Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Adwokaci przygotowują zażalenie na tymczasowe aresztowanie prezydenta Tarnobrzega

Luty 27, 2018 1:34 PM

Adwokaci przygotowują zażalenie na tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy prezydenta Tarnobrzega. W ubiegły czwartek Grzegorz K. usłyszał zarzut korupcyjny, dzień później zaś Sąd Rejonowy Warszawa – Śródmieście postanowił o zastosowaniu wobec prezydenta środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Mogę tylko tyle powiedzieć, że prezydent nie przyznaje się do winy – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl adwokat prezydenta Damian Bogdański. – Wydane tymczasowe aresztowanie nie jest prawomocne, na pewno złożymy zaskarżenie tego postanowienia sądu. Termin mamy do piątku – dodaje. Więcej informacji adwokat nie ujawnia, bowiem jak twierdzi, nie został upoważniony do tego przez prezydenta Grzegorza K.

****************

Przypomnijmy, jak informowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, w komunikacie wydanym w czwartek 22. lutego „Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali w środę „na gorącym uczynku” Prezydenta Tarnobrzega – tuż po tym, jak przyjął 20 tysięcy złotych łapówki. Cała ta kwota została ujawniona i zabezpieczona w trakcie przeszukania w jego służbowym gabinecie. Zgromadzone przez CBA materiały trafiły do mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej. Prowadzący sprawę agenci CBA ustalili, że Prezydent Miasta Grzegorz K. w zamian za korzyść majątkową miał wydać pozytywną decyzję związaną z warunkami zagospodarowania przestrzennego w mieście„.

W związku z dostarczonym materiałem dowodowym, prokurator ogłosił Grzegorzowi K. zarzut i przesłuchał go w charakterze podejrzanego. – Prezydent Miasta Tarnobrzega podejrzany jest o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego – informowała z kolei Prokuratura Krajowa. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat więzienia.

„NIE BYŁO ZA CO PRZYJĄĆ ŁAPÓWKI”

Po czwartkowym briefingu prasowym w tarnobrzeskim magistracie, „Tajemnicą Poliszynela” są informacje dotyczące domniemanych dowodów korupcji prezydenta. Naczelnik Jolanta Kociuba powiedziała wówczas, iż CBA zabezpieczyło plany zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów w Tarnobrzegu. – Dzisiaj miała być procedowana uchwała nad planem zagospodarowania pod galerię – mówił pani naczelnik dodając jednocześnie, że w dniu zatrzymania przez CBA, u prezydenta był tylko jeden przedsiębiorca, obecny radny a w poprzedniej kadencji Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Dariusz Kołek.

W trakcie briefingu naczelnik wyjaśniała również, że plan miejscowy i plan zagospodarowania tego terenu wykładany był kilkakrotnie, był on jawny i wszyscy mieli do niego wgląd, zaś na tym etapie prezydent nie mógł w tej sprawie podjąć już żadnych decyzji, decydować mieli bowiem radni, czyli również Dariusz Kołek, który jako doświadczony samorządowiec z pewnością o tym wiedział. Ostatnia poprawka do w.w. planu zgłoszona zaś została 16. lutego.

- Poprawka dotyczy drogi dojazdowej po której będzie jeździł jeden użytkownik. Ta droga dojazdowa dla inwestora jest istotna żeby przebiegała poza tym terenem, gdyż obecnie aby dostać się do wyznaczonego punktu, osoby muszą przejeżdżać przez środek tej działki. Aby ta inwestycja powstała, prezydent musiał wydać decyzję korzystną dla inwestora. Plan dzisiaj procedowany miał otworzyć drogę do tej inwestycji, przy czym wszystkie dokumenty były przygotowane prawidłowo, mieli do nich wgląd wszyscy. Nie było za co, mówiąc kolokwialnie wziąć łapówki, bo decydować mieli dziś radni (…) – mówiła J. Kociuba.

