Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Co dalej po zatrzymaniu prezydenta Tarnobrzega? Dariusz Bożek: Chcę zwołać konwent, bo jest to sytuacja nadzwyczajna

Luty 21, 2018 6:45 PM

Pod znakiem zapytania stoi zwołana na jutro sesja Rady Miasta Tarnobrzega. Wszystko z powodu dzisiejszych wydarzeń bezpośrednio związanych z prezydentem miasta.

Przypomnijmy, dzisiaj agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Tarnobrzega po tym, jak przyjął on łapówkę za korzystne dla inwestora zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego miasta. Nieoficjalnie chodzi o obiekt handlowo-usługowy w centrum Tarnobrzega. Zarzuty prezydent ma usłyszeć jutro, wtedy też zostanie przesłuchany – szerzej o tej sprawie piszemy tutaj

W związku z zaistniałą sytuacją zapytaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Bożka o zaplanowaną na jutro sesją RM. – Chodzi mi po głowie zwołanie konwentu jutro rano, bo jest to sytuacja nadzwyczajna – wyjaśnia dla portalu NadWisłą24.pl przewodniczący. – Musimy podjąć wspólną decyzję, ponieważ ja nie czuję się siłach, żeby decydować za wszystkich – dodaje.

W skład Komisji Głównej Konwentu wchodzą przewodniczący RM, wiceprzewodniczący RM, przewodniczący Komisji Stałych RM oraz przewodniczący RM. Jednym z przedmiotów działań Komisji jest ustalanie projektu porządku obrad sesji Rady oraz szczegółowego trybu procedowania w jego poszczególnych punktach.

Do czasu wyjaśnienia sprawy obowiązki prezydenta pełnić będzie sekretarz miasta Przemysław Rękas, później zaś ewentualnie komisarz wskazany przez premiera RP.

9 Responses to Co dalej po zatrzymaniu prezydenta Tarnobrzega? Dariusz Bożek: Chcę zwołać konwent, bo jest to sytuacja nadzwyczajna

 1. mieszaniec Odpowiedz

  21 lutego 2018 at 20:01

  Panowie nie przekładajcie tylko pracujcie. Choćby uchwalenie planów nie może już dłużej czekać bo znowu kolejny rok przypadnie a kolejni inwestorzy jak zwykle uciekną. Jest sekretarz, są naczelnicy ma kto pracować, a brak prezydenta nie powinien przeszkadzać bo i tak zawsze narzekacie, że go nie ma na sesji;-)

 2. Filip Odpowiedz

  21 lutego 2018 at 20:37

  Dokładnie. Wszyscy narzekali, że jak był to się nic nie działo. Więc nic się nie stanie jak go nie będzie.

 3. Miro Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 07:09

  Ale zwołanie rady przez przewodniczącego nic nie wnosi. To tylko markowane ruchy. Komisarz będzie niebawem i przykro to stwierdzić rada nie jest potrzebna. A przewodniczący jest po to by patrzeć prezydentowi na ręce a jak go kontrolowano to widać.

 4. Rewers Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 07:15

  A jak się WC za 60 tys. Stawia i opiniuje to może zastanawiać co z tą radą i jej przewodniczącym jest.

 5. Rozum Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 07:45

  Rada Miasta ma dziś klepnąć uchwalenie planów za który prezydent wziął łapówkę? Pomyślcie ludzie!!!

 6. edi Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 12:21

  A czy prezydent poda sie do dymisji lub zostanie odwolany? przydaloby sie

 7. Silejuk Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 14:20

  nie wiecie czy skoczy cena mamrota?

 8. Tito 108 Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 18:23

  Trolle pisowskie widzę w synergii z działaniami CBA i TVP. Za jednym ruchem chcecie zdyskredytować wszystkich wokół ale koguty ciągłe pieją na wolności dlatego zróbcie porządek najpierw we własnym kurniku.

 9. Macier Odpowiedz

  22 lutego 2018 at 18:49

  To ewidentna sprawa dla komisji smoleńskiej, oni są w stanie wszystko i wszystkim udowodnić a TVP wszystko pokaże jak wczorajszą „sensacyjkę”, że ktoś majstrował przy skrzydle Tupolewa przed odlotem… Poziom dziennnnikarstwa sięgnął mułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>