Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Radny D. Kołek: Trudno jest pewne rzeczy na pewnym etapie wyjaśnić

Luty 27, 2018 10:43 PM

- Czas wszystkie sprawy powyjaśnia – twierdzi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Dariusz Kołek. Tarnobrzeski radny i przedsiębiorca był w dniu aresztowania prezydenta Tarnobrzega w jego gabinecie, szczegółów tej wizyty nie zdradza, bowiem jak mówi, nie chce jako świadek w jakikolwiek sposób zaszkodzić toczącemu się postępowaniu.

- Dla mnie dopóki trwa postępowanie jest domniemanie niewinności prezydenta. Myślę, że w niedługim czasie sprawy się wyjaśnią i wtedy będę mógł w kontekście całej tej sytuacji się wypowiedzieć – dodaje radny.

Zapytany przez nas o to, czy miał świadomość, że do prezydenta wkroczą agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego odpowiada:

- Nie, nic z tych rzeczy, ja takiej wiedzy nie miałem. Ja co parę dni byłem w urzędzie, nie zawsze u prezydenta. Ja tej wiedzy nie posiadam, dlaczego do końca te sprawy potoczyły się w taki sposób

Odnosząc się do przekazów medialnych, w których aresztowanie prezydenta łączono z planem zagospodarowania terenu dla osiedla Mokrzyszów gdzie radny planuje dużą inwestycję, D. Kołek powiedział:

- Uważam, że było to powielenie informacji. W Tarnobrzegu pani naczelnik Jolanta Kociuba mówiła o tej sytuacji, wypowiedziała się również o mojej osobie, więc stacje telewizyjne skojarzyły te fakty i wyrobiły sobie swój scenariusz. W tej sprawie jest masa sprzecznych informacji

Radny D.Kołek potwierdza z kolei informację, o zawieszeniu swojego członkostwa w Platformie Obywatelskiej. – Złożyłem taki wniosek, żeby zawiesić się w prawach członka do wyjaśnienia sprawy, bo w tym całym hejcie obrywa się też Platformie – mówi przedsiębiorca.

W rozmowie z radnym chcieliśmy również wyjaśnić informacje, które pojawiły się m.in. w komentarzach na naszym portalu, a dotyczącą jego miejsca zamieszkania.

- Teraz jest masa hejtu i każdy szuka możliwości oczernienia mnie w jakiejkolwiek konfiguracji. Jestem zameldowany w Tarnobrzegu, mieszkam na ulicy Kopernika, w mieście jestem obecny od poniedziałku do piątku, jedynie w weekendy jestem w Krakowie, a związane jest to z edukacją córki – wyjaśnia radny.

25 Responses to Radny D. Kołek: Trudno jest pewne rzeczy na pewnym etapie wyjaśnić

  1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

    27 lutego 2018 at 23:11

    Panie Kołek, to się wszystko kupy nie trzyma. Co do zamieszkania i zameldowania to można to sprawdzić, jeśli mówi Pan prawdę, to nie będzie żadnej sprawy.
    Ale co do Prezydenta, to w takim razie skąd nagle wzięli się agenci CBA skoro nie miał Pan o niczym pojęcia?
    Poza tym, proszę opowiedzieć, jakie sprawy Pan załatwiał tego dnia w Białym Domu.
    Skoro nie było radnego-inwestora, który dawał łapówkę, to znaczy że CBA kłamie?
    Też mam nadzieję, że sprawy się wyjaśnią, ale przede wszystkim chciałbym, żeby główny zainteresowany miał możliwość się wypowiedzieć, bo na razie znamy tylko przekazy medialne.
    I proszę odpowiedzieć, dlaczego projekt galerii Karuzela zniknął ze strony http://retailconcept.pl/projekty ? Czy przez tę aferę Tarnobrzeg straci centrum handlowe?
    Dlaczego to biedne i wielokrotnie pokrzywdzone w przeszłości miasto musi nadal obrywać? Ktoś pomyślał ile wizerunkowo stracimy?