PREZYDENT NIE PRZYZNAJE SIĘ DO WINY

Prezydent Grzegorz K oskarżony jest o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego, za co grozi mu 8 lat więzienia. Przyznając się do zarzucanego mu czynu, prezydent mógłby liczyć na złagodzenie wymiaru kary, jednak jak już wielokrotnie informowaliśmy, Grzegorz K. nie przyznaje się do winy. Nie wiemy jakimi konkretnie dowodami dysponował sąd, wydając postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

21 Responses to Adwokaci przygotowują zażalenie na tymczasowe aresztowanie prezydenta Tarnobrzega

 1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 14:10

  I bardzo dobrze !!! składać odwołania bo te pseudo oskarżenia nic nie są warte, nie ma na nagraniach nic co może obciążyć Prezydenta !!!! to że Pan Kołek zostawia jakieś pieniądze to jest zwykłe podłożenie świni i każdego można tak zrobić !!!! prawda zawsze zwycięży !!!!
  #MuremZaKiełbem

  • Rolo Tomassi Odpowiedz

   27 lutego 2018 at 14:24

   skąd niby możesz wiedzieć co jest na nagraniach a czego nie ma?

 2. kukurukuku Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 14:33

  Przestańcie juz pierdo…o niewinności Kielba albo o prowokacji.Jak by wypierdo… Kolka z gabinetu to żadna prowokacja by nie pomogła i byłby bohaterem A tak jest łapówkarzem i kombinatorem i do tego chujo…rządził miastem .Kolek tez jest skończony .Tyle w temacie.

  • akukuruku Odpowiedz

   27 lutego 2018 at 14:37

   Domniemanie niewinności mówi Ci to coś !!! nie ma wyroku prawomocnego to nie ma winy !!! wiec tez przestań pierdo….. o jego winie i tym że wziął łapówkę skoro nie masz dowodów…

 3. NIezależny obserwator Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 14:48

  Ludzie opamiętajcie się !!!! Na chwilę obecną nie informacji o tym że Prezydent jest WINNY !!! zostały postawione mu zarzuty, on się nie przyznał i teraz sprawa będzie miała swój finał w sądzie i to on zadecyduje poprzez WYDANIE WYROKU czy Pan Prezydent jest winny czy też nie. I wtedy będziecie mogli go kadzić albo przepraszać za niesłuszne osądy. Łatwo zniszczyć komuś życie poprzez takie oskarżenia, ale później odbudować wizerunek już ciężko. Zresztą jeśli ktoś chodzi po mieście i rozmawia z ludźmi to widzi jakie jest nastawienie mieszkańców wobec Prezydenta i tej całej sytuacji. W internecie każdy jest anonimowy, na ulicy już nie. Ale to już niech każdy oceni sam. Życzę Wam wszystkim dużo spokoju, mniej nerwów i więcej wiary !!!! Niech Bóg Was prowadzi !!!!

 4. roki Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 17:00

  Gdyby były takie mocen 100% dowody to nie byłoby aresztu, bo po dawać areszt jak już wszystko jasne. Prawda jest taka ze nie maja tych nagrań albo są kiepskie i muszą stosować areszt wydobywczy żeby go złamać żeby się przyznał. I jak sprawa nie zostanie odpowiednio nagłośniona to będzie tam siedział długo, żeby w końcu miał dość.Jakby sąd wydał wyrok uniewinniający to by dopiero poleciały głowy w CBA i Prokuraturze Krajowej.

 5. JB Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 18:08

  Jak by miał cztę honoru kielb to zrezygnowałby ze stanowiska ale, to nie on, nie nie nie! Człowiek bez zasad bez kręgosłupa, zwykła kanalia przez którą wszyscy cierpią.

  • Lisia Odpowiedz

   27 lutego 2018 at 19:14

   Skoro jest niewinny to za co ma przepraszac

 6. kukurukuku Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 20:48

  A tam niewinny.Nie badz naiwny.

  • lisia Odpowiedz

   27 lutego 2018 at 21:23

   naiwne to są Pisiory, że myślą o wygranych wyborach w tbg po takiej ich akcji. Teraz nikt już na nich nie zagłosuje

   • art Odpowiedz

    27 lutego 2018 at 22:48

    Dlaczego tak sądzisz? Piszesz Pisiory, opanuj się kobieto. Nie wiadomo póki co gdzie jest prawda w tej sprawie.

 7. Słodziak Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 21:28

  Hmm, ciekawi mnie, czy teraz Aresztowany żałuje tak wykrzyczanych nieslusznych!!! oskarżeń wobec swego Zastępcy…
  Pycha nie jednego juz zjadła, szkoda ze zjada przy okazji całe miasto :-o
  Litowac się trzeba, jak najbardziej! ale nie można pomijać sprawiedliwości…

 8. Oświata radosna Odpowiedz

  27 lutego 2018 at 23:05

  Napiszę tak: Grzegorz K. był do takiego stopnia bezczelny, że z swoja kochanką Jolantą K. wykonywali inne czynności sexulane na oczach pracowników, petentów i innych…Bywało, że obławiali się gdzieś na oficjalnych wizytach np w szkole. Mieszkańcy Tarnobrzega nie reagowali na to bo się bali, że zemsta niezrównoważonej psychicznie Jolanty K. ich dosięgnie, tak to ona wydawała polecenia Grzegorzowi K. Przypomnijmy, że Jolanta K i jej mąż są pedagogami a jedynego syna „wsadzili do więźnia”… o czym to świadczy??!!
  Bez żadnych zasad, skrupułów niszczyli inaczej myślący i ich rodziny oraz manifestowali władzę.
  Przyszła kryska na …! Tylko srogie więzienie im się należy, oczywiście osobne cele bo zar…li by się na amen… a współwięźnie żołądki rzygowinami by wypruli z obrzydlistwa popaprańców!

  • Tarnobrzeżanin Odpowiedz

   27 lutego 2018 at 23:15

   Jak to syna do więzienia wsadzili? To wszystko to prawda? :O
   Skoro to małżeństwo, a niby prezydent miał kręcić z tą Joanną to co na to jej mąż? Chyba by nie tolerował czegoś takiego…Jakieś to wszystko dziwne się wydaje, by mogło być prawdziwe. Może po prostu niektórzy ludzie tak źle życzyli prezydentowi, że wymyślali takie historie.

 9. Proszący Odpowiedz

  28 lutego 2018 at 07:25

  Apeluję do twórców tej strony. Czytanie tekstów na czarnym tle jest b. uciążliwe. Skąd pomysł niespotykany na innych portalach.

 10. tramp Odpowiedz

  28 lutego 2018 at 07:38

  Niezależnie jak to dalej się potoczy i który pan K. jest winien, nasze miast miało taką promocję, że żaden wydział promocji nie byłby bardziej skuteczny

 11. owen Odpowiedz

  28 lutego 2018 at 09:38

  Białe litery na czarnym tle są dobrze widoczne i moim zdaniem właśnie to niesztampowe rozwiązanie jest ciekawą odmianą. Pozdrawiam Twórców strony:)

 12. edi Odpowiedz

  28 lutego 2018 at 10:09

  W calym urzedzie od dawna huczalo ze z prezydent bierze na potege i idzie z nim zalatwic wszystko. po za tym poprzedni prezydent byl jaki byl..szkoda gadal ale non stop spotykal sie z inwestorami, obecny nie mial czasu na to.. teraz w urzedzie trzesa portkami bo jak wejdzie kurator to kazdy swistek bedzie sprawdzal, a nie wszystko bylo legalnie zalatwiane..

  • Hehehe Odpowiedz

   28 lutego 2018 at 10:26

   Łźesz jak pies wredny PISiorze

 13. lolo Odpowiedz

  28 lutego 2018 at 12:11

  ?

 14. dziuniek Odpowiedz

  28 lutego 2018 at 12:42

  Oddać ten zapyziały ,zasrany Tarnobrzeg pod zarządzanie Stalowej Woli jako jej dzielnica i natychmiast zapanuje porządek.Kuźwa To miasto właściwie nie powinno mieć prezydenta tylko burmistrza.Jak każde miasteczko tej wielkości.A Wielowieś,Mokrzyszow i inne wioski powinny wrócić do odrębności administracyjnej.Wówczas Tarnobrzeg ze swoimi 15 tysiącami ludności byłby na swoim miejscu..Takie miasto nie zasługuje na prezydenta bo to zaściankowy sposób myślenia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>