Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Który abonament tv, internet, telefon najlepszy?

Luty 27, 2018 5:43 PM

Telewizyjne reklamy i bilbordy to obecnie głównie różne oferty abonamentów telewizyjnych, internetowych, telefonicznych lub zestawy kilku z nich. Znana twarz nie zawsze gwarantuje jednak, że oferta będzie najlepsza w konkretnym przypadku.

Szczęśliwcy, którzy mieszkają we własnościowych mieszkaniach w dużym mieście, mają właściwie nieograniczoną możliwość wyboru abonamentu na internet, telefon i tv. Pozostali muszą jednak sprawdzić najpierw, jakie firmy obsługują ich okolicę i czy udostępniają tu całą ofertę. Przykładowo światłowód Orange pozwalający na internet do 600 MB/s czy choćby Neostradę do 80 MB/s da się podłączyć tylko w dużych polskich miastach i okalających je kilku miasteczkach. Już na obrzeżach metropolii może się okazać, że oferta nie jest pełna.

Nie wszędzie zasięg

O ile w dużym mieście wystarczy zadzwonić do wybranego operatora, to w małym na początek warto zapytać o doświadczenia sąsiadów i sprawdzić w urzędzie gminy, jakie firmy oferują abonament na internet, telefon i tv satelitarną w danym miejscu. Często pocztą pantoflową rozchodzą się informacje o tym, który dostawca oferuje najlepszy sygnał w danym regionie. Na stronach operatorów można też upewnić się, jaki jest zasięg dla internetu 4G i LTE. Teoretycznie większość sieci obsługuje już całą Polskę.

W praktyce osoby mieszkające w regionach przygranicznych czy w pobliżu parków narodowych i dużych lasów powinny to sprawdzić, zanim podpiszą umowę. Duże luki w mapie zasięgu mogą występować nawet do kilkudziesięciu kilometrów od granicy, szczególnie na wschodzie i południu. W mniejszych miejscowościach również nie wszystkie oferty internetu „na kabel” będą dostępne. Zdarza się też, że szybkość na wsi będzie mniejsza, niż w tej samej taryfie w dużym mieście.

Liczba kanałów

Osoby, które wynajmują mieszkanie, często nawet nie biorą pod uwagę abonamentu na internet, telefon i tv. Wiedzą, że umowa zwykle musi obowiązywać na dwa lata, a właściciele mieszkań niechętnie godzą się na jej zawieranie w imieniu lokatorów. Tu jednak sporo się zmieniło w ostatnich latach i dziś często do zawarcia umowy na abonament na internet, telefon i tv nie trzeba być właścicielem mieszkania, a czas minimalny znacznie się skrócił. Wystarczy spojrzeć na porównanie tv i internetu od wszystkich dużych operatorów – jest coraz więcej ofert na 6, 12 czy 18 miesięcy. Jedna z sieci ma nawet abonament na internet, telefon i tv na 0 miesięcy odnawiany po każdym miesiącu.

W przypadku abonamentu na internet, telefon i tv pod uwagę warto brać też parametry dotyczące telewizji. W porównywarkach internetowych można ocenić ilość kanałów, a także sprawdzić, ile z nich działa w technologii HD. Liczba kanałów waha się zwykle w ofercie od 60 do ok. 200. To szczególnie istotne w mieszkaniach na wynajem. Duży wybór jest wtedy w cenie, a rosnąca ilość najemców ze wschodu może oczekiwać, że w pakiecie znajdzie się co najmniej jeden rosyjski czy ukraiński nadawca. Liczba kanałów HD to z kolei wabik dla osób, które posiadają dobry telewizor. W przypadku starszych modeli, a także osób, które rzadko oglądają mecze czy filmy, nie będzie to miało większego znaczenia.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>