  2. owen Odpowiedz

    27 lutego 2018 at 23:50

    Panie „szanowny” kołek, nie wierzę w ani jedno pana słowo. Dla mnie osobiście najciekawsze jest to dlaczego pan tak nagle zniknął na parę dni. Może żeby się
    skonsultować z abc jak się teraz ludziom pokazać, co i ile może pan powiedzieć żeby wrócic do „żywych”?

  3. Mieszkanka TBG Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 01:46

    Judasz kolek robil dzisiaj zakupy w biedrze z usmiechem na twarzy….zal!!!!!!!!!!!!

  4. Zwykła Baba Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 07:39

    Stek bzdur i banialuk!
    Wypowiedź tylko po to aby postawić sie w lepszym świetle i uniknąć heju lub nawet linczu?
    Skro sprawa nie byla związana z inwestycją to mogła byc „przyjacielska” pożyczka.
    Ewidentnie coś tu nie gra. A ten domniemanie niewinny czlowiek siedzi za kratami

  5. Mieszkaniec Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 07:42

    Czyżby radny K. widział że okręt PO tonie i chciał połączyć siły z obecnym Prezydentem ? ale skąd niby domniemane pieniądze ? i pytanie kto poinformował CBA ? może tu tez domniemania, ktoś podejrzewał że radny z prezydentem się bratają i doniósł – PIS ? PO ?

  6. ptyś Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 07:56

    tak jak przypuszczałem nawet się nie wstydzi.
    co za koleś…

  7. King Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 08:14

    Panie Darka niech Pan się trzyma i nie zwraca uwagi na ten hejt. Oni po prostu Panu zazdroszczą bo im w życiu nie wyszło. Jeżeli Grzegorz k. wziął to jest winny i powinien być tan gdzie teraz.Jezeli Pan dawał łapówkę w porozumieniu z CBA to jest Pan nie winny.Jezeli pan dawał łapówkę nie wiedząc że jest akcja CBA to jest Pan winny i pana miejsce jest teraz tan gdzie Grzegorza k. I tyle w temacie.

    • CBA Odpowiedz

      28 lutego 2018 at 09:33

      Gdyby nie wiedział o akcji CBA i wręczył łapówkę wówczas nie był by świadkiem tylko siedział by w celi obok Grześka

  8. Anka Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 08:16

    Ludzie, nie wszyscy są wpisywani do książki w urzędzie! Nazwisko Kołka pojawiło się na konferencji, na której urzędnicy próbowali wybronić prezydenta. Bo był wpisany. I tyle. Dajcie spokój z rzucaniem błotem, niedługo wszystko będzie jasne…

  9. helena Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 09:18

    kOŁEK NAJGORSZY TYP CZŁOWIEKA , SKĄD TACY SIE BIORA ?? ZAWSZE CIĄGNEŁY SIE ZA TOBA BRUDNE AFERY I KRZYWDA , A TERAZ TO KWINTESENCJA !!

    A Z ZAMELDOWANIEM W TARNOBRZEGU TO PROSZE POKAZAC DOWOD OSOBISTY BO NIE BARDZO W TO WIERZYMY

    • Alicja Odpowiedz

      28 lutego 2018 at 09:56

      Jak ma nowy to nie ma w nim adresu:/ ale chyba ma sąsiadów którzy mogliby się anonimowo wypowiedzieć, si?

  10. Lisia Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 09:31

    Zameldowanie nie jest jednoznaczne z mieszkaniem musi byś zameldowany w t bg żeby być dalej radnym a tak naprawdę jest w stalowej woli na co dzien

  11. Marti Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 09:43

    Karma wraca Panie Kołek.

