Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Czy opłaca się ocieplić poddasze pianką poliuretanową?

Marzec 1, 2018 9:12 AM

Jeżeli zabierasz się za wykończenie lub remont domu, to warto zastanowić się nad kluczową kwestią, jaką jest ocieplenie poddasza. Obok termoizolacji ścian i podłogi, nie można zapomnieć o poddaszu, które potrafi zabrać niemalże 1/3 ciepła z całego domu. Nie trzeba być specjalistą, żeby zrozumieć, że ma to ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu, ale przede wszystkim dla naszej kieszeni.

Czy warto inwestować w piankę?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie opłaca się inwestować w ocieplenie poddasza pianką. Porównując je z tradycyjnym ociepleniem wełną mineralną, nawet tą najgrubszą zauważymy, że na piankę wydamy więcej pieniędzy. Jest to jednak pozorne oszczędzanie, o czym przekonamy się już chociażby zamawiając ekipę wykończeniową. Samodzielne położenie ocieplenia na poddaszu może nie sprawiać wrażenia skomplikowanego, ale trzeba pamiętać, że od dokładności w łączeniu poszczególnych elementów, zależy prawidłowa izolacja. Kiedy podsumujemy łączny koszt ocieplenia poddasza, zaczniemy zauważać, że może warto zainteresować się najnowszymi zdobyczami technologii budownictwa i wykończeniówki.

Zalety ocieplenia pianką poliuretanową

Zatem skupmy się na zaletach pianki poliuretanowej. Aby spełnić konkretne wymagania stawiane przez nadzór budowlany, a także przez samych klientów, zespoły fachowców zaopatrzone są w specjalistyczny sprzęt natryskowy. Dzięki temu warstwy położone są równomiernie, a co najważniejsze, szczelnie wypełniają wolne przestrzenie na powierzchni dachu. Zapewnia to  maksymalne wykorzystanie możliwości izolacji zarówno cieplnej, jak i akustycznej oraz chroni poddasze przed wilgocią. Warto zadbać o tego typu ochronę chociażby dla komfortu mieszkańców. Szacuje się, że oszczędzamy nawet 50% na ogrzewaniu pomieszczeń, a w gorące dni na ich klimatyzowaniu i chłodzeniu. Wspomniana już ochrona przed wilgocią nie tylko zapewnia długotrwałość ocieplenia poddasza, ale także eliminuje niebezpieczeństwo powstawania pleśni i grzybów, które dostając się do naszego organizmu potrafią doprowadzić do nie lada kłopotów zdrowotnych.

Z myślą nie tylko o sobie

Warto również zapoznać się z zaletami dla naszego środowiska, które wbrew pozorom jest bardziej narażone na odpady z tradycyjnych materiałów ociepleniowych. Ponieważ pianka poliuretanowa jest stosunkowo młodą technologią, można więc spodziewać się, że przy jej powstawaniu starano się dodatkowo zminimalizować szkodliwość dla środowiska oraz ilość odpadów. Kiedy zagłębimy się w skład wybranej pianki poliuretanowej, to z zaskoczeniem dowiemy się, że jest ona w większości złożona z powietrza. Można ją nawet zużytkować do napowietrzania gleby.  Czy nie jest to argument, który przemawia za wyborem pozornie droższego materiału? Pozornie, ponieważ podsumowując koszty materiałów, wykonania oraz szacowanego czasu użytkowania, wyjdzie nam kwota nie odbiegająca znacznie od średniego kosztu jakiegokolwiek ocieplenia poddasza. Warto skonsultować się z fachowcami i z ich pomocą poszukać najlepszego dla siebie rozwiązania.

materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>