Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tancerze z tarnobrzeskiej Samby najlepsi w Polsce (fotoreportaż)

Luty 26, 2018 4:53 PM

Dwa tytuły Mistrza Polski oraz jeden wicemistrzowski, wywalczyli tancerze z Tarnobrzeskiej Szkoły Tańca Samba. Krajowe Mistrzostwa Polski IDO, które odbyły się w miniony weekend w Lublinie, były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy.

Na co dzień tancerze z tarnobrzeskiej Samby zajmują się tańcem towarzyskim, od ubiegłego zaś roku, startują również w innych stylach i formach tanecznych. Prace nad układami i choreografią do Mistrzostw Polski, w tarnobrzeskiej szkole tańca trwały od września ubiegłego roku. Motywem przewodnim był – zgodnie z regulaminem, mix tańców latynoamerykańskich i karaibskich. Do udziału w krajowym czempionacie tancerzy przygotowywali trenerzy – Dorota Chwałka, Zbigniew Wrzyszcz oraz konsultanci Joanna i Konrad Dąbscy.

W dwudniowej rywalizacji wzięło udział blisko 800 zawodników z ponad 40 polskich klubów. Tancerze walczyli o tytuły w kategoriach wiekowych: poniżej 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat i powyżej 31 lat oraz w i stylach tanecznych : Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Latin Show,, Disco Fox oraz Salsa Shines.

Mistrzowski tytuł obroniło 10 par starszych tancerzy Samby (powyżej 16 r.ż) perfekcyjnym wykonaniem choreografii pt. Gangi Uliczne, w kategorii Couple Dance Formation.

Z kolei 10 par młodszych (12-15 lat) po raz pierwszy stanęło na najwyższym stopniu podium, wykonując choreografię pt. James Bond w kategorii Couple Dance Formation.

Z tytułem Wicemistrzyń Polski do Tarnobrzega powróciło zaś 10 dziewcząt starszych (powyżej 16 r.ż), za choreografię pt. Więźniarki, w kategorii Caribbean Show Formation. Tym samym tancerki z Samby powtórzyły sukces z ubiegłego roku.

foto&info: Tarnobrzeska Szkoła Tańca Samba

One Response to Tancerze z tarnobrzeskiej Samby najlepsi w Polsce (fotoreportaż)

  1. Urzednik Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 16:52

    Wspaniała aranżacja ciekawe kto był inspiracją?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>