  12. edi Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 10:08

    W calym urzedzie od dawna huczalo ze z prezydent bierze na potege i idzie z nim zalatwic wszystko. po za tym poprzedni prezydent byl jaki byl..szkoda gadal ale non stop spotykal sie z inwestorami, obecny nie mial czasu na to.. teraz w urzedzie trzesa portkami bo jak wejdzie kurator to kazdy swistek bedzie sprawdzal, a nie wszystko bylo legalnie zalatwiane..
    a Kołek od zawsze byl przekretem

  13. gabinet Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 11:09

    CBA ogłasza, że inwestor wręczał łapówkę w sposób kontrolowany (znaczone pieniądze, być może nagranie) a pan kołek twierdzi że to nie on i on nic nie wiedział… hehe, duchy tam były nasłane przez CBA, i drobnostka: ten inwestor sam się zgłosił do CBA aby wkręcić prezydenta… no to pomroczność jasna? Ocknął się, że teraz będzie miał pod górkę z samorządami i opowiada głupoty

  14. Tbg Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 12:08

    Wszyscy, którzy tu piszecie mieszacie fakty i wydajecie wyroki. Może warto poczekać, wkrótce wszyscy się dowiemy jak było i o co chodzi. Wtedy zobaczymy… Urzędnicy z magistratu nie brońcie prezydenta bo to co piszecie to żenada. Zajmijcie się lepiej pracą dla mieszkańców. Zalando.pl wam już zablokowali czy dalej w godzinach pracy robicie zakupy ?

    • MADZIA Odpowiedz

      28 lutego 2018 at 16:50

      DALEJ ROBIMY,KAWA INTERNET TRZA BYLO SIE UCCZYC TO BYS TEZ ROBIL ZAKUPY W CZASIE PRACY

  15. Wilk Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 12:09

    Ludzie – zwariowaliście do reszty? Czyli co – miał dać łapówkę i tyle. Pomyliliście priorytety – ten kto żąda i bierze łapówkę jest winny. Przedsiębiorca i nie ważne kto by to był zachował się właściwie.
    TAK POWINNO SIĘ PIĘTNOWAĆ ŁAPÓWKARZY, bo to jest główne zło.
    A wy, dobrzy i przemili mieszkańcy – pomyślcie jak wy zachowalibyście się w takiej sytuacji – dalibyście łapówę czy zawiadomili organy, że ktoś od was niej żąda?!

  16. Normalna Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 12:17

    @CBA
    Nie masz pojęcia – nie pisz głupot.

  17. dziuniek Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 12:42

    Oddać ten zapyziały ,zasrany Tarnobrzeg pod zarządzanie Stalowej Woli jako jej dzielnica i natychmiast zapanuje porządek.Kuźwa To miasto właściwie nie powinno mieć prezydenta tylko burmistrza.Jak każde miasteczko tej wielkości.A Wielowieś,Mokrzyszow i inne wioski powinny wrócić do odrębności administracyjnej.Wówczas Tarnobrzeg ze swoimi 15 tysiącami ludności byłby na swoim miejscu..Takie miasto nie zasługuje na prezydenta bo to zaściankowy sposób myślenia .

    • regres Odpowiedz

      28 lutego 2018 at 22:31

      polepszyło się? e tam, frustracja dalej

  18. Galena Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 16:10

    Kolek za kawalera wielki przekręt dorobił się na handlu sweterkami w turcji.Nieraz wykiwał chłopaków którzy z nim wspólpracowali nic tu mnie nie dziwi.Powiem że cały Wojków z skąd pochodzisz się tobą brzydzi jak i cała gmina Padew.

  19. Kur Miejski Odpowiedz

    28 lutego 2018 at 17:21

    Radny Kołek mówi: ‘Nie wiem, nie widziałem, jestem zdziwiony… U Prezydenta Tbga bywałem, owszem rozmawialiśmy. Z CBA się kontaktowałem jak również z innymi służbami bo jestem osobą publiczną, ale nie miałem pojęcia o ich zamiarach… W ogóle nie wiem o co chodzi… A że moja teczka w gabinecie Prezydenta Tbga? Chyba zapomniałem.
    To mówiłem ja, Kołek.