Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sąd zadecydował: Trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego przez CBA prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K

Luty 23, 2018 4:04 PM

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K na trzy miesiące trafi do aresztu tymczasowego. Wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego Grzegorza K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, skierował dziś do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Prezydentowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak nas poinformowali pracownicy Samodzielnej Sekcji Prasowej Sądu Rejonowego dla Warszawy – Śródmieścia:  „W Warszawie po rozpoznaniu sprawy o sygnaturze II Kp 534/18 na posiedzeniu w dniu 23 lutego 2018 r. z wniosku Prokuratury Krajowej w Warszawie z dnia 23 lutego 2018 r. sygn. PK V WZ Ds 12.2018 w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania w stosunku do Grzegorza K. podejrzanego o popełnienie przestępstwa z art. 228 § 1 kk postanowił zastosować wobec Grzegorza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 (trzech) miesięcy, w okresie od dnia 21 lutego 2018 r. godz. 11.44 do dnia 21 maja 2018 r. godz. 11.44″.

ZATRZYMANY W ŚRODĘ

Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali w środę „na gorącym uczynku” Prezydenta Tarnobrzega – tuż po tym, jak przyjął 20 tysięcy złotych łapówki. Cała ta kwota została ujawniona i zabezpieczona w trakcie przeszukania w jego służbowym gabinecie. Zgromadzone przez CBA materiały trafiły do mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej – czytamy w komunikacie wydanym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- Prowadzący sprawę agenci CBA ustalili, że Prezydent Miasta Grzegorz K. w zamian za korzyść majątkową miał wydać pozytywną decyzję związaną z warunkami zagospodarowania przestrzennego w mieście. Funkcjonariusze Biura przeszukali pomieszczenia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega i mieszkanie Grzegorza K. Przesłuchano osoby mogące mieć związek ze sprawą, zabezpieczono  dokumenty.  Zgromadzone przez CBA materiały trafiły do mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej – informuje CBA.

PREZYDENT NIE PRZYZNAJE SIĘ DO WINY

W związku z dostarczonym materiałem dowodowym, wczoraj w godzinach popołudniowych prokurator ogłosił Grzegorzowi K. zarzut i przesłuchał go w charakterze podejrzanego.

- Prezydent Miasta Tarnobrzega podejrzany jest o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego – informuje Prokuratura Krajowa. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat więzienia.

Jak ustaliliśmy, prezydent nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, zaś według TVP INFO Grzegorz K twierdzi, że te pieniądze zostały mu podrzucone.

O dowodach zgromadzonych przeciwko prezydentowi Grzegorzowi K prokuratura nie informuje. – Na tym etapie śledztwa prokuratura nie mówi o żadnych dowodach które zgromadziła albo gromadzi – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik – Część z tych dowodów jest niejawnych, a więc nawet po zakończeniu postępowania nie ujawnimy ich treści – dodaje.

DO MIASTA WEJDZIE KOMISARZ

Zgodnie z przepisami, po tym jak prezydent został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, w Tarnobrzegu jego obowiązki pełnić będzie komisarz wskazany przez premiera RP Mateusza Morawieckiego. Wyznaczenie komisarza musi nastąpić przed upływem 14 dni.

58 Responses to Sąd zadecydował: Trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego przez CBA prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K

 1. Kaczka Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:09

  komisarz z Sandomierza!

 2. Pan to nie ja Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:10

  I co panie „byznesmen” odsunął Pan ojca od dzieci, żal mi cię pseudo przedsiebiorco. Ale zła karma wraca i uderzy z podwójną siłą

  • dsadsada Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 16:12

   To zrobil on sam na wlasne zyczenie. Ktos mu kazal proponowac i brac lapowke?

  • Lipka Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 16:19

   On sam już dawno odsunął się od rodziny, więc nie można zganiać tego na Kołka a raczej jak już to na Panią J.K. Nikt mu nie kazał brać łapówki, Co? nagle mu rozum odebrało? A może wziął przez roztargnienie?

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    23 lutego 2018 at 17:35

    Zacznijmy od tego że nie wziął i dowodów też nie ma jedynym dowodem są tylko oznaczone pieniądze.

    • Misiek Odpowiedz

     24 lutego 2018 at 15:52

     Rzecznik CBA powiedział wyraźnie, że jest nagranie video, nagranie audio, plux oznaczone banknoty. To, że akurat ty z kociubową nie macie do tych materiałów dostępu nikogo już nie interesuje

 3. Alicja Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:25

  Najgorsi sa ci co daja!!!! Winni!!! Podludzaja do zlego!!!!

  • ping-pong Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 16:30

   Trzeba być odpornym na pokusy i umieć powiedzieć NIE! Co tak trudno?

   • Pies na baby Odpowiedz

    26 lutego 2018 at 20:14

    wielcem ciekawy czy byłbyś taki odporny na darowiznę gdyby się Dżołana Krupa rozebrała i zaproponowała weekend gratis

 4. Basia Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:33

  Prezent dla Pisu . Ciekawe ilu darczyńców ? Z czasem bedzie wiadomo. No to do wyborów darczyńcy.

 5. jola Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:35

  Kibelek za 60 tys. nikomu nie potrzebny a może potrzebny warto by się zastanowić jak JK i GK oraz DB – wielki przewodniczący przehandlowywali pod postacią planu zagospodarowania b budynek i plac gimnazjum nr 3. To też jest godne uwagi.

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 16:43

   600 tys

 6. Wilk Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:35

  Jeśli są na banknotach jego odciski palców to miał kiełbie we łbie ,jeśli nie ma to jest to stalinowskie działanie CBA mające na celu wyeliminowanie i ośmieszenie niewygodnego dla PiSu i PO człowieka który prowadził na tyle samodzielną politykę że stał się tak dla jednych i drugich bardzo niewygodny

  • Konrad88 Odpowiedz

   24 lutego 2018 at 16:05

   Brak odcisków nie przesądza w takim wypadku o niewinności ;) Gdyby były odciski to byłby dowód na poparcie oskarżenia.

 7. Czajka Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:41

  Jeżeli GK był przychylny załatwiać różne sprawy właśnie w taki sposób, to się nie dziwie, że ma takie poparcie…Wstyd!

 8. Pikuś Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:44

  Co za promocja dla miasta! Brawo Panie prezydencie!!!

 9. kontakt Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:52

  A co, jeśli GK zainstalował kamerkę w swoim gabinecie? To by mogła być jego deska ratunkowa. Powinien to zrobić spodziewając się prowokacji. Ja bym ją zainstalował w nierzucającym się w oczy miejscu.

 10. Wilk Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:54

  Jak usunąć na wystarczająco długo niewygodnego dla siebie człowieka cieszącego się na tyle dużym poparciem że mógł wygrać z każdym politykiem PiSu,ano właśnie tak ,podrzucić kopertę i przy pomocy pisowskiego CBA i pisowskiej telewizji nie dać mu żadnej szansy na obronę.Zakneblowali mu usta jednocześnie głosząc że to groźny łapówkarz.Pis ma już wkrótce swojego komisarza rządzącego miastem,bo czy inaczej mogli się tam zainstalować raczej nie,klimacie.

  • Bratek Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 17:09

   O czym tu człowieku piszesz wogóle !!??dalej wierz jak dziecko w jego niewinność, gdyby nie mieli dowodów to by go wypuścili a nie trzymali 3 miesiące !
   Każdemu by tak mogli podrzucić taką kopertę ! Myszą mieć jakieś nagrania ,bo inaczej jak by mu udowodnili ze to nie żadna podrzutka, tylko przyjął kasę ! Kumasz ??

   • cleo Odpowiedz

    24 lutego 2018 at 11:21

    Przypominam iż całkiem niedawno zatrzymali za łapówkarstwo pewnego jegomościa na kwotę 250-tyś zł wyszedł za poręczeniem majątkowym a tu 20 tyś i siedzi czyż to nie dziwne, ktoś próbował usunąć go ze stołka w aferze skandalu!

 11. fakt Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 16:57

  A co wy myślicie ze to była jedyna łapówa jaka wziął??CBA i nie tylko juz dawno wiedziało ze sa przekręty.Nie mieli dowodów .Przygotowali sie i maja łapówkarza. A ze tylko 20 tysięcy? No bo to była ostatnia rata :) :):) Pan radny ktory dawał prędzej czy później trafi za kratki.I nie tylko on.Tak sobie myślę ….i słyszę to dookoła ze Tarnobrzeg to stan umysłu.Takiej patologii tak szeroko rozumianej w każdej dziedzinie nie ma nawet na Ukrainie.Podobnie byo za poprzednika tylko jakoś PO przymykało oczko.Ale i do tego dojdzie CBA .A z tym zasłanianiem oczu to juz naprawdę jaja :)

 12. Czadomen Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 17:11

  Na wstępie – jeśli jest wina to musi być i kara. Cała sprawa wszakże śmierdzi na kilometr wyjątkowo brudną polityką. Wszystko układa się w logiczną całość a w dodatku prezydent zrywając współpracę z pisuarami podpisał na siebie wyrok. Pozostała część trzody chlewnej zaprzedając duszę mogła się zgodzić na współpracę i wystawienie prezydenta, który miał realną szansę na kolejną kadencję.

  Czy w tym mieście trafią się wreszcie ludzie, mający plan na poprawę jakości życia mieszkańców, potrafiący przyciągnąć inwestorów, walczący z bezrobociem ? Czy ktoś pomyślał przez chwilę o mieszkańcach ?

  Mam wrażenie że wytworzył się jakiś chory układ zamknięty, gdzie szary człowiek jest nikim i musi obserwować niekompetentnych ścierwojadów albo wazeliniarzy ciągnących z koryta.

  Miejcie to na uwadze

 13. pns Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 17:45

  To tarnobrzeżanie wybrali sobie takiego „prezydenta” wiec do kogo masz pretensje?Zacznijcie wybierac mądrze tak jak Mielec lub Stalowa Wola. Potraficie tylko jojczyć jak stado pizdusi.

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 19:46

   Widzę ktoś na pewnego otyłego pana głosował

 14. Hejehe Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 17:48

  Jeśli chcą, to choćby skały srały, to udowodnią mu winę. Serio, nie widzicie co się w sądach teraz dzieje?

 15. jotaser Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 17:51

  Tak to jest jak małym miasteczkiem które nie przekracza 50 tys mieszkańców rządzi prezydent ,zamiast jak to jest wszędzie normalnie w takich mieścinach burmistrz.Palma odbija od funkcji.Bo funkcja wielkomiejska a mentalność wiejska.Jestem pewien ze jest winny jak sto chu….i nie zal mi go.Nawet myślę ze cały ten urząd w Tarnobrzegu to jedna wielka mafijna organizacja.Jeszcze CBA powinno sprawdzić przyczyny zmiany stanowiska co do Pilarskiej Spółki Akcyjnej Siarka i powiązania ,układziki z prezesem i byłym prezydentem.Co sie stało ze raptem tak hojnie prezydent finansuje piłkarzyków?No co? zagadka.

 16. Dura lex, sed lex Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 17:53

  Czy Grzegorz K. będąc z wykształcenia prawnikiem zwrócił do TSM dietę którą pobierał będąc niezgodnie z prawem w jej radzie nadzorczej ?. Tak odnośnie jego uczciwości pytam ?.

  http://rta24.eu/lokator-wygral-z-tarnobrzeska-spoldzielnia-mieszkaniowa-dziewiec-osob-stracilo-funkcje/

  Jeżeli człowiek po prawie świadomie wie, że łamie prawo i dopiero po dwóch latach wojny sądowej i przegranej sprawie odsuwa się go przymusowo z rady nadzorczej, czy to nie jest świadome działanie ?. Także w sprawie wręczenia korzyści majątkowej i wymuszeniu na inwestorze łapówki ocenę zostawiam wam. Dla mnie ten człowiek jest politycznie skończony,a osoby które go bronią to nic innego jak stały elektorat, który coś zyskał na jego kadencji, w głównej mierze szeroka grupa pracowników UM.

  • Konrad88 Odpowiedz

   24 lutego 2018 at 16:06

   Ale gdziebon to prawo kończył? Na KUlu? :)

 17. Benipokemon Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 17:54

  A tak poza tym wszystkim,to tylko pozazdrościć takich współpracowników.Ciekawe czy w stalówce też tak działał,wstyd.

 18. janko Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 18:29

  Jeśli będzie winny to dostanie minimum 5 lat,może Jolka mu pomoże.Pamiętacie Kosakowskiego i tvl?

  • Bratek Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 18:59

   Niech sobie troszkę posiedzi , może wtedy rozumu nabierze ! Będzie miał duuużo czasu na przemyślenia !!!

 19. Mila Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 19:01

  jeszcze marnuje czas i pieniadze wymiaru sprawiedliwosci, bo sie gbur nie przyznal!!!!!!! HAŃBA!!!! Wstydu nam oszczędź żeś z naszego miasta

  • Mieszkaniec Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 19:42

   A ty byś się przyznał do czegoś czego nie zrobiłeś ? Żadnych dowodów że wziął tą łapówkę nie ma !!!

   • TTT Odpowiedz

    23 lutego 2018 at 20:10

    JAKBY NIEBYLO TO BY NIE SIEDZIAL BALWONIE

    • Mieszkaniec Odpowiedz

     23 lutego 2018 at 21:16

     Widzę kolega nie wie o czym pisze. Prezydent jest w areszcie bo nie mają dowodów a ,że

     • Kali

      24 lutego 2018 at 15:54

      Kali nic nie czaić. Mieć na kogoś dowody, siedzieć. Nie mieć dowodów, nie siedzieć. Kali być idiota!

 20. Bratek Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 19:02

  A wracając jeszcze do jego wykształcenia prawniczego to jakoś cienko z tym jego wykształceniem….patrząc na to wszystko !

  • janko Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 20:09

   Mamy bardzo mądre społeczeństwo i nie dadzą się już nabrać Jolancie i Grzesiowi. Mądre przysłowie: Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Prawda Pani Koc…a a może pogrzebacz?

 21. Mieszkaniec Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 19:40

  Chciałbym tylko zaznaczyć że nic nie udowodniono prezydentowi a widzę 80% łyka to co mówią media… Mamy bardzo ogłupione społeczeństwo.

  • TTT Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 20:23

   KAZDY KTO SIEDZI MOWI ZE JEST NIEWINNY!

   • Mieszkaniec Odpowiedz

    23 lutego 2018 at 21:12

    Po pierwsze prezydent nie jest w więzieniu .. po 2 nie każdy kto siedzi jest winny, ale z ludźmi twojego pokroju nie będę pisał.

    • Bratek Odpowiedz

     23 lutego 2018 at 21:28

     Tylko żeby się czasami nie okazało ,że to Ty jesteś ogłupiony !

 22. Mieszkaniec2 Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 20:25

  Zobaczymy kto na tym najbardziej zyska, myślę że Pisuary najbardziej więc mieli w tym interes. A Kołek to jest na pasku służb bo dużo ma za uszami

 23. Pan to nie ja Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 21:03

  kołek to nie kołek, to pała

 24. jotaser Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 21:32

  Mieszkaniec ciebie tez powinno sprawdzic CBA Ciekawe kim ty jestes ….? Mam wrazenie ze masz interes bronic zlodzieja.

 25. Dorian Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 22:39

  Panie prezydencie zdecydowana większość Tarnobrzeżan jest z Panem.

  • ABW Odpowiedz

   23 lutego 2018 at 23:04

   Tak się pocieszaj ! I nie pisz za innych !!!

  • Kali Odpowiedz

   24 lutego 2018 at 15:56

   Zdecydowana większość spośród ponad 60 nowozatrudniowych urzędników jest z panem! Jak już! A za kim są mieszkańcy pokażą najbliższe wybory!

 26. Kupiec Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 22:43

  Następny powinien być Kupiec !!!

  • Wtf Odpowiedz

   24 lutego 2018 at 10:10

   Możesz rozwinąć o co chodzi???

 27. Mac Odpowiedz

  23 lutego 2018 at 23:16

  Nawet plakat ma w rękach idealny ! Ciekawe ilu tych inwestorów było w tym centrum obsługi

 28. owen Odpowiedz

  24 lutego 2018 at 01:01

  Ciekawe czy pan radny-przedsiębiorca Pała pokaże się jeszcze na jakiejś sesji i zacznie telefony odbierać? Gdzieś przepadł bez wieści chudzinka.
  I nie mówcie mi że kalinka zostanie komisarzem bo to byłby dopiero nadęty ćwikłowy! Bez chrzanu.

  • Słodziak Odpowiedz

   24 lutego 2018 at 07:13

   Ćwikły są bardzo zdrowe i korzystnie wpływają na nasz organizm :)

  • Antonii Odpowiedz

   26 lutego 2018 at 08:06

   Pan Kołek na stałe mieszka w Krakowie i prawdopodobne że rzadko będziemy go widywać teraz w TBG :) sesje rady miasta to jedyne okazje hehehe

 29. jotaser Odpowiedz

  24 lutego 2018 at 10:06

  Kielb zacznie sypac i okaze sie ze tam nie jeden bral kiedys,teraz i …w nowej kadencji by bral.

 30. Myślący Odpowiedz

  26 lutego 2018 at 08:02

  Cisza nad tą trumną.
  Należy czekać z osadami do czasu wyroku, to jest oczywistość. Przedwczesne wyroki, czy pomówienia które są wyrazem frustracji nic nie wnoszą. Jednakże gdyby nie było twardych dowodów przestępstwa nie było by też zatrzymania i aresztu. Ale sąd dał wiarę i odseparował podejrzanego od społeczeństwa. Argumentacja obrońców prezydenta wskazujących jakoby dokonano na zamówienie polityczne linczu na prezydencie nie jest żadną miarą wiarygodna ponieważ , każdy kto jest namawiany do czynu przestępczego winien to zgłosić do CBA co wtej sprawie uczyniono. Gdyby zgłosił byłby czysty ale on jak wynika z informacji prokuratury sam ten proceder inicjował. Nie oceniam też roli i motywacji donosiciela, wygląda to na zemstę za brak blokady konkurencji. Służby powołane do ścigania przestepców działają w każdej takiej sprawie rutynowo ponieważ po to istnieją aby doprowadzać przestępców do wymiaru sprawiedliwości. Jak jest niewinny ma prawo do obrony i za kilka miesiecy albo będzie siedzieć albo w glorii chwały zasiądzie ponownie na fotelu prezydenta. Na koniec konkluzja – nikt przez cały okres samorzadu Tarnobrzega nie dał tyle negatywnej reklamy na całą Polskę jak ten właśnie człowiek. Przypomnę pełna pomówień i nienawiści kampania wyborcza, wojna z byłym prezydentem słynne szpilki i ornaty, Pomówienia swoich najbliższych współpracowników w osobach wiceprezydentów, wyrzucanie z pracy osób niwygodnych. Nic dziwnego że karma do niego wróciła.

 31. Józef Odpowiedz

  26 lutego 2018 at 11:50

  Mnie tylko dziwi fakt dlaczego podano w dzienniku na pasku że Kiełb się przyznał do winy a jest to ponoć oczywistą nieprawdą, tak mówi rzecznik prokuratury krajowej. Gdyby dowody były oczywiste w postaci nagrań z kamery,podsłuchów telefonicznych i innych technik operacyjnych to facet by się po prostu od razu przyznał i nie szedł w zaparte bo to tylko by mu szkodziło . Musi być zatem poważna wątpliwość. Kto byłby taki głupi żeby pomimo oczywistych nagranych korupcyjnych rozmów, video mówił to nie moja ręka. Mnie to dziwi. Nie chodzi żeby murem stać za Kiełbem tylko obiektywnie się zastanowić kto zrobił naszemu miastu największą wizerunkową krzywdę. Może i jest facet winny tylko pytanie dlaczego wobec oczywistych dowodów zdobytych super technikami operacyjnymi Kiełb się nie przyznaje a telewizja mówi że się przyznał?

 32. Maks Odpowiedz

  5 marca 2018 at 02:36

  Wystarczyłoby, gdyby przesłuchali wszystkich zatrudnionych (za jego kadencji) w instytucjach jemu/UM podległych, gdy tajemnicą poliszynela jest, że nawet sprzątaczka za darmo roboty nie dostanie. I niestety tak zawsze było, jest i będzie, dopóki ta małomiasteczkowa postkomunistyczna mentalność się nie zmieni. A jak można inaczej dostać się do szpitala w rozsądnym terminie? Ale cóż, to są za „drobne” kwoty, aby CBA się zainteresowało…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>