 2018”.

Na obecną edycję programu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło łącznie 450 mln zł, czyli niemal o 300 mln zl więcej niż w poprzedniej edycji. Jednym z beneficjentów programu jest Tarnobrzeg, który na budowę miejskiego żłobka otrzymał 1 224 000,00 zł, czyli jak wskazuje projekt połowę środków finansowych potrzebnych do budowy żłobka.

Drugi żłobek miejski mieścić się będzie przy ul. E Orzeszkowej 7A a opiekę znajdzie w nim sześćdziesięcioro maluchów, w przedziale wiekowym od 20 tygodnia do trzeciego roku życia, z wyłączeniem dzieci niepełnosprawnych. Budowa, według słów prezydenta G. Kiełba ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Od 2012 roku w Tarnobrzegu funkcjonuje jeden żłobek miejski, przy ul. H. Dekutowskiego. Choć placówka może przyjąć 80 dzieci, to zapotrzebowanie na opiekę żłobkową jest o wiele większe. Pierwotnie rozważano tworzenie grup żłobkowych w przedszkolach, jednak miasto postanowiło wybudować drugi żłobek